Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol és mennyit keres egy...

Hol és mennyit keres egy takarító?

Figyelt kérdés

Most azért, mert valakinek nincs jó esze, érettségije, vagy csak a szüleinek nem volt pénze és dolgoznia kellett stb... Oké, hogy aki nem tanult pucolja a xaros WC-t, de miért nem becsülik meg a takarítókat jobban, mind anyagilag, mind emberileg (akik után takarít) a munka szempontjából? ???

Kíváncsi vagyok arra, hogy országszerte (elég a megye neve) mennyit keresnek a takarítok és kb milyen körülmények közt kell dolgozniuk. Ilyenre gondolok, hogy áruházban vagy pl autószerelő műhelyben (ott sztem több a kosz, olajos lábnyom, por stb).

Köszi. :)



2014. okt. 15. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Svájcba anyumnak az egyik ismerőse 1 milliót keres átszámítva + a szállást is biztosítják neki
2014. okt. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ázsia centerben konkrétan tudom hogy 85 ezret, irodaházban akik 12 óráznak minden hétköznap azok 120-at keresnek, iskolában hajnalban és délután kell takarítani összesen 75 ezer forintért.
2014. okt. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én vegyi üzembe vagyok csarnoktakarító kifejezetten férfias munkakör ez. Én nekem takarítói szakmám is van erről, csak mert az eredeti szakmámmal és egy sajnos igen gyenge érettségivel nem tudtam elhelyezkedni. Sajnos csak külsős vagyok a cégnél, de ott ugyanakkor pocsék a pénz de a 8 órás munkaidőből 6 órát ha dolgozunk sokszor még annyit sem. Szünetünk annyi van amennyit akarunk csak legyen meg a munka, ha a hozzá állásunk jó akkor nem ugráltatnak nem szívatnak minket. Ha hajtás van napokig akkor utána egy adott esemény után nyugisabban telnek a napjaink ahol csak kisebb munkákat kell csinálnunk mi azt is unaloműzésből tesszük leginkább. Sajnos a fizetségünk nem több mint 70 ezer ami elég siralmas, de megbecsülik a munkánkat még a takarítónőkét is akik a WC-t sikálják, jól bánnak velünk, emberszámba vesznek, tehát maga a környezet teljesen megfelelő. Persze vannak olyan alkalmak amikor totál fel vagyok háborodva és úgy megyek haza hogy legszívesebben leszámolnék, de mindig végig gondolva ha azt veszem fiatalként még a szüleimnél élek és ahhoz képest aranyéletem van.


Én persze tovább tanulásra gyűjtök tehát nekem ez a takarítós állás csak egy amolyan ugródeszka, de elég sok esélyeim vannak ebbe mert a külsős cégnél ott komoly pénzt keresnek azok a takarító brigádok akik időnként egy nagyobb céghez mennek nagytakarítást végezni ők pl nem járnak rosszul, bár a körülményeik sem a legjobbak azt hozzáteszem. Persze voltam előtte kórházba is férfi takarító ahol nem volt megállás csak 2 nagy szünetem volt és 2 cigi szünetem és mivel nem dohányzom azt mással töltöttem el, de ott sokkal rosszabbul kerestem mint a jelenlegi helyemen. Arról nem is beszélve hogy ott 12 órát dolgoztam és ha szabira mentem akkor ugrott 1 napi bérem hiába fizetett szabadság az a pénz a helyettesre ment, és végül ezért is hagytam ott a helyet.


És ahhoz képest én csarnokba vagyok ahol rengeteg féle vegyi anyag van a földön 100% os munkát nem lehet ott végezni ezt már sokan mondták, és a főnökeink is csak azt várják el amit tudunk is teljesíteni a bérünkért mert nem kapunk fullos felszerelést sem, illetve robbanás veszély miatt elektromos eszközöket sem használhatunk.

2014. okt. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szállodában dolgozom, Pest megye vidéki része, a takarítók olyan 80ezer forint körül keresnek.
2014. okt. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szomorúan hallom, hogy nem csak nálunk van ilyen. Mi 64 ezret kapunk semmi cafeteria vagy valami. Mindenki férfi és elég mocskosak, páran a döglött egeret is velünk vitetni ki és igen meglepődtek, hogy mégis nekik kellett kivinni. :):):)

Bérletekről (távolsági) ne is beszéljünk, a törvény 80%-ot ír elő, amit persze ez a ... nem ad meg.

Akik ilyen parasztok között dolgoznak be szoktak Nekik szólni, hogy így nem lehet egy munkahelyen viselkedni???? Én be szoktam néha, valaki bír magával utána van akiről lepereg.

2014. okt. 16. 13:04
 6/10 A kérdező kommentje:

Most látom, hogy a bejegyzésem nem biztos, hogy mindenki számára érthető. Elnézést!


Mármint mi takarítok nők vagyunk, de a gyárba ahol dolgozunk MINDENKI más férfi, és irtó nagy koszt, mocskot, kakit, pisit, olajat, sarat és egyéb dolgokat hagynak maguk után. Az olaj és a sár az hagyján, hisz avval dolgoznak, kijárkálnak behordják a sarat, na de a többi... És ez egy vegyi gyár ahol bármikor történhet a gépekkel bármi, lehet akár ammóniaömlés is, meg van is néha, rossz szag, por, egészségtelen az egész. És őszintén szólva szerintem, ha mi mindent belélegezzük, meg feltakarítjuk a padlóról egyéb helyekről, megérdemelnénk kb egy 80 ezres fizetést, vagy én gondolom rosszul?

2014. okt. 23. 15:43
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolod rosszul.
2014. okt. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
2014. okt. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a városban mondjuk az olyan helyeket tudom ahol önkormányzat a fenntartó (műv ház pl) ott nálunk úgy van, hogy ők közfoglalkoztatottként vannak bejelentve és a közfoglalkoztatott minimálbért kapják. Viszont azokon a helyeken szépen is bánnak velük.
2014. nov. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Még annyit hogy nagyanyám nyugdíj mellett 4 órában orvosi rendelőt takarít 25 ezer forintért. Hozzáteszem nem komplett hogy ennyiért megcsinálja.
2014. nov. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!