Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnék beilleszkedni...

Hogyan tudnék beilleszkedni az első munkahelyemre ha zárkózott, szorongó, határozatlan vagyok? 22/L

Figyelt kérdés
Bölcsődébe fogok dolgozni, de előtte soha nem dolgoztam így nincs tapasztalatom a munkáról. Suliba volt hogy kiközösítettek, cikiztek a természetem miatt, ezért egyik helyen se tudtam beilleszkedni és barátokat szerezni. Azóta sincs egy igazi barátnőm sem. Szóval elég magamnak való típus vagyok. Ha új társaságba kerülök az elején még mindenki kedves velem, aztán mikor megtudják milyen zárkózott vagyok és nem beszélgetek annyit kibeszélnek és nem vesznek rólam tudomást. Nem szeretném, hogy ez itt is megismétlődjön. Szeretném magam jól érezni közöttük, és ha befogadnának. Mit tegyek hogy ne rettegjek ettől és magabiztosan mutatkozzak be nekik? Nagyon stresszelek és félek az új dolgoktól. Attól félek, hogy nem leszek alkalmas a gyerekekhez hiszen nincs még gyerekem h tudjam hogyan kellene nevelni őket. Elég tapasztalatlan vagyok és a suli óta sokat felejtettem a tanultakból.
2014. szept. 4. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
26%

soha nem értettem az ilyen embereket.

van szád, kibírod nyitni, ha bánt valami eltudod mondani.

mit kell az embernek magába fordulni, és önmagát emészteni?

a sorsodért saját magad vagy a felelős, ha ilyen alamuszi nyuszi vagy, az élettől se várj sokat.

legyél rafkós, belevaló, kemény, határozott, és nézd meg, teljesen máshogy néznek majd az emberek rád.

2014. szept. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

anyám ilyen helyen melozik és sok a nő furják egymàst pedig ott senki se alamuszi.

nekem is most kezd tetszeni a melohelyem sokat stresszeltem más dolgok miatt máson járt az agyam-de kezdek betanulni meg a többiekkel kijönni.

2014. szept. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az rád is jó hatással lesz ha kedvesen fogadnak. Kezdetben mindenki fél az ismeretlentől, de majd belejössz. Ráadásul rengeteg örömteli pillanatot is fognak okozni neked a gyerekek! Legyél mosolygós, kedves! Ha ezt egyáltalán nem tudod teljesíteni nem egészen neked való ez az irány..
2014. szept. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, csöndes, zárkózott, és én is most kezdtem az első munkahelyem. (23/L)

Hasonló problémáim vannak, mint neked. Mondjuk nekem kedvesek, aranyosak, segítőkészek a munkatársak, de szerintem már ők is rájöttek, hogy én nem vagyok az a nagyon beszédes fajta, inkább a csöndes megfigyelő. Persze ha a munkával kapcsolatban van kérdésem, azt megkérdezem, meg ami nem tiszta, ott igyekszem tőlük tájékozódni, de pl más jellegű beszélgetést nem kezdeményezek velük, hogy hogy telt a hétvége, merre voltál nyáron stb... Ők már régóta ismerik egymást, sok magánüggyel kapcsolatos dologról beszélgetnek, amibe én nem tudok bekapcsolódni, sajnos. Az sem segít a helyzeten, hogy mindenki idősebb nálam, és nehezen találok közös nevezőt bármelyikükkel, de még egyszer hozzáteszem, hogy aranyosak kedvesek, de rájöttek, hogy ha velem kezdeményeznek beszélgetést, akkor az rövid beszélgetés lesz.

Ettől függetlenül, amit én próbálok kihozni magamból, hogy mindig mosolygok (ez beválik :D), tisztelettudó vagyok, és ha kérdeznek valamit válaszolok, de pl visszakérdezni már nem szoktam, meg az én válaszaim is rövidek :D Én úgy vettem észre ennek ellenére, hogy kedvelnek engem, ha nem akkor meg jól leplezik :D Én is gyerekekkel foglalkozom egyébként, ha szeretnél írj privit :)

2014. szept. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!