Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a megoldás erre? Nem...

AlinaHella kérdése:

Mi a megoldás erre? Nem fizették ki a munkámat.

Figyelt kérdés
Diákmunkát végeztem egyik ismerősömön keresztül, bár nem diákszövetkezet által. Jelenléti ívet kellett /volna/ vezetni, én meg is tettem, beírtam magam, amiről képem is van. A nővérem szintén ugyanezt a munkát csinálta, de ő nem kapott jelenléti ívet, ezt jelezte is a nőnek, aki által voltunk. Utólag lett beírva és nem is ő maga írta be magát, hanem valószínűleg a nő. Egy napot azonban kihúzott, pedig a facebook beszélgetésből tisztán látszik, hogy aznapra megbeszélték és ment is. A nőnek megadtam számlaszámot, de a nővéremére küldte el az én pénzemet is /szerinte legalábbis/, de pont annyit küldött, amennyit dolgozott a nővérem, csak ugye nem ismerte el a napot. Én meg egyedül egy napot dolgoztam, és hiányzik az a kevés kis pénz is, amivel számoltam. Mit lehet tenni ?

2014. júl. 23. 18:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha nem diákszövetkezeten keresztül dolgoztatok, akkor gondolom írtatok alá munkaszerződést, amivel tudjátok igazolni, hogy tényleg munkaviszonyban álltatok és dolgoztatok.

Facebook beszélgetés ide vagy oda azzal sajnos nem tudod igazolni, hogy azon a napon a nővéred tényleg dolgozott (hiába, hogy bent volt), mert ugye egy Fb beszélgetésben bármit mondhat az ember, de az sajnos nem elég.

Végül is, ha a kettőtökre számolva hiába, hogy egy számlaszámra utalva, de jó összeget kaptatok, akkor az az egy nap miatt már igazából kár ügyet csinálni szerintem (bár tényleg biztos számít), de nem hiszem, hogy azt az egy napot így utólag "betudjátok hajtani".

Nagyon fontos, hogy jól legyenek, ill. ki legyenek töltve az ilyen jelenléti ívek.


(Azt nem értettem, hogy most arra az egy számlaszámra csak az a pénz ment-e el, amit csak a nővéred dolgozott vagy a tiéd is, de ha csak a nővéredé ment el és a tiédet nem akarja kifizetni vagy nem utalta el, akkor ez beszéljétek meg vele, ha meg ódzkodik tőle menjetek munkaügyhöz)

2014. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!