Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha hosszabb ideje otthon...

Ha hosszabb ideje otthon vagy, hogyan tartod meg a motivációd, a rendszeres kelést?

Figyelt kérdés

Már el kezdtem munkát keresni, de egy darabig még nem valószínű, hogy lesz valami.

Addig is szeretnék még gyakorolni, fejlődni, tökéletesíteni az eddigi 2 saját projektemen (weboldal), de már semmi motivációm nincs hozzá.

Egész nap otthon ülök, netezek, sorozatot nézek, nincs hova mennem, csak ritkán.

Megint bekerültem a hullámvölgy aljába.


Össze-vissza alszok/kelek, és hiába tervezek el egy rendszert, mivel semmi programom nem kötelező jellegű, így sosem tudom sokáig betartani.


- Nektek hogyan sikerült "rendszerben" maradnotok?

- Hogy maradt meg a motivációtok?

- Mit csináltatok, mikor már semmi kedvetek nem volt semmihez?


2014. aug. 10. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt csináltam 2 hónap munkanélküliség után, hogy elkezdtem utánanézni a konditermi életnek, így mikor már volt rálátásom mentem is edzeni, addig anyámék pénzelték ezt, most már van melóm, így továbbra is csinálom.


Nem azt mondom hogy kövesd a példám, de ha van biciklid, akkor tekerhetsz valamerre.

2014. aug. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Motivációm előtte se volt... Nem kelek összevissza, mindig brutálisan későn kelek. A párom pedig korán, mert ő olyan, ez független a munkahely lététől.

Nekem sajna közbejött egy személyes tragédia, ami annyira lenyomott, hogy mire felálltam volna, már beleragadtam a majdnem-nihilbe. Az önfegyelem sosem volt erősségem, úgyhogy elég nehéz helyzetbe kerültem, netfüggőséggel súlyosbítva. Speciel a személyiségemben van pár pozitív vonás, amivel még ezt is túl lehet élni. Élniakarás és optimizmus nagyon van bennem.

Bizonyára van olyan ember, akinek nincs visszaút, ugyanúgy, mint a szenvedélybetegségek esetében. De receptem nincs rá, hogy mit lehet tenni, ez túlságosan pszichológia s mindenkinél más. Olyan is volt, hogy remekül tudtam, mit kéne tennem, de nem tettem. Szerintem sokan el sem tudják képzelni, mennyire szét tud esni egy élet egy alapvetően nem csődtömegnek látszó ember esetében is.


Amikor semmi kedvem nem volt semmihez, akkor nem csinálok semmit. Ez nagyon veszélyes helyzet, jobb elkerülni. Mivel én hedonista vagyok és egy csomó dolog érdekel, nekem találnom kell valamit, ami annyira vonzó, élvezetes, hogy az esetleges erős önsorsrontó rossz szokásokat is meg tudja szüntetni (a szokás hatalma roppant erős tud lenni, vannak ördögi körök, ésatöbbi). S ha már elkezdek legalább valami értelmeset csinálni, onnantól a többi szál is könnyebben jön.

2014. aug. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja ismerős, én itthon vagyok vidéken, és nem tudok mit kezdeni sokszor magammal.


Legjobb ha erőszakosan rászoktatod magad a dolgokra. Írj napirendet, mit akarsz, kell aznap megcsinálnod, akár hétre előre is.


Legyen benne rendszer, reggeli, ebéd, vacsora, este egy film, nappa 1-2 óra munka, meg reggel, este sport.


Az tény hogy munka nélkül nehéz kitölteni a napot, meg mivel nem kötelez semmi, halogatod is, de ezt kell elfelejteni.


Ha más nem, keress valami ingyenes, önkéntes programot, ami kicsit kötelező jellegű.


Meg internetmegvonás...tipikus az hogy felkelek, első dolog h gép benyom, és ott is ragadok előtte egész napra, ez nagy hiba. ÉS ugye tipikus nekiállsz netezni, punnyadsz, leáll a keringés, kótyagos leszel, és nem lesz kedved semmihez. Ezért kell sporttal indítani, és minél több mozgásos prgramot beiktatni.

2014. aug. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem sosem nehéz kitölteni a napot, épp ez az, hogy elmegy a nap s nem csináltam semmit. Állandó időzavarban vagyok ilyenkor, de az én speckó pszichiátriai esetemet hagyjuk.


A mozgás szerintem nagyon jó ötlet, hogy én mióta tervezem, hogy mozgással indítok, az felpezsdít s már kipipáltam egy dolgot a napban, ami feldob és több kedvem van máshoz is... De hogy a csudába kezdje el a napot az, aki későn kel és átkozottul használhatatlanul? Munkahelyen sem tudtam dolgozni soha délelőtt. S ha már elment a fél nap semmire, az annyira demotiváló... Az agyzsibbasztó nyár csak ront ezen.

Amúgy néha terveket írok össze, hogy miket csinálok a házon és más téren. A fizikai dolgokra még van is esélyem rávenni magam, a szellemiekkel nehezebb.

2014. aug. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kutyám van, miatta fel kell kelnem akkor is, ha semmi kedves semmihez, elvégre nem várhatom el tőle, hogy ne pisiljen a lakásban, ha nem viszem el rendszeresen sétálni. Szóval 7-kor kelek, 8-kor indulunk, 10-re érünk vissza, akkor ha már úgyis fel vagyok öltözve, megyek bevásárolni, utána takarítok valamennyit, készítek ebédet, második kutyaséta, ez már rövidebb, csak fél órás és csak ezután dőlök ki. De ha a kutya nem lenne, holtbiztosan csak délután kelnék fel :/
2014. aug. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem van munkám, de hetente 2 nap csak, szóval hétköznap általában itthon vagyok. A kelés nálam úgy megy csak, hogy van egy sorozat, amit meg akarok nézni, ezért mindig felkelek 9:30-kor, hogy lássam. De egyébként semmi motivációm, én is egész nap csak tv-zek meg netezek. A házból is alig alig megyek ki.
2014. szept. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!