Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Éjszakai munka után ti is...

Éjszakai munka után ti is szenvedtek alvászavarban? Miképpen lehet hozzászokni a folytonos éjszakai ébrenlétnek?

Figyelt kérdés
Több mint egy éve vagyok folytonos éjszakai munkában, reggel 7 fele érek haza, ilyenkor kéne néhány órát pihenni, de egyszerűen képtelen vagyok rá. Sehogy se tudok hozzászokni, egyszerűen tiltakozik ellene a testem. Órákig is elszenvedek meg forgolódom mire sikerül nagy nehezen bealudni, aztán mikor délután felkelek úgy érzem magam mintha egy másik dimenzióban lennék. Járt más is hasonló köntösben? Ha igen mik a lehetőségek, amivel enyhíteni lehet a kínszenvedésen?

2014. szept. 17. 08:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kinevetsz, de amikor ilyen zavaros időrendben dolgoztam, volt hogy ittam kamillateát, vagy valami nyugtató gyógyteát, egy forró fürdő mellé, és úgy aludtam mint a bunda... Van hogy csak ki kell ütni az aktív éned ilyenkor, én így tettem, ment is az alvás, hiszen amúgy meg úgy éreztem magam mint akin átment az úthenger.. Vagy ha a teákra nem esküszöl, akkor hopp egy feles, éhgyomorra. Az is altat... ( volt aki erre mert esküdni!) :)) 24N
2014. szept. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én 3 műszakban dolgozom, ahol csak minden 3 héten megyek "éjszakázni": miután hazaérek nekiállok dolgozni a kertben/műhelyben/teszek-veszek kb. 11-ig, utána zuhany, kaja, alvás 13-tól 19-ig, aztán 20-kor indulás munkába.

Délre már kellően fáradt szoktam lenni. :)

2014. szept. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!