Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgoznál egy haverodnál,...

Dolgoznál egy haverodnál, barátodnál?

Figyelt kérdés
A haver, barát valami főnök féle de a munkáltató(másik főnök) is egy ismerős.
2014. szept. 23. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha már van munkahelyem, akkor nem váltanék! De ha nincs.. akkor mit veszíthetsz? :)
2014. szept. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
CSak óvatosan, nekem így ment tönkre egy barátságom.
2014. szept. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ismerve a barátaimat, simán! :)
2014. szept. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hááát...van egy haverom, ha úgy alakult volna ő lenne most a főnököm is.


Elég necces dolog. Mert teljesen másképp kell működnie egy főnök-beosztott viszonynak, ami valamilyen szinten alá-fölé rendeltség, míg baráti viszonyban egyenlőek vagytok.


Alapvetően azt mondom, nem tudnék együtt dolgozni úgy, hogy jó barát a főnök, mert tuti tönkremenne a barátság. Meg alapból a helyzet maga nehéz, hogy azért sok esetben az alkalmazott többet dolgozik mint a főnök, vagy legalább ugyanannyit. Aztán ilyen esetben nehéz ezt kezelni, hogy a barát a te munkádon gazdagszik meg úgymond.


Bár éppen előnyei is vannak, olyan szempontból hogy ha jól dolgozol, biztos a munkád, meg ha a főnök értelmes, akkor mint barát, nyíltabban lehet kezelni a munkahelyi problémákat is.


De alapvetően úgy vagyok, a főnök maradjon főnök, a barát meg maradjon barát.

2014. szept. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ne úgy képzeljétek el hogy ő az irodában ül én meg húznám az igát. Ugyan azt csinálnám mint ő, csak ő mondja meg, hogy mit és hogyan.

Például van olyan villanyszerelő brigád ahol a főnök dolgozik a melósokkal ugyan úgy. Tehát nem úgy működik mint pl az áramszolgáltatónál hogy a főnök az irodában ül öltönyben, más meg munkásruhában megy villanyoszlopról villanyoszlopra :D

2014. szept. 23. 20:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, mert a kettő nem tud hosszútávon megmaradni. Munka vagy barátág.
2014. szept. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyen brigádvezetőkkel még inkább nem dolgoznék.


Általában mindig az ilyen kis főnökök a leginkább elviselhetetlenebbek, pont azért, mert semmivel nem tesznek, vagy érnek többet mint te, de mégis úgy viselkednek mintha ők lennének az atyaúristen...ebből hamar a barátság vége lenne.

2014. szept. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!