Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek milyen egy jó...

Manó1235 kérdése:

Szerintetek milyen egy jó bolti eladó?

Figyelt kérdés

Jövőhéten kezdek az első hivatalos munkahelyemen és kíváncsi vagyok hogy a vásárlók szerint milyen egy jó bolti eladó. És tudnátok mondani az ellenkezőjére példát ? ami esetleg veletek történt meg?

Nekem van egy ami eléggé kiborított. Fura mert pont ebben a boltban fogok dolgozni. Persze az illetőt már kirúgták régen :D

Szval az utcánk elején van a bolt és 21 éves vagyok de fiatalabbnak nézek ki. 1-2 éve apumnak átmentem sörért (vittem az irataim is) és a nő persze egyből elkérte.. aztán nézegette vagy 5 percig ( jelzem mögöttünk már állt a sor) és hangosan elkezdte mondani, hogy ez biztos nem az én igazolványom, hanem a nővéremé, meg ő nemtudja miért kell folyamatosan átverni az embereket, ( igaz sokat változtam 14 éves korom óta, de akkor is ki lehetett venni hogy én vagyok a képen) nagyon felhúzott vele és kimentem a boltból persze jól becsaptam az ajtót :D aztán apum átment és lerendezte.. :D de azért rossz, bezzeg az utcabeli cigány csaj aki akkor volt vagy 13 annak simán oda adta. -.-


2014. okt. 31. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Udvarias, mosolyog, tudja mi fán terem a magázódás és nem tegez le, amikor én magázom.
2014. okt. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tudja, hogy Én vagyok a kedves vevő. Udvarias, mosolyog és nem úgy beszél velem, mintha a seggéből húzott volna elő.
2014. okt. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Látod, ezeket a dolgokat ne felejtsd el, amiket "civilként" utálsz az eladókban, és próbálj meg nem ilyen lenni, még akkor sem, ha rettenetes napod volt:) Ez kicsit olyan mint amikor gyerekként utálsz dolgokat a felnőttekben jogosan. Amikor elfelejtik, hogy ők is voltak gyerekek, és ők is pont ezeket utálták, Te meg megfogadod hogy tuti nem leszel ilyen felnőtt. De ez csak akkor sikerül majd, ha nem felejted el, milyen gyereknek lenni:) Szóval, ne felejtsd el, milyen egy sima vásárlónak lenni, és akkor nem lesz semmi gond:) Szerintem a legfontosabb, hogy sose töltsd ki a haragod rajtuk, bármennyire rossz is a kedved, mindig képzeld el, hogy minden bejövő vásárló egy tiszta fehér lap, aki még nem csinált semmit ellened, így nem is fogja érteni, miért vagy vele mondjuk lekezelő. Én erre figyelnék a legjobban!

(persze lesz bőven olyan, hogy a vásárló fog bunkózni, az más... ő is valszeg rajtad tölti ki, amit egy előző embertől kapott, amit ugye nem szép dolog... ilyenkor meg ha nem konkrétan téged sérteget, csak úgy általában bunkó, akkor önuralom, és mosolyogj rá, 50%-uk észreveszi magát!)

2014. okt. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Legyél udvarias, kedves, közvetlen mindenkivel!

Mosolyogj mindenkire, még akkor is ha bunkó a vevő!

Kérdezd meg őket, hogy segíthetsz-e, de ha azt mondják, hogy nem, akkor ne mássz a nyakukra!

Ne tegezz le senkit, csak a gyerekeket! Nekem van egy ismerősöm, aki mindössze 30 éves, de folyton megsértődik, amikor a boltban letegezik, még akkor is, ha idősebb az eladó, mint ő.

2014. nov. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!