Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy tudják az emberek megtalá...

Hogy tudják az emberek megtalálni azt a munkát, amivel egész életükben imádnak foglalkozni és meg is fizetik jól? Vagy álomvilágban élek?

Figyelt kérdés

27 vagyok, elvégeztem szakokat a szakmámhoz kapcsolódóan, az elvégezhető legmagasabb fokozatot is megcsináltam. Imádok azzal foglalkozni, amit csinálok, de nem megyek be minden nap örömmel (néha pl. nem száll meg a múzsa, ha írni kell), és nem nagyon fizetik meg (eléldegélek belőle, de semmit sem tudok megspórolni az albi+rezsi+kaja+szórakozás után).


Ez így normális dolog? Mi értelme van ennek? A munkahelyeden vagy a nap nagy részében, amikor nem alszol, akkor annak nem kéne tökéletesnek lennie?


2014. aug. 13. 08:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés ember van akinek a hobbija a munkája, és még meg is fizetik.

Inkább az a jellemző, hogy

-vannak akiknek a hobbijuk a munkájuk, de nagyon keveset keresnek

- vagy sokat keresnek de utálják a munkájukat,


Én például nagyon tudnék olyan helyen dolgozni ahol egész nap búvárkodni kéne. Ez a hobbim, de búvároktatóként annyi pénzt sem keresnék, hogy megéljek belőle.

Így egy cégnél dolgozom ahol nagyon jól megfizetnek, de nem mondanám álom munkahelynek.

2014. aug. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy tudják az emberek megtalálni azt a munkát, amivel egész életükben imádnak foglalkozni és meg is fizetik jól?"

Hát ez nekem nem jött össze...

2014. aug. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Most kaptam egy ajánlatot, dupla annyi fizu, de az egyik olyan végzettségem kellene használni, amiben nem vagyok profi és nem is annyira szeretem (közgázos szak), nem biztos, hogy az évi egy havi nyaralás miatt megéri egy életet úgy leélni, hogy nem vagyok a legjobbak között a munkámban, sőt...


Nehéz ezt eldönteni...

2014. aug. 13. 09:25
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem, ezt könnyű eldönteni.

Egy kérdés van:

Mi a fontosabb? A presztízs vagy a pénz? Ha mindkettő fontos akkor is könnyű a döntés. A munkádban fejlődhetsz a fizetésed pedig marad a duplája. A régi helyeden valószínűleg hiába válsz jobbá a fizetésed marad.

Számomra ez egyértelmű az eddigi infók alapján. De persze más is tényező. Lakhelytől való távolság, munkakörnyezet stbstb. De ha csak ez a kérdés akkor nincs kérdés :)

2014. aug. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Napfonat ***** válasza:
100%

Megértem a kérdésedet, ismerős a helyzet. Nagy dilemma ez, bár úgy gondolom, hogy manapság szerencsés az, aki tud válogatni a munkahelyek között.

A dilemma, hogy mi a fontosabb: a pénz vagy az örömteli munka, amely boldogít? Nehéz dönteni a mai világban.

Én is egész életemben a boldogító foglalkozást kerestem több országban is, de nem találtam meg, ráadásul szarul is keresek (jelenleg pl. nem is keresek).

2014. aug. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tudok válogatni, mert 3 diplomám van, és ezek egymástól függetlenek, de egymásra épülők is lehetnek, ja és budapesti vagyok, mindhárom keresett szakma egyébként.


szeretnék magas szinten szellemi tevékenységet végezni, amit nem fizetnek meg, nem szeretnék egy multinál közgazdászkodni sok pénzért, de olyan vonzó a pénz...meg a nyaralások...tényleg nagyon nehéz!

2014. aug. 13. 10:29
 7/12 Napfonat ***** válasza:

Akkor szerintem próbálkozz Németországban, Svájcban, Angliában vagy valamelyik Skandináv országban. Egy egyetemi diplomát vaskosan megfizetnek.

Az én szakmámat például Németországban nettó 4000-4500 euróval díjazzák, itthon pedig pontosan a tizedét fizetik érte (kb. 400-450 eurót). Sajnos azonban a szakmámhoz C2-es nyelvvizsga kell, nekem meg csak B2-es van! És nem úgy néz ki, hogy még ebben az életemben le tudom tenni a C2-est.

Lehet, hogy nálad más a helyzet. Közgáz diplomával 5-6,000 eut is lehet keresni pongyola nyelvtudással is. Próbálkozz.

2014. aug. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Native beszélek angolul és németül:) és itthon szeretnék alkotni, mert itthon tudok (itt ismerem a szakmám alapjait, az itteni kutatásokat ismerem), de nagyon köszönöm a tanácsot, még lehet, hogy elmegyek nyugatra egyszer élni:) eddig csak ösztöndíjakkal voltam a világban, de nem éreztem magam otthon ott.:)
2014. aug. 13. 10:50
 9/12 anonim ***** válasza:
esetleg keress 1 hobbit amit majd szeretsz csinálni és ha tudod fond bele a munkádba. Nem írtad mit csinálsz most, és milyen diplomáid vannak, de megírnád???
2014. aug. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Vannak olyan emberek akik az iskolapadban jól teljesítenek, de amikor kikerülnek az Életbe ott már nem annyira tudják feltalálni magukat. Próbálj elmenni 1 fejvadász céghez, akik segítenek megtalálni a legjobb állást számodra.Közgazdász diplomával nagyon sok felé lehet elindulni, mi a másik 2 diplomád? És mit dolgozol most?
2014. aug. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!