Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pályakezdőként mik szerepeljen...

Pályakezdőként mik szerepeljenek az önéletrajzban?

Figyelt kérdés

Több mintát is néztem a neten, de 'előző munkahelyek', vagy 'szakmai tapasztalat' rész nélkül elég üresnek tűnik az egész... Olyan gyakorlatom csak 6 hét volt, ami szakmába vág (bölcsőde, szóval papír nélkül nem is lehet gyakorlatom belőle). Diákmunkán voltam pár helyen, de huzamosabb ideig is csak árufeltöltőként dolgoztam, ez is elég oda-nem-illően néz ki...

Mik azok a dolgok, amikkel bővíteni lehet az önéletrajzot?


2014. jún. 13. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Beírod a gyakorlat helyét, a pozícióként gyakornokot megjellölve, és kész. Ha pályakezdő vagy, akkor az vagy.
2014. jún. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Beírhatod a diákmunkákat is (megjelölve hogy csak diákmunka), nem veszítesz semmit. Lehet érdekelni fogja a munkáltatót, hogy miben volt már részed, akár diákként is. Ha nem kell neki, akkor majd átugorja.
2014. jún. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a diákmunkákat mindenképpen írd be, mi pl most keresünk embert, és a pályakezdőnél nézzük, hogy volt-e diákmunkája, nehogy itt csodálkozzon rá arra, hogy a munkaidő az 8 óra, és bizony dolgozni is kell, nem csak kaszinózni a kollégákkal. Diákként mindenki valami f*s melót csinál, én pl újságot árultam, de csak azért érdekelte őket, hogy tudják, nem itt fogok most rácsodálkozni a világra. :)

Most én elég sok önéletrajzot láttam, és pl tetszett a "miben vagyok jó", "mit szeretnek bennem" rész, ami egy egyszerű felsorolás volt pozitív tulajdonságokkal (pl rugalmas, kreatív, önálló, stressztűrő, stb..)

Sok sikert!

26N

2014. jún. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :-)
2014. jún. 16. 20:13
 5/5 anonim válasza:

2. hozzászóló vagyok

Abszolút pályakezdő vagyok, friss érettségivel a kezemben (pontosabban csak holnap kapom kézbe, tegnap szóbeliztem) még tegnap mentem állásinterjúra. Ma voltam próbanapon, csütörtökön munkába is állhatok. Persze szerencsém is volt, és benne van az is, hogy értékesítési munkakör. De lásd, hogy nem lehetetlen az egész.

Egyszerű önéletrajzom volt. Csak felsoroltam az eddigi diákmunkáim tevékenységi körét. Nem hiszem hogy felfigyelt rá, mert nem kérdeztek semmi ehhez kapcsolódót az interjún. Csak annyit, hogy látja pályakezdő vagyok, de szerencsémre nyitott az új lehetőségekre is.

Ha lehet egy tippem: ne bővíteni akard, mert a rizsát meg az önfényezést nem veszik figyelembe, lehet inkább csak félrerakják. Tömören a lényeget.

2014. jún. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!