Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van értelme próbálkozni vagy...

Van értelme próbálkozni vagy öljem meg magam? Pályakezdőként el lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Minden munkához 3-5 év tapasztalat kell, amihez meg nem, azzal annyit se keresek hogy ételre meg albérletre teljen, ennek így semmi értelme.

Nem tudok németül se hogy külföldre menjek.

Fizikai munkát nem tudok vállalni mert már tönkrementem tőle.


Mi vár a magyar fiatalkra? A kötél?



2014. szept. 17. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

kérlek ne mondj és ne is gondolj ilyenekre! :)

biztos találsz magadnak valamilyen állást ha mást nem akkor közmunkát.

milyen végzettséged van? mert az azért elég sokat számít. ha meg nem tudsz valamilyen idegen nyelvet, akkor kezdd el tanulni! :)

2014. szept. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 István000 ***** válasza:
100%

Fejeztél valamilyen sulit?


Próbálj meg könnyebb fizikai munkákat vállalni, boltok, éttermek... Nem minden a tapasztalat. Ha kedves vagy, illemtudó, pontos, precíz, gyors... akkor találsz munkát.

Barátok, rokonok, tanárok? Valahol egy kisvállalkozás ahová felvennének?

Ha vannak szülők, barátok, rokonok akkor kérd meg, hogy lakhass náluk és kevesebb lakbért kérjenek amíg egyenesbe nem jössz, talán kis házimunka kárpótolja őket.

2-3 évig spórolj és tűrj. Nehéz lesz, de ha kitartó vagy és akarsz dolgozni minden jobbra fog fordulni.

Nyelveket is tanulhatsz közben. Mivel van internet hozzáférésed, így találsz tucatnyi ingyen nyelvkönyvet, segédletet, videókat. Szabad idődben azokat tanulmányozd és az alapokat el tudod sajátítani. Később akár nyugatra is elmehetsz. De ahhoz is kell egy kis indulótőke és kapcsolatok. Barátkozz külföldiekkel ismerkedő oldalakon. Talán sikerül 1-2 igaz embert találnod akik segítenének rajtad.


De kérlek ne add fel. Küzdeni kell.

Az öngyilkosság nem megoldás. Talán eddig leélted életed egyötödét, egynegyedét. Ki tudja mi vár még rád. Talán megtalálod álmaid munkáját, sikeres és gazdag leszel, megtalálhatod életed párját. Bármi megtörténhet, minden jobbra fordulhat! :)


Ne add fel! Kell a rengeteg szenvedés. Nélkülük nem tudnád értékelni azt a sok jót, amit az élettől kapsz majd.

2014. szept. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Pályakezdőként "Fizikai munkát nem tudok vállalni mert már tönkrementem tőle" Ezt hogy csináltad? Hány éves vagy?
2014. szept. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Erről a tücsök és a hangya meséje jut eszembe. A hangya szorgalmasan tanult általános iskolában, hogy jó gimibe mehessen, a tücsök lébcolt, a hangy kemény gimibe járt vért izzadt, letett egy vagy több nyelvvizsgát pár emelt érettségit, a tücsök élvezte a dolce vitát, a hangya komoly reál egyetemi szakra ment, a tücsök büfészakra. Aztán a hangyáért versengtek a cégek és nagyon hamar talált állást a tücsök meg itt sír gíakorin.

Érdekes módon egyetlen orvos, vagy mérnök ismerősöm sem sír, hogy nem talál állást, de még a diploma nélküli, de normális szakmával rendelkeuő ismerőseim is viszonylag könnyen el tudtak helyezkedni. Talán tanulni kellett volna....

2014. szept. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

4: Én is hasonló helyzetben vagyok mint a kérdező. Nekem a szívemmel vannak gondok és nem tudok fizikai munkát vállalni. Helyette tanultam, beszélek németül és angolul továbbá meglesz a mérnöki végzettségem januárban. Munkát mégsem találok sehol... Tény mondjuk, hogy az építőipar halott, de ettől függetlenül ne általánosíts (nagyon utálom ezt a szót, de ide nagyon passzol).


A kötélen én is gondolkodtam már.

2014. szept. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 István000 ***** válasza:
73%

Talán nem volt mindig szorgalmas tanuló, nem rakott le nyelvvizsgákat. Mi van ha szegény volt és dolgozott, hogy meglegyen mindene. Mi van ha a szülei nem törődtek vele, esetleg dolgoztatták, verték. Nem mindenkinek adatik meg az esély, hogy tanulhasson. Ezernyi körülmény közre játszhatott, hogy most itt áll kilátástalan sorssal, öngyilkosságon gondolkodva.

Valahogyan mindig ebbe az önző és irigy magyar mentalitásra akadok. Ha valaki nem tökéletes, nem olyan mint az átlag ember, akkor már le kell nézni, meg kell szólni, ki kell közösíteni. Gratulálok. Nem, hogy inkább pozitív tanácsokat adnál kedves 4. válaszoló. Kicsit arrogáns válaszod. Még jó, hogy te olyan tökéletes és jó ember vagy...

Ha szorgalmas lesz és keményen küzd még lehet valaki.


Az öngyilkosság sohasem megoldás. Az esetek többségében nem sikerül és életed végéig lebénulhatsz, kómába eshetsz. Komolyan még nyomorúságosabbá akarod tenni barátod, családod és magad életét. Egy ágyban, egy kocsiban akarsz életed végéig élni, úgy, hogy még a hátsódat sem tudod kitörölni? Egy biztos módszer sincs. Sokáig szenvedhetsz. Az élni akarás ösztöne pedig mindig megjelenik. Megteszed a dolgot, erre jön a felismerés és már nem akarsz meghalni. Akkor már hiába küzdesz életedért, minden hiába.


Mindig van esély a jobb életre! ;)

2014. szept. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 István000 ***** válasza:
85%
+Mindenki megérdemel egy második esélyt. :)
2014. szept. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Minden munkához 3-5 év tapasztalat kell, amihez meg nem, azzal annyit se keresek hogy ételre meg albérletre teljen, ennek így semmi értelme."


Kedves Kérdező,

A munkáltató dolga mit szab meg, a te dolgod annyi hogy rendületlenül pályázol, és elvállalsz mindent, ami szükséges az előbbre lépéshez. Nyílván a wc pucoló gyakorlatoddal nem kapsz később sem vezetői pozíciót, de egy állomásnak akár az is belefér. Legalább helyre rázódna az értékvilágod. Ha nem ér el a karod ameddig szeretnéd, keresd a kiskapukat. Hogyan tudnád mégis elérni. Gondolkozz, ne játszd, hogy okos vagy, és balszerencsés.

Picsogással magadat égeted itt és mindenhol, nem érsz el vele semmmit.


Ami az iskolát és a nehézgyerekkort illeti.

Kb minnél lentebbről jössz, annál nagyobb az akaratod, az öntörvényűséged, makacsság és egy sor olyan tulajdonság, ami a siker alapköve. Innen kb csak felfele mehetsz.


Jómagam játékokból, MMORPG-ből, nemzetközi klánokkal való együttműködésből tanultam meg kb angolul. Iskolában és nyelvizsgán kérik, hogy mellesleg mit szoktál csinálni túrázáskor és húsvét hogy telik. Munkához többnyire utasítás, irány és szakszavak kellenek, amit az idő alatt bárki megtanulhat. Kevésnek érzem érvként ezt.


Másik. Kicsit körbe kellene nézni, mennyire is szarország ez a magyarország. EU ban lehet mi vagyunk az életszinvonal rosszabbik végén, de sok millió ember él nálunk 10.000x gányabb körülmények közt. Nem kell messzire nézni, csak EU-n kívül. Afrika, Kína, Dél Amerika, vagy itt egy mostani cikk, irigylésre méltó élet.

[link]


Nemzetközi fuvarszervezőként dolgozok és meglepő módon találkoztam olyan fuvaros diszpécserrel, aki gégemikrofonnal beszél! Az ilyen kivételekből nyerhetsz erőt.


Ráfordítás, szorgalom és kitartás kell egy állás betöltéséhez. A kritériumok teljesítése sem garancia - A szórás nagyobb, a sikerráta kisebb anélkül. Mégis behívhatnak.

Ha havi 1 állást pályázol, nem fogsz elhelyezkedni, ha napi 50 et, biztos lehetsz benne.

2014. szept. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Még jó, hogy te olyan tökéletes és jó ember vagy..."


Se tökéletes se jó nem vagyok. Viszont Magyarországon aki akar az tud tanulni, az értékes tudást pedig lehet hasznosítani, és aki akar az dolgozni is tud. Pontosabban az én ismerősi körömben megtalálják a munkát az emberek. Arról nem is beszélve, hogy a kérdezőnek nem az a problémája, hogy nem talál munkát, hanem hogy nem keres eleget...

És végül magyar fiatalok. A magyar fiatalok jelentős része mást se csinál csak döglik és élvezi a dolce vitát, aztán amikor kikerül a munkaerőpiacra, akkor nagyokat pislog, és sápitozik, hogy milyen kegyetlen a munka világa, de egyébként akkora a pofája és az egója a nulla tudására, mint a ház. Mi vár a magyar fiatalra? Munka. De a munkáért is meg kell dolgozni. Aki nem dolgozott meg érte annak pedig ne sírjon a szája.

2014. szept. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valaki nem tökéletes, nem olyan mint az átlag ember, akkor már le kell nézni, meg kell szólni, ki kell közösíteni."


Fiatalkoromban pont az ilyen kérdezőhöz hasonló alakok, aláztak porig engem, olyan dolgok miatt, amikről nem tehettem. Bocs ha nem érzek iránta szánalmat.

2014. szept. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!