Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 16 évesen (lányként, bár ez...

16 évesen (lányként, bár ez nem tudom, mennyit számít? ) miket lehet dolgozni?

Figyelt kérdés

Múltkor láttam, valami oldalt, ahol diákmelós hirdetések voltak, de mindegyiknél csak 18 év felettieket kerestek...

Mit lehet csinálni 16 évesen, amiért azért viszonylag sok pénzt is adnak (legalább is a koromhoz képest sokat)? Szerintetek pl. állatmenhelyen lehet normálisan dolgozni, azaz nem csak közmunka miatt, hanem pénzt is keresni ennyi idősen? Csak mert imádom az állatokat...És ott mit kellene csinálni?


2014. aug. 22. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem így megy... Azt ajánlom diákszövetkezeten nézelődj munkák után. Én is 16 vagyok és minden nap a netet bújtam egész nyáron. 2 állásra hívtak be (rohadt 18), de az egyiknél kiderült hogy másból állna a munka mint meg volt hirdetve ezért nem vállaltam el, a másiknál pedig filléreket kerestem.

Sajnos az iskola most kezdődik ezért még nehezebb melót találni.

Mindenesetre azt ajánlom hogy diákszövetkezetek oldalán nézelődj utánuk.

2014. aug. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az állatmenhelyek nem tudnak fizetni a munkáért, szóval ez felejtős (a többség így is nehezen tud létezni). Diákmunkásként szinte biztos, hogy minimálbérért fogsz dolgozni. Érdemes beregisztrálni diákmunka szövetkezetekbe, azért szokott lenni 18 év alatti munka is.
2014. aug. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
osztálytársaim (16-17 évesek ) a mekiben dolgoznak, egész jó időbeosztással, viszont keveset kapnak. Az állatmenhelyek nem fognak neked fizetni, akkor már inkább elvégzik maguk a munkát. 18 év alatt oda amúgyse nagyon vennének fel. Szerintem jövőnyáron próbálkozz diákmunkával.
2014. aug. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. aug. 22. 23:46
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Csak akkor szerezhetsz jól fizető diákmunkát, ha megvannak hozzá a kapcsolataid. Én egyetlen egyszer jelentkeztem diákszövetségnél, megvolt, hogy mi lesz a munka és mikor, mondták, hogy majd hívnak, azóta sem tették. Úgyhogy inkább ismeretségen keresztül próbálkozz.
2014. aug. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem árulod el senkinek az életkorod, webprogramozással bedolgozhatsz komolyabb cégeknek is. Persze ez legalább 2 év tanulást vonz magával.
2014. aug. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
sajnos az infós dolgokhoz analfabéta vagyok :/
2014. aug. 23. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!