Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan érdemes (illik) szabads...

Hogyan érdemes (illik) szabadságokat kivenni?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok sohasem volt még ez előtt munkahelyem így nem tudom mi a szokás/íratlan szabály szabi kivételével kapcsolatban. A jogszabályt természetesen ismerem (hány napom van, elméletben hogy vehetem ki stb).


Szóval én nem valószínű, hogy egybe venném ki a szabimat (nem valószínű hogy 1 hétre nyaralni fogok menni vagy ilyesmi, hosszabb pihenésre nem tartok igényt).


Azonban egyetemre járok munka mellett (távoktatásban). A munkáltató erről nem tud, és nem is annyira tartozik rá mivel az előadások kizárólag szombaton vannak, valamint minden tárgyból egy vizsga szombatra esik így ideális esetben megoldható, hogy hétköznapot nem vesz igénybe a dolog. Azonban előfordulhat, hogy kénytelen leszek hétköznap menni vizsgázni (elhasalok egy korábbi vizsgán vagy hasonló). És akkor ki kell vennem rá napot. Ezen felül egy évben 4x orvoshoz kell mennem kontrollra. Erre is esélyes, hogy szabit kell kivennem.


Mindez összesen egy évben 13 napot jelent maximum. Azonban nem egyben hanem összevissza egy héten 1 akármilyen nap.


Mennyire tolerálják ezt a munkáltatók? Az ezen felül maradó szabadság nem nagyon izgat mert nincs rá igényem.


Ti hogy csinálnátok a helyemben ugyanebben a helyzetben? Valamint munkáltatók véleménye is érdekel.



#távoktatás #szabadság kivétel
2014. okt. 30. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk ez viszonylag könnyen kezelhető dolog. Én két szempontot szoktam figyelembe venni: 1. kiírta-e már más kolléga arra a napra/hétre a szabadságát (ha igen, akkor megtudom-e vele beszélni, hogy cseréljünk vagy halasztok) 2. mennyi munka van az adott időszakban. Ha kevesebb a meló akkor biztos, hogy elengednek.

Én sem vettem ki a szabiaimat hetekre. Általában mindig hosszú hétvégét csináltam magamnak és úgy vettem ki a szabit, hogy csüt-pén. vagy hétfő-kedd.

Ez persze a munkahely jellegétől is függ és attól, hogy milyenek a vezetők, kollégák. Ezt majd kitapasztalod az első egy-két hónapban és akkor már tudni fogod, hogy hogy tudnád megoldani.

2014. okt. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minden munkahelyen más-más szokások/szabályok vannak. Én a főnökömmel beszéltem meg mindig minden munkahelyen. (Összesen 8 volt). Nem fog senki hülyén néni rád ezért vagy bármi. És így korrekt is vagy. Nyugodtan kérdezd meg a főnöködet nyugodtan!
2014. okt. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi 3an dolgozunk közvetlenül együtt, ebből egyszerre egy mehet szabadságra, és a főnök akkor bólint rá, ha a másik kettő már beleegyezett - neki mindegy, mikor vesszük ki a szabinkat, csak legyen meg bent a létszám. De egyszer-egyszer kivételt is lehet tenni, nekem decemberben pl egy pénteki napon esküvőre kell mennem, az új kolléganőnek pedig pont aznap van vizsgája - a harmadik ember bevállalta egyedül azt a napot, így a főnök is elengedett mindkettőnket. De kérdezd meg mindenképp, hogy nálatok hogy működik ez pontosan, de nem hiszem, hogy ebből így probléma lenne. Fordított esetben inkább, ha közölnéd, hogy történjen bármi, neked januárban, áprilisban, júliusban és szeptemberben egy-egy hét szabira kell menned, mert ezt igényled és pont, ezen felül dec 21 után már nem vagy hajlandó dolgozni, mert karácsony van. De így, hogy 1-1 napok kellenek csak, valszeg a kollégák kedvence is leszel, mert ők viszont szeretnének kivenni nyáron 1-2 heteket, és veled legalább nem kell meccselniük emiatt. És ahogy írod, rugalmas vagy, tehát a maradék szabijaidat kiveszed akkor, mikor mki másnak megfelel. Biztosan nem lesz ebből így gond.
2014. nov. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!