Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kollégáim annak ellenére,...

Kollégáim annak ellenére, hogy maximálisan igyekszem kiközösítenek, lekezelően bánnak velem, levegőnek néznek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az előtő kollektívában jól éreztem magam, szerettek, elfogadtak, értékeltek... Aztán összevonás történt két kollektívát raktak össze, akik a régi kollektívában szerettek már azok is máshogy kezelnek, pofákat vágnak rám ,összenéznek az új kolléganőkkel, hogy kb én nem vagyok normális ha kérdezek valamit.

Nagyon kikészít, hogy nem érzem szeretetüket, sőt egyfajta gúny és cinizmus ami jellemzi a hozzámállásukat.

Alkalmazkodó, kedves ,simulékony alaptermészetű vagyok.

A konfliktust utálom! Kritikaként kaptam, hogy nekem túl jó anyagilag és egy szót se szóljak.

Közvetlen főnököm nem rossz természetű, de egy senkinek kezel.

Előfordult, hogy ideges volt egy főnök ,( nem közvetlen) és nem csináltam semmi kirívót ordítozott velem, majd miután kiderült ki hibázott továbbra is velem ordított, majd a valódi vétkessel összemosolygott, hogy ejnye kicsit figyeljen legközelebb. Én bolond meg ezerszer elnézést kértem és fogadkoztam, hogy máskor nem fordul elő.

Nagyon szomorú vagyok, mert a régi kollektívában szerettek... De itt egy senki maradok, már többé éve megtörtént az összevonás.


2014. júl. 27. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbálj meg kevésbé igyekezni.
2014. júl. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem változtatsz, ők sem fognak változtatni. Tudom mit csinálsz, én is ilyen voltam, mindenki seggét fényesre nyaltam, csak ne veszekedjenek velem, mert nagyon kellett a munka. Aztán amikor már odáig mentek velem szemben, mint most veled, hogy már más szarát is rajtam verték le, akkor (november eleje volt) gondoltam még ezt az évet kihúzom, hogy karácsonyra legyen fizetése,, de január elején -ha addig ki nem vágnak- akkor felmondok. Csakhogy akkor már minden mindegy alapon nem voltam kedves, csendes, békés, ott szóltam be ahol tudtam, mindenkit helyreutasítottam, megmondtam, hogy majd akkor végzem el más feladatát, ha a fél fizuját átutalja nekem előre, ha ordítottak velem, kollégának visszaordítottam, felettesnek szép higgadtan javasoltam dühkezelő tanfolyamot, ha valaki kolléga utasítgatni kezdett, annak mondtam hogy majd akkor fogok hallgatni rá, ha megmutatja a kinevezését, de amíg nem a felettesem addig nekem ne pattogjon és így tovább, mert arra a szűk 2 hónapra már tényleg leszartam, hogy ki mit gondol, mert mi lehet a legrosszabb, kirúgnak? Hajrá, annál jobb, annál kevesebb időt kell ezek közt a rosszindulatú, szemét nők közt töltenem.


Hát nem így történt. December végén hívatott a nagyfőnök, hogy micsoda kellemes csalódás vagyok, mennyire pozitívan változtam, hogy így meg úgy... előléptetést és azzal együtt fizetésemelést kaptam. Most nem azt mondom, hogy ez törvényszerű, ennyi erővel hívathatott volna azért is, hogy tényleg kivágjon, de ha én akkor nem adom fel lélekben az egész alkalmazkodósdit, nem jutok el odáig, hogy úgyis fel fogok mondani, mert ezt így nem fogom sokáig bírni, ha maradok az a halk, beszari alak, akivel szó szerint mindent meg lehet csinálni, akkor 100% hogy vagy a pszichiátrián kötök ki, vagy tényleg egyszer valaki helyett engem rúgnak ki.


Veled is ez lesz, ha már ilyen szarul bánnak veled, ilyen rosszul érzed magad, akkor már nincs mit veszítened, ne legyél simulékony, ugass vissza mindenkinek, menjen híre, hogy többé nem lehet cseszegetni téged, többé nem te vagy a cég lábtörlője; lehet, hogy szeretni akkor sem fognak, de legalább tiszteletet kivívhatsz és az már nem kis dolog, a mostani helyzetedhez képest!

2014. júl. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Éppen azmiatt bánnak velem így, mert nem vívtam ki magamnak tiszteletet?

Igazad van kedvességgel, alkalmazkodással nem sokra mentem, ideje másképp viszonyulnom saját magamhoz és akkor talán mások is másként mernek velem szemben megengedni dolgokat maguknak.

Nem lehet cél, hogy engem mindenki szeressen, mert lám maximális alkalmazkodással is lehetetlen küldetés.

2014. júl. 27. 22:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Evvel én is így voltam. Aztán begurultam és elküldtem őket a csudimudiba érdekes azóta tudnak viselkedni. Még nem az igazi, de azért alakul.
2014. aug. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Áldozatnak születtél, és szétkap a csorda. Vagy fogadd el hogy egy csicska vagy aki mások véleményétől és szeretetétől függ vagy állítsd magad talpra és legyél ember. Hogy tisztelhetnének mások ha még magadat sem tiszteled?!
2017. nov. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!