Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért beszél valaki folyamatosan?

Miért beszél valaki folyamatosan?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen van egy kollégám, aki 25 éves, nő. Többen dolgozunk egy irodában, de ő egyszerűen nem tud csendben maradni, folyamatosan beszél, úgy gondolom, hogy frusztrálja a csend, mert ha már egy percig csend van, akkor elkezd fütyörészni és azt nézi, hogy kihez tudna valamit hozzászólni. Én ennek épp az ellenkezője vagyok, szeretek csendben dolgozni, a munkára koncentrálva, neki pedig bármilyen marhaságról is, de beszélnie kell. Ha nincs jobb témája, akkor facebookon nézegeti idegenek képeit és elemzi, hogy ki mit szólt hozzá az adott képhez és miért, stb.

Kívülről úgy tűnik, hogy egy mindenkihez kedves, túlságosan is közvetlen ember, viszont a háta mögött mindenkiről pletykál- legalább is én így gondolom, ugyanis mikor a barátom új munkahelyre ment erről a helyről, akkor derült ki, hogy ő terjesztett róla a háta mögött pletykákat (én akkor még nem dolgoztam ott).

Úgy tudom, hogy régóta nincs párkapcsolata, bár hogy is lenne, hogy lehet elviselni egy ilyen embert?

Engem annyira zavar, én munka közben szívesebben hallgatok zenét vagy csak egyszerűen koncentrálok a munkára, nem értem, hogy miért kell egyfolytában beszélni. Szerintetek miért ilyen? Ez normális vagy velem van baj?


2014. szept. 21. 21:11
 1/8 anonim válasza:

Hát..az normális,hogy vannak olyan emberek.aik többet beszélnek az átlagnál..és biztosan vannak olyanok is,akiknek épp ez tetszik a másikban.De az,ha komoly helyzetekben is beszél,nem bír csendben maradni egy pillanatra sem,jelezheti azt,hogy kellemetlenül érzi magát,feszeng,ha nagy a csend..csak annyi a hibája,hogy nincs teintettel arra,hogy a másik talán a csendet kedveli.De az a tulajdonsága,hogy kibeszéli a másikat és hazudozik tényleg elítélendő..ebből a szempontból viszont nem meglepő az,hogy nincs kapcsolatban.De akkor a folyamatos beszéd lehet szerintem a magány jele s,hogy mivel egyedül van,társaságra vágyik és ara,hogy valaki meghallgassa..csak ahhoz nem mások magánéletét kellene beszélnie..

Szóval szerintem nincs veled se semm baj..csak ilyen vagy.

2014. szept. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ!

Ismerőseim is azt mondták, hogy biztosan azért van "szófosása", mert magányos.

Pl. pár hete a barátommal voltunk egy esküvőn, ahol készült egy jó kép (ülünk és fogjuk egymás kezét), ezt felraktam facebookra és mikor legközelebb mentem dolgozni a csaj azzal fogadott, hogy gratulál az eljegyzésünkhöz. Azt se tudtam miről beszél, majd facebookon a képet elkezdte elemezni, hogy szerinte egy gyűrűt tartunk a kezünkben, majd elnézést kért azért HOGY NEM JEGYZETT EL, mert már elmondta másoknak is...ahelyett, hogy azért kért volna elnézést, hogy ilyeneket terjeszt.

2014. szept. 22. 00:49
 3/8 anonim válasza:
ez beteg :o ahhoz azért már tudás kell,hogy elterjessze csak úgy azt,hogy két ember eljegyezte egymást mert látott egy foltot a képernyőn..mit ne mondjak,nagyon szép..most gratulálja nektek én is mert kedvem tartja hozzá? :D amúgy nem próbáltatok még beszélni vele erről? mármint nem arra gondoltam,hogy elmondani neki,hogy be nem áll a pofája a nap 24 órájában,hanem arra h ez seninek sem tesz jót ha terjeszt a pletykákat,mert jobb dolga az nincs..és h emiatt magányos..
2014. szept. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Atyaég.. Ismertem egy ilyen nőt. Egy kórházban voltam vel egey szobában. Legszívesebben ráordítottam volna hogy "kuss 3,14csába".

Rusnya egy fajta az ilyen. Most képzeld el, mi lehet a fejében ha a pofája állandóan jár, nincsen ideje gondolkodni se.

2014. szept. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
én is ismertem egy hasonlot..egyébként még mindig az első és a harmadik vagyok :D és ha a beszélgetés nem segített akkor a füldugó csodákra volt képes...
2014. szept. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is dolgoztam egy ilyennel, 8-10 emberbõl ō állandóan ugatott, mindenrõl és mindenkirõl, pletykált, kibeszélte az embereket, pedig õ és a családja is megérték a pénzüket. Mindenkirõl negativ véleménye van, csak az õ családja a valami. Részleteket nem írok konkrétan mert szerintem valahol biztos ráismernének.

Szerintem azért beszélnek az ilyenek annyit hogy a figyelmet eltereljék magukról.

2014. szept. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Állítólag depressziós - legalább is ezt vallja magáról, mindenkinek a szemébe kedves, a háta mögött pedig kibeszél mindenkit. Beszélni nem próbáltam még vele komolyabban, mert az az igazság, hogy én diákként vagyok ott a cégnél, tervezem, hogy keresek másik munkát, csak egyetem mellett most nehéz lenne váltani, mert ehhez a céghez viszonyítva vettem fel a féléves óráimat. Én március óta vagyok ott, először tetszett a munkahely, de mikor rájöttem, hogy szinte csak azok maradtak ott a cégnél, akik 7 éve próbálják elvégezni az egyetemet sikertelenül, tehát összevissza mindenféle marhaságról beszélnek, azóta azon vagyok, hogy találjak másik munkahelyet. Én nem tartom normálisnak, hogy 21 évesen komolyabb vagyok, mint ők 25-30 évesen.

Egyébként a munka tetszik, de utálom, ha olyanok pletykálnak rólam, akik nem is ismernek annyira.

Pár hete pl. úgy beszéltek ki páran, hogy ott voltam tőlük egy nyitott ajtóra, mégpedig az volt a téma, hogy én miért vagyok ilyen csendes, mert hogy inkább hallgatok zenét, mint, hogy mindig velük hülyéskedjek. Először azt hittem velem van a gond, de a barátom mondta, hogy ő sem bírta őket és ő gyakran átült egy másik irodarészbe mikor ott már végzett az akinek eredetileg ott van a helye. Múltkor kiültem én is oda, erre odajött a csaj, hogy miért ülök ott, mondtam neki, hogy fáj a fejem, erre még többet beszélt, gyógyszert és kaját akart hozni és folyamatosan oda járt hozzám.

2014. szept. 25. 09:38
 8/8 anonim válasza:

ha annyira depressziós,akkor menjen el orvoshoz,hogy segítsen rajta..de ne mások életét tegye tönkre..

nem próbáltad még,hogy ne figyelj arra,ha kibeszélnek? vagy menj oda és mondd meg nekik,hogy mi a probléma és mért vagy olyan,amilyen.mindenkinek más a természete egy az,másrészt pedig az a normális ha valaki nem beszéli ki a másikat..ha meg nekik más témájuk nincs,minek is mennél oda..

2014. szept. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!