Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hogy álltok az egészségügyi...

Ti hogy álltok az egészségügyi dolgozoókhoz? Tisztelitek őket?

Figyelt kérdés

Nem provokáló kérdés, ezt most szögezem le.


Most tegyük félre azt, hogy kevés a fizetés meg nincsenek elismerve, és hasonlók. Én is egészségügyi szakon tanulok (gyermekápolónak), azért kérdezem.


A médiában és pletykákból egy csomó dolgot hallani, hogy az ápolónők nem tisztességesek, kihasználják a betegek kiszolgáltatottságát, nem csak, hogy elfogadják, de van egy részük, akik szinte el is várják, hogy a betegek pénzt vagy tárgyi ajándékot adjanak nekik. Tisztességtelenül beszélnek a betegekkel, a higiéniára nem nagyon ügyelnek, lusták, inkább a nővérszobában ülnek, minthogy pl. megfürdessék vagy egy hét után (!) újra tisztába tegyék a beteget, fennhango szidják a sok beteget, akik csak nyűgök számukra. Mi a véleményetek? Ezek ismeretében tudjátok tisztelni őket, hogy olyan munkát végeznek, amit sokan meg sem tudnának csinálni?



2014. okt. 5. 10:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%
Nem valami pontos a kérdésfeltevés. Én nem embercsoportokat szoktam tisztelni úgy összességében, hanem konkrét személyeket, már ha kiérdemlik a tiszteletet. Az egészségügyi dolgozók nem mind egyformák, minek általánosítani?
2014. okt. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Na erre én is kíváncsi vagyok. Medikusként azt tapasztaltam, hogy amikor ténylegesen ott van az osztályon, akkor a betegek 90-95 százaléka igyekszik kultúráltan viselkedni, együttműködni stb. Kivéve a huszonéves korosztály. Ők általában azt hiszik, hogy ők szarták a spanyolviaszt és nekik mindent szabad.

Az utcán más a helyzet és korosztály függő.

2014. okt. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

"Az egészségügyi dolgozók nem mind egyformák, minek általánosítani?"


Mert direkt arra volt kíváncsi, hogy úgy általában hogyan viszonyulsz az EÜ dolgozókhoz, és ezek a minek általánosítani beszólások baromi unalmasak. Minden embernek vannak előítéletei akinek nincsenek az hazudik. A kérdés az, hogy amikor te meglátsz egy nővért, vagy orvost, alapból pozitív, vagy negatív attitűddel állsz e hozzá.

2014. okt. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam, hogy sok olyat megtesznek (amiket föntebb leírtam), ami nem túl etikus a beteggel szemben, és nem összeegyeztethető azzal, amit és ahogyan valóban csinálniuk kéne.


Sok egészségügyben dolgozót rosszul érinti, hogy olyan munkakört végeznek, amit nem sokan tennének meg, pl. idősek otthonában napi szinten 100 pelenkacsere, mégsem fizetik meg őket.


Igazad van abban, hogy nem csak embercsoportokat kéne tisztelni, ezzel sokszor én is így vagyok. Pl. a bp-i buszsofőrt, aki minimum napi 12 órában emberek százaiért felelős, és még stresszes is a munkája, vagy a takarítónőt, akit kb. kutyába se vesznek, pedig kevés pénzért mások szutykát szedi össze, vagy a bolti eladót, aki nap mint nap ki van téve annak, hogy mondjuk kirapolják az üzletét, vagy egyszerűen csak bunkók velük a vevők, stb.

2014. okt. 5. 11:07
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem igazán találkoztam ezzel a jelenséggel.

nem tudom, te hol tapasztaltál ilyet, biztos sok ilyen is van, magam részéről egyik "vádat" se tudom megerősíteni, pedig belülről ismerek 1-2 osztályt, elég rendesen.


Én azt tapasztaltam, éjt nappallá téve melóznak lóf-@sz pénzért, nagyon sok esetben az orvos melóját végzik el, 2 ember helyett dolgozna, olyan kevesen vannak, és van hogy délután 5-kor tudnak ebédelni, mert akkor van rá idejük.


Hogy ellehetetleníti a munkájukat az idióta indokolatlan adminisztráció, hogy a szarlapátolástól kezdve az életmentő beavatkozásig mindenhez kell érteniük, hogy a betegek durvák, bunkók és agresszívak velük, hogy a cigányok hozzátartozói rettegésben tartják őket.

És így kell hiba nélkül dolgozniuk.


Miközben a külföldre menekült kollégák arról számolnak be, hogy 600 km-rel nyugatabbra 4-szer annyi ápoló jut egy betegre, 3-szor annyi pénzért, és a munkaköri leírásban kb fele annyi dolog szerepel.


A helyzet pedig csak egyre rosszabb lesz, hiszen gyakorlatilag már nem létezik olyan fogyatékos az országban, aki ápolónő akar lenni, és itthon akar dolgozni.

Szóval addig kéne megbecsülni azokat akik még kitartanak, amíg nem süllyed az ellátás libériai vagy szudáni szintre.


Én ezeket tapasztalom napi szinten.

Nem érdekelnek a közhelyek, meg a demagógiák.

Én ezt látom napi szinten.

Tróger, meg lusta emberek meg mindig is voltak is, lesznek is minden területen.

2014. okt. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan régen közel egy hónapig feküdtem kórházban, megjártam az intenzív osztályt is.

Amíg ott voltam egy rossz szavam se lehetett az ápolókra, mert mindent megtettek értem. (Ez nem mondható el az orvosokról, mert az ő hibájukból maradhattam ott 1 hónapig.)

22/f

2014. okt. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

"Úgy gondoltam, hogy sok olyat megtesznek (amiket föntebb leírtam), ami nem túl etikus a beteggel szemben, és nem összeegyeztethető azzal, amit és ahogyan valóban csinálniuk kéne."


Kérdező, az eszem megáll? Így is éppen elég rossz a megítélésünk te pedig reklámozod is azokat a hibákat amiket pár idióta, bunkó elkövet. Lassan végzett orvos leszek, rengeteg EÜ dolgozóval találkoztam és egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány olyan volt aki ténylegesen alkalmatlan a szakmára. Arra direkt kíváncsi lennék, hogy te gyermekápoló tanulóként, hány nem megfelelő mentalitású kollégával találkoztál, hiszen pont abban a körben mozogsz ahol legelhivatottabbak a kollégák.

Az EÜ egy csapatmunka. Te pedig odasz.rsz ahonnan eszel. Az ilyen mentalitással megnehezíted a mi munkánkat és a sajátodat is. Igen az EÜ nem tökéletes, itt is vannak nem megfelelő mentalitású emberek, mint bármelyik másik szakmában. De attól ez nem lesz jobb, hogy te fennhangon hirdeted ezt! Sőt a beteg úgy fog bejönni, hogy fél, negatív előítéletei vannak, nehezebb vele pozitív együttműködő kapcsolatot kiépíteni. Ez amit te csinálsz kártékony.

2014. okt. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%
Szüleim egészségügyi dolgozók, illetve már csak apám, mert anyám már nyugdíjas másfél éve. Anyám ápolónő (diplomás) volt a gyerekosztályon, apám mentős. Én tisztelem őket, mert annak ellenére, hogy anyagilag nem igazán voltak megbecsülve, mindent megtettek értem és a két testvéremért. Váltott műszakban dolgoztak, hogy mindig legyen velünk valaki, igaz néha-néha előfordult, hogy egyedül maradtunk. Ilyen téren hamar fel kellett nőnünk, de ezen kívül mindent megkaptunk, hogy boldog gyerekkorunk legyen. Volt hogy a mentőállomáson aludtunk mi is, hogy legalább éjjelre ne maradjunk egyedül. Mindig próbáltak vidámak lenni, de mindig tudtuk, ha gond volt. Egy-egy beteg elvesztését napokig emésztették akaratlanul is. Sokan azt mondják, hogy vagy megszokod ezt vagy megszöksz. Ez sajnos nem ilyen egyszerű. Kiskoromban mindig mérges voltam, ha kettőjük közül valaki éppen karácsonykor vagy a születésnapomon dolgozott vagy éppen a karácsonyi vacsorát meg sem emésztve indult dolgozni. Irigyeltem "normális" családokat, ahol Szenteste mindenki együtt van és senki nem siet sehová. De ahogy felnőttem rájöttem, hogy nem kedvtelésből, hanem értünk és a bajbajutott emberek megsegítéséért teszik. Szóval igen, én tisztelem őket, mert én nem csak azt az oldalt látom, ami munkavégzés közben történik, hanem mindennek a hátterét is. Mindenkinek vannak rossz napjai és mindenhol vannak a munkakörre alkalmatlan emberek, de én úgy gondolom (legalábbis remélem), hogy az ott dolgozók többsége ugyanolyan elhívatott, mint a szüleim.
2014. okt. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

az hogy nincsenek megfizetve és túlterheltek szervesen része a jelenségnek.

annak tanulsz aminek akarsz, de nem fogsz belőle megélni rendesen. hogy mellé tisztelnek vagy sem az már mellékes lesz.

2014. okt. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

5-ös:


Melyik osztály (melyik kórház) az, amelyiket írod, hogy ismered belülről?


Egyébként amiket leírtam a kifejtésben, azokat én a tanulmányok alatti szakmai gyakorlaton láttam/hallottam/tapasztaltam, én is jártam már elég kórházban ez idő alatt, és tudom, miről beszélsz.


Azt kell mondjam egyébként, hogy elég furcsa kettősséget érzek: amikor még idézőjelben civil vagyok, hiszen még nem dologzom napi szinten, viszont látom is, mik mennek egyes helyeken. Már tudom, mi a sok panasz tárgya az egészségügyi dolgozók részéről.

2014. okt. 5. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!