Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem érzem jól magam az új...

Nem érzem jól magam az új munkahelyemen, de nem akarok céget váltani. Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Nem tagadom, protekcióval kerültem be egy nagy céghez (mint ahogy itt mindenki).Sima ügyintéző titkárnői OKJ-s papírom van, amivel máshol ennyi pénzért 100%, hogy nem tudnék elhelyezkedni (sok helyre jelentkeztem, kevesebb pénzért és nem kaptam állást több hónapig).

Úgy volt, hogy egy másik nő helyébe lépek aki átmegy a cégen belül egy másik osztályra és majd ő tanít be. Ez a betanítás elmaradt ( mondott pár dolgot, de nem nevezném betanításnak), tehát mindent szinte saját tudásomból kellett megoldanom. Az elején még lelkes voltam, próbáltam megoldani a helyzeteket, de aztán jött még egy nő az irodába akinek elvileg teljesen más lett volna a munkaköre. Egyre csak azt kezdtem észrevenni, hogy ő csinja azokat amiket én nem annyira tudtam megoldani. Ráadásul egyszerűen idegesít. Állandóan lejárkál cigizni és olyan undorítóan köhög és büdös is. Flegmázik,ha kérdezek valamit még neki áll feljebb, hogy ő neki arra honnan kéne emlékeznie. Ráadásul ha vmelyik feladatomat ő csinálja meg elfelejt szólni és ha elcseszi rajtam kérik számon és magyarázkodhatok, hogy azt nem én csináltam.

A lényeg egyszerűen nem érzem itt jól magam, nem tetszik a légkör és ez sajnos meglátszik rajtam. Már a főnököm is kérdezte, hogy mi a bajom, látja nem vagyok annyira lelkes, nem pörgök. Otthon is nyomott vagyok érzem, hogy depis leszek. Ráadásul a barátom szülei intézték és szégyellem is magam, hogy nem vagyok megfelelő. Tudom meg kéne becsülnöm és örüljek, hogy van munkám....de minden nap egy kínszenvedés és kell a pénzre pedig szükségem van (fizetenm kell az albérletet stb...)

Szeretnék átmenni cégen belül egy másik osztályra de nem tudom hogy hozzam fel a főnökömnek. Nem akarom megbántani se (de egyre jobban azt érzem, hogy alkalmatlan vagyok erre a munkára és inkább máshol próbálkoznék)


Mit tegyek ?


Ui.: bocs h ilyen hosszúra sikeredett!!



2014. febr. 27. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

"Már a főnököm is kérdezte, hogy mi a bajom, látja nem vagyok annyira lelkes, nem pörgök."


Ekkor kellett volna kinyitni a szádat, elmondani hogy a betanításod elmaradt, ezért bzonytalan vagy, ezt kihasználva a legújabb kolléganő szó nélkül megcsinálja a te feladataidat, amit te csak utólag tudsz meg, tehát szükséged lenne akár visszamenőleg is egy alapos betanításra és jó lenne, ha a két másik munkatársad kommunikálna veled, mert így nem boldogulsz a feladataiddal, aminek a cég látja kárát. De sosem késő, holnap reggel kopogj be a főnöködhöz, addigra szépen szedd pontokba, hogy mi a problémád és hagyd, hogy a többit ő intézze.

2014. febr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Ez van akkor, amikor valakit benyomnak valahova. (NEM MINDENKI PROTEKCIÓVAL KERÜL BE, NAGY TÉVEDÉSBEN VAGy!)

Senkinek sem jó ez!

-Beláthatod, hogy neked nem jó...

-A kollégák is szenvednek tőled, ha ők csinálják a te munkádat is meg. Főleg ha még sietniük is kell, elvétik, és te még panaszkodsz is...

-És a cégnek sem jó, nem hatékony. Kifizetnek neked egy rakás pénzt a nagy semmiért.

-Lejáratod azt is, aki benyomott, akár így, hogy nem végzed rendesen a munkádat, de úgy is, ha fogod magad és lelépsz. bár ez utóbbi még mindig jobb a cég és a kollégák szempontjából.

-Továbbá értékes munkahelyet foglalsz el az elől, aki tökéletesen alkalmas lenne oda. Számtalan munkanélküli helyt állna, és megbecsülné helyét!



Legjobb ha mielőbb kilépsz, vagy igen, az is jó, ha beszélsz a főnököddel, hogy átmennél másik osztályra számodra egyszerűbb munkakörbe, hogyha éppen van hely. Azért ha nincs még üres hely, ne túrj ki onnan is valakit, mert ott is csak utálni fognak!


Az pedig régen rossz, ha az elődödet hibáztatod! Ezek szerint olyan munkakörbe kerültél, amiről gőzöd sincs. Nehogy már másoktól várd, hogy kitanítsanak! iskolában kellett volna megtanulni az elméletet, és a munkahelyen a korábbi gyakorlatod és a saját kútfődből kialakítani a munkamódszeredet. A adott munkahely specialitásait pedig elmondja az előző dolgozó vagy a főnök, vagy a kollégák, de olyan nem várható el sehol, hogy a-tól z-ig betanítsanak, ez nonszensz a mai világban.


Ismerősöm pénzügyes, felvettek hozzájuk egy mérlegképes könyvelő csajt nagy fizuért, és még néhány tételt sem tud lekönyvelni, nemhogy összerakni egy mérleget. Szánalmas az a nő is. Állandóan az ismerősömet kérdezgeti, aki meg csak segít-segít, és a saját munkájára nincs ideje, már túlórázik is a csaj miatt. Fele annyi pénzért, mert az ismerősöm ugye nem csókos. Hülye lennék segíteni neki...

2014. febr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
7%

Kérd meg a másik kolléganőt, aki utánad jött, hogy mutassa meg, hogyan kell megcsinálni azokat, amiket nem nagyon tudsz. Így egy idő után már nem kell helyetted megcsinálnia, mert te is tudni fogod.

Legyél vele kedves, barátságos, elvégre te szorulsz az ő segítségére és nem fordítva.

2014. febr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
Szanalmas vagy, hogy azt hiszed, mindenki protekcioval kerul be mindenhova... gratulalok a szuleidnek, kivalo torteto peldany lettel. Konkretan valaszolva a kerdesedre: orulj neki, hogy van munkad es kussolj. Ha kellett a protekcio, lathatod, ez az ara. Ha fel mondasz semmikepp sem jarsz jol - vagy a kapcsolati toked, vagy a tarcad lesz minuszos. Es igen, alkalmatlan vagy a munkara, mert ha lefolytattak volna egy korrekt palyaztatast, kiderult volna, ki az, aki a nehez helyzeteket kezelni tudja, ki az, akinek jo a problemamegoldo keszsege... mert lathato, veled csak egy kontart nyertek. Ezek utan gondplkodj el, tenyleg megeri-e masok fenekebe bujva elorehaladni!
2014. febr. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%

Tipikus eset...ez van akkor mikor valakit protekciósan benyom anyuci vagy apuci vagy a szomszéd Marika néni, vagy a pasim anyucija/apucija egy olyan pozícióba, ami papíron kegyetlen jól áll és a fizu is király, de a tudás meg nincs meg hozzá.

Másrészt viszont megértelek...én is új vagyok a munkahelyemen és olyan sok mindent elbénázok hogy az esetek nagytöbbségében legszívesebben sírva mennék haza, mert tudom magamról, hogy sz*r vagyok és a munkatársaim sem díjazzák, hogy folyton hátráltatom őket. Bár én nem protekcióval kerültem be...

2014. márc. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Racska1974 ***** válasza:
Bár nem szabad mások válaszát értékelni, én úgy gondolom nem szép dolog ha valaki segítséget kér még rúgnak is bele egyet. Valóban probléma manapság, ha valaki protekcióval kerül be valahová, mert bennünk van, hogy ennek nem így kellene működnie, de valahol az életben maradási ösztön természetesen erősebb kell hogy legyen, és tényleg nehéz sokszor még komoly szaktudással is állást találni. Legyél kedves az emberekkel és akkor nem fogják nézni, hogy honnan / hogyan jöttél. Engem sem tanítottak be, pedig kellett volna. Kaptam is a fejemre rendesen. Próbáld mimnél hamarabb feltornázni magad, nézd meg, hogy az eddigi munkák hogyan lettek elvégezve. Előbb utóbb elfogynak a kérdések. (A büdös bagó szagát én is utálom :))
2014. máj. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
OK, az én életben maradási ösztönöm meg azt diktálja, hogy pofátlan módon megkérem a kérdezőt, hogy nyugodtan adja át nekem a munkahelyét!
2014. máj. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!