Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ilyen parasztok a...

Miért ilyen parasztok a munkáltatók?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy 50 önéletrajzot elküld az ember és sosem írnak vissza? Legalább valami sablon szöveget, hogy " Önéletraját megkaptuk, ha elnyeri tetszésünket jelentkezünk." vagy esetleg, hogy nem kell köszi, mert messze laksz. Tök mindegy, bármit. Ez akkora határtalan bunkóság szerintem.

2014. aug. 15. 09:15
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Így még abban sem lehet biztos az ember, hogy megérkezett.
2014. aug. 15. 09:16
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Mert vagy nincs kapacitásuk 1000 önéletrajzra visszajelezni (amit nem hiszek, mert manapság már ezt is meg lehet oldani egyetlen kattintással), vagy pedig szimplán elfelejtette a "kedves" munkáltató, hogy ő is volt legalább egyszer az életében munkanélküli, ő sem sikeres vállalkozóként/cégvezetőként/munkaügyesként került azonnal a székébe. Elég szomorú, hogy ennyit nem tudnak megtenni, ha már meghirdetnek egy állást. Sajnos én is nagyon sokszor tapasztaltam ezt amikor munkát kerestem. 24N
2014. aug. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Agyuknak ment a szürke- vagy feketegazdaságként való működés. Ha tényleges bérrel lesznek bejelentve a dolgozóik és a tényleges bevételük után kell majd adózniuk, akkor meglátod hogy normálisak lesznek.
2014. aug. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Hát, most egyrészt tényleg nagy bunkóság, mert én is volt, hogy jelentkeztem állásra, kb ahogy feltették netre, rájuk telefonáltam, és direkt megkérdeztem az illetőt, hogy értesítenének e esetleg, csak hogy tudjam mi a helyzet. Aztán jött a lekoptató szöveg azonnal hogy mennyien jelentkeztek már, és így meg úgy...


Másrészt, valahol azt is megértem, hogy nincs kedvük, energiájuk mindenkinek visszaírni. Egy ismerős keresett csinos lányokat recepciósként, és pár nap alatt 150-en jelentkeztek. Aztán egy dolgozó embernek nincs arra 1 felesleges napja, hogy mindenkinek visszaírjon hogy kösz nem.

2014. aug. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Ctrl+C -> Ctrl+V


Ennyi lenne. Ha erre nincs idejük, akkor gyanús, hogy egyáltalán elolvassák őket.

2014. aug. 15. 09:38
 6/19 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy jelenlegi munkahelyemre, ha van meghirdetve állás, akkor is csak 5-6 önéletrajz érkezik be. Nem hiszem el, hogy több százat kapnának a hirdetők.
2014. aug. 15. 09:39
 7/19 Sün!! ***** válasza:
50%
Ezen 1000 emberből 999 nem lepődik meg. Kár ezen bosszankodni. Nem parasztok, csak ez náluk nem gyakorlat. Nekik az a fontos, hogy a megfelelő posztra egy megfelelő embert válasszanak. Nem fogják megsimogatni senki fejét, hogy bocsi bocsi nem téged választottunk ne csüggedj, biztos lesz más. Sok cégnél tényleg rengeteg jelentkezés érkezik. Azt meg ugyan hagyjuk már a munkáltatóra, hogy kinek válaszol és kinek nem.
2014. aug. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
De, igen, több százat kapnak. Nekünk múltkor az első nap jött 80 körül! Utána nár nwm ilyen iramban, de még vagy két hétig rengeteg.
2014. aug. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
jó és tegyük hozzá h azért ezek a meghirdetések nagyrészt kirakatok, hogy legyen legalább látszólag megpályáztatva X állás, na de ugye senki nem gondolja komolyan h már a meghirdetés előtt jóval nincs eldöntve a személy, akit oda tesznek? emberek ... ez itt magyarország!
2014. aug. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
21%

Én nem fogok beszállni a munkáltató szidásba, mert továbbtanultam, és így mindig van, volt, lesz munkám, inkább csak egy tipp.


Az önéletrajzodba az adott várost írd be, majd keresel albit, ha felvettek...ne a saját lakhelyed. Mi pl. egyből kukázzuk azt, aki nem budapesti, akkor is, ha a szomszéd faluban lakik, mert 1. nem fogjuk fizetni a bejárását, 2. nehogymár elkéssen minden reggel, mert jaj a vonat.


Nem biztos, hogy jobb az adott városból valaki nálad, de 100, hogy őt fogjuk választani.

2014. aug. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!