Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni akkor, ha a...

Mit lehet tenni akkor, ha a munkanélküliség miatt mindennap öngyilkossági gondolatok terhelik az embert, miközben megpróbál állást keresni, tartani magát és nem összeroppanni?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 5. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
továbbállni,vagy előre vagy visszafelé....de most azért nem kötöm fel magam,mert nincs munkám.attól hogy elkeseredik az ember,nem fog a kenyérgond megoldódni...most mit mondjak? irány külföld,ott van munka dögivel!
2014. ápr. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"nem kötöm fel magam, mert nincs munkám"


voltál már kilátástalan helyzetben?

Mi van akkor, ha már kenyérre sem futja? ha családi segítség nincs, mert meghaltak, vagy szintén munkanélküliek?

28 ezer ft-os segélyből megélni nem lehet, vagy eszel (azt sem mindig), vagy számlát fizetsz.

gondolom az előbbit választod.

2 hónapig nem fizetsz villanyt, gázt, vizet, és ki is kapcsolják. akkor nincs fűtés, nincs melegvíz, nincs hűtő, nincs semmi.

ha volt esetleg egy hiteled, azt már felmondták, árverezik a házat, amiben laksz, nincs rokonod, ahova mehetnél.

van ismerős, aki volt külföldön, de átverték. a másikat meglopták. a legtöbb esetben be kell fizetni egy összeget, hogy ki tudj menni. vagy ha ismerőshöz mennél ki, akkor is ki kell jutni, vonattal, busszal, kocsival, több tízezer ft, de miből???

a 28 ezres segélyből, amiből pár napig örültél, ha kajára jutott?

nekem ezeknek csak egy része jutott ki, de teljesen meg tudom érteni azokat, akik az öngyilkosság gondolatával barátkoznak, mert kilátástalan az élet.

ha nincs saját lakás, és a fiataloknak általában nincs, és meghaltak a szülők, akkor mi van? nem élhet örökké egy barát nyakán, és ha nincs meló, albérletre sem futja.

én kb. egy hét után a vonat elé ugranék, ha kirúgnának,

s nem lenne új munkalehetőség.

De a kérdés, hogy mit lehet tenni?

Ha családtag, akkor segíteni. ha van hely, befogadni, hogy ne legyen egyedül segíteni neki munkát találni, ismerősöket kérdezgetni, + egy másik kérdésnél már kifejtettem, hogy a legérdemesebb munkát keresni, ha akarod, visszakeresem. a legrosszabb mód a hirdetésekre jelentkezés, annak nincs eredménye.

2014. ápr. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

és nem, nincs ott munka dögivel!

már telített a piac!

ahol pár éve jól fizető munká voltak, pl. Anglia, Németország, Ausztria, azok már tele vannak magyarokkal, románokkal, lengyelekkel, stb.

És a magyaroknak nincs jó hírük, nem szívesen alkalmazzák őket, tbb helyről hallottam + ha olvasol híreket, te is tudod.

Nagyon nehéz már mosogatói állást is találni, pedig az aztán nem egy álommeló!

Volt, akit úgy raboltak ki odakint a "munkaadói", hogy nem volt hol aludnia, nem volt nyilván munka sem, és annyi pénze sem volt, hogy hazajöjjön.

2014. ápr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehetne rosszabb is…

Am #2: már 21ezer a segély :)

2014. ápr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

21?

az nem semmi.

éhenhaláshoz elég.

2014. ápr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenűl :)
2014. ápr. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Komolyan mondom, ha ma kiderülne, hogy van vissza az életemből 3 hónap és megdöglök, vagy ha valaki fegyvert rántana rám az utcán, végtelenül megkönnyebbülnék és olyan boldogságot éreznék, mint még soha az életemben. Még megdögleni is gyáva vagyok.
2014. ápr. 16. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!