Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit tennétek? Legnagyobb...

Ti mit tennétek? Legnagyobb ellenséggel való probléma! Hosszú lesz.

Figyelt kérdés

Úgynéz ki,hogy ahol jelenleg dolgozom oda akar jönni egy volt osztáytársam,aki engem ( is) meg másokat is szét idegesített meg a tanárokat. Az iskolából is ki akarták rúgni elég közel volt hozzá. Elég volt az a 4 év. Most,hogy újra visszatér a normáls életem,megint a nyakamra kell,hogy jöjjön. Még az iskolai gyakorlati helyen is oda akart jönni,ahova én,de végül nem lett belőle semmi.

Az egyik haverja is ott dolgozik hát eleinte tartottam,hogy az is bolond lesz,de az normális volt,igaz csak pár szót beszéltünk meg ő a másik műszakban van, így csak műszakváltáskor pár percre találkozunk csak. Hátha ezt az idegesítő fattyút aki miatt írtam a kérdést,délutánosba vagy a legjobb az lenne,ha egy másik munka csarnokba tennék.

Nem tudom hogy viselkedne ott,mint munkahely,mert mindenki komolyan dolgozik nem pihenget,nem zavarja a másikat. Szoktunk beszélgetni,viccelődni nagyon normális kereteken belül. Most az meg oda jön csak leépít mindent,engem lejárat mások előtt! Valahol mindig is tartottam attól,hogy majd oda akar jönni dogozni. Kezdőként képtelenség elhelyezkedni én meg nem akarok munkahelyet váltani,mert ha fel is mondanék nem 1-2 nap lesz mire másik helyen kezdhetnék. Az,hogy ne foglalkozzak a gyerekkel az nem megoldás sem rövid vagy hosszútávon sem! Elkéne zavarni a gondolatával ismhogy oda jöjjön. Mit tanácsoltok?



2014. júl. 29. 08:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát mivel barátja van ott, így nem számítana ha szolnál a főnöknek arról, milyen ember. Talán beszélhetsz vele és ha még mindig olyan barom akkor megfenyegeted, hogy ha odajön szét szivatod és kirugatod 1 hónap után.

Nem nagyon tudsz mit tenni mivel tipikusan érvényesül az a "Szabad ország, mindenki azt dolgozik amit akar" duma.

Amiket tehetsz: kirúgatni, elijeszteni illetve olyan körülményeket teremteni, hogy kilépjen.

2014. júl. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ott dolgozik ahol akar! Ebbe nem szólhatsz bele... Ha "piszkál" szólj a főnökének, esetleg neki, hogy nem akar sz vele kapcsolatot tartani és, hogy kerüljétek egymást. Különben semmi jogod nincs megmondani neki, hogy hol dolgozzon, mit tegyen... Ha annyira piszkálna, zaklatna akkor jelentsd fel. Esetleg kap távol tartásit... Amúgy az is felháborít, hogy le fattyúzod, mikor nem ezen múlik ki milyen ember...
2014. júl. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

9:53.. A z a helyzet, ,hogy ez a FATTYÚ ez az a fajta,akit a szavak nem hatnak meg,amíg nincs a dolgoknak súlyos következmnyük vagy az ügyben lépés,addig nem fél. Nem is az a lényeg,hogy mit dolgozik vagy hol. Az álláshirdetésben is volt és 100- szor is elmondják,hogy dolgozni tudó és akaró embreket vesznek fel..,nem pedig szorakoztatni tudó és akaró embereket vagy pihenni akaró és tudó embereket. A ilyeneket folyamatosan szűrik ki,hogy ne kerüljenek felvételre. Itt az emberek ezen a munkahelyen egymást segítik egymás keze alá dolgoznak ,csapat vagy önálló munka folyik.

Ez a fattyú meg tipikusan az úgynevezett kapcsolat, romboló,és nem építő,nem tud és nem is akar csapatban dolgozni,mert egy semmirekellő és ezt annak idején meg is mondták!! Apja nincs,anyja meg egy rémálom meg a volt osztályfőnök szerint is..attól,hogy valakinek családi problémája van még a többi 100-at nem kell ellehetetleníteni valamint egy normálisan megteremtett munkahelyet , munkakörülményeket embereket nem kell hátráltatni,visszatartani és felesleges dolgoknak kitenni. És ezt nem csak én gondolom így hanem sokan mások!


10:00 ott fog dolgozni ahiva felveszik és nem ott,ahol akar. Nyilván a főnöknek fogok szólni ha probléma van mivel ez szóba is került,hogy probléma esetén kizárólag hozzá kell fordulni. Engem meg az háborít fel,hogy ilyen emberek vannak,akik a környezetüket csak rombolják meg a rendezett dolgozómtársaságot és aztán teszik az ártatlant a hozzászólásodból ítélve úgygondolom te is egy hasonló lehetsz..

2014. júl. 29. 12:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt ne felejtsuk, h sok esetben ugyanaz az ember mashogyan viselkedik egy munkahelyen, mint ahogyan az iskolaban viselkedett.. Latatlanban is arra tippelnek, hogy a Te kedves kerdezo, a "szebbik" nemhez tartozol.. :)
2014. aug. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A szebbik alatt a nőt érted?
2014. aug. 4. 21:56
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem valószínű egyébként,hogy nagy különbség lenne az iskolai és munkahelyi viselkedés között..aki valamilyen " stílust" képvisel az mindig képviseli. Biztos valamilyen szinten másabb lesz,mert a munkahely az azert komolyabb dolog,de majd kiderül.
2014. aug. 4. 22:02
 7/11 anonim válasza:
Beszélgess vele barátkozz össze , mármint csak játszd el.El se tudod képzelni hogy én 8év alatt(még most is) mit élek át nap mint nap egy idegesítö osztálytársammal szerencsére már csak egy év , de egy gimibe is fogunk járni :( .Én úgy próbálom akadályozni hogy ne csúfoljon hogy haverkodok vele , persze legbelöl megölném de így nem csúfol engem. Bár vannak mikor ő uantkozik vagy féltékeny rám és akkor kezdi előről , akkor alig tudok másra gondolni minthogy hogyan kéne kibékülni vele , mert így semmit sem tudok tanulni.
2014. aug. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 Nem kéne ilyen töketlennek lenni.
2014. aug. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

2 hete vagy mikor kezdett..milyen érdekes,hogy pont az én szekrényem mellett van az övé is az öltözöben :D az ebédlőben voltam reggel még mielőtt kezdődött volna a munka (2hete hétfőn) láttam,hogy keresgél,hogy hova kell mennie.. elfordultam nehogy esetleg meglásson..na mindegy aztán az öltözőben futottunk össze..meg néha ott .. szerencsére másik munka területen van,így nincs a közelemben meg másik ebédlőben van,szóval nem találkozunk..meg a héten átkerülhetett másik műszakba,mert tegnap,amikor mentem már dolgozott,szóval délelőttös volt. Szóval hálaistennek nem vagyunk egy részen és úgy néz ki egy műszakban sem.

Elbeszélgettünk..normális volt,jó mert hát ott ugye egyedül is van valamennyire.. nem akarok vele barátkozni 2-3 mondatot,ha beszélünk az elég is.. ami nem ment,nem kell eröltetni.. meg vagyok én nélküle.. legyen mindig így távol tőlem,más műszakban és nincs gond!

2014. aug. 16. 21:55
 10/11 A kérdező kommentje:
Az egy kicsit szerintem amolyan megalázkodás,hogyha barátkozol vele és azt tudja vagy gondolja,hogy azért,hogy neked nyugalmad legyen..de valahol még azt mondom,hogy jó is mert esetleg ezt azt meg tudsz róla,amivel akár vissza vághatnál..Aki bunkó vagy éppen valamilyen,az akkor is olyan marad,ha barátkoznak vele, lehet,hogy nem folyamatosan lesz bunkó,de szerintem nem volt teljesen megváltozni,de kitudja egy próbát megér.. sok sikert neked.
2014. aug. 16. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!