Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Multi cégeknél állásinterjún...

Multi cégeknél állásinterjún létezik még a dress-code?

Figyelt kérdés

Állásinterjúra kell mennem, multi céghez, az öltözékkel gondban vagyok. Elvárás az öltöny-nyakkendő? Nem fizikai munkára jelentkeztem ( csoportvezető-műszakvezető )

Jó lenne ha valaki olyan is megosztaná a tapasztalatát, aki ilyen helyen felvételiztet, mennyire elvárás a hagyományos öltözék?



2014. aug. 9. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Elég szélsőséges amit írok, de ismerősömnek szerintem nem hogy öltönye fehér inge nem volt, még hétköznapi ruhái is csak rongyosak.

Mióta megismertem, mindig is jogging nadrág volt rajta, megkockáztatom interjúra is abban ment. Még is felvették, mert volt már műszakvezető más helyen.

2014. aug. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ mekkora a cég. Nekem van HRes ismerősöm akinek az a dolga, hogy szortírozza az embereket önéletrajz alapján. Első körben azokat az embereket már eleve továbblapozza akiknek a fényképén pl nincs nyakkendő.

De én is úgy gondolom,hogy azért egy állásinterjúra öltözzön már fel az ember...

2014. aug. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahol van dress code, ott előre meg is mondják, ha nincs akkor egy ing is bőven megfelel.
2014. aug. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazából én mint mérnök szoktam interjúkra menni, többek között multihoz és soha nem voltam még öltönyben nyakkendővel. Mindig egy kulturáltabb inget szoktam felvenni, normális szövetnadrághoz. Sosem volt panasz ez miatt (bár még nem is vettek fel sehova).


Általában még így is túlöltözött szoktam lenni a beszélgető partnerekhez képest.

2014. aug. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 pbiker válasza:

Én midnen interjúmra öltöny+szép nadrág+nyakkendő hámasban mentem különféle világos színű ingekben.


Monsjuk eddig kb. csak a téli időszakokban járkáltam interjúkra, nyáron szerinem a szövetnadrág és ing kombó simán elmegy.


Voltam amúgy interjún is, ahol az interjúztató egy sima pólóban volt. Nem is volt komoly hely.


Normális helyeken az interjúztató is legalább egy ingben van.


Úgy gondolom, hogy csop.vez-műszak. vez. pozíció nem egy utolsó munkakör, mindenképp szépen kell felöltözni.

2014. aug. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy döntöttem, hogy maradok az öltöny+ing kombinációnál. A farmer póló amúgy sem jött volna szóba. De mivel fontos nekem ez az állás, ne ezen múljon. Inkább legyek túlöltözött, nem hinném hogy ezt negatívumként vennék.
2014. aug. 10. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!