Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bolti eladók! Aki nem tud jól...

Bolti eladók! Aki nem tud jól fejben számolni, az lehet bolti eladó? Bele lehet jönni, ha nem vagyok gyors matekos?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van olyan gép, amibe beütöm a kapott összeget és kiírja a visszajárót, de itt nem olyanról lenne szó, és kicsit tartok tőle, hogy bénázni fogok.

Mennyi idő alatt lehet megszokni, hogy fejben tudjak számolni, ha vissza kell adnom a vásárlónak?



2014. márc. 9. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Nyugi, a jó matekosok nem szoktak bolti eladóként dolgozni.
2014. márc. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
hát nekem volt, hogy beszóltak de szartam rá, egy idő után belejössz
2014. márc. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
:)köszönöm a válaszokat! jó lenne, ha beleszoknék idővel, csak még izgulok is és az is rátesz egy lapáttal.
2014. márc. 9. 20:04
 4/8 anonim ***** válasza:
nem kell tudnod, hogy mennyi jar vissza a vasarlonak. eloszor en is ki akartam mindig szamolni, de 2 ora alatt rajottem h teljesen felesleges
2014. márc. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Tarts egy kis számológépet magadnál, ha nem írja ki a pénztárgép a visszajárót, és azon kiszámolhatod. Persze attól még számolhatsz fejben, csak ez ott lesz biztonságnak meg ellenőrzésnek.

Egyébként úgy kell, hogy nem egyben számolod ki az egész összeget, hanem mindig a végén kezded kerek összegre. Nem tudom, hogy kell ezt leírni :D

Szóval, ha valaki fizet 2456 Ft-ot és ad egy ötezrest. Akkor nem azon gondolkodsz, hogy 5000-2456 mennyi is lehet, hanem így veszed ki a pénztárból a visszajárót:

4 ft (2460)

40 ft (2500)

500 ft (3000)

2000 ft (5000)

Vagyis 2544 lesz a visszajáró.

Így nem lehet elhibázni.

2014. márc. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4es te is arra gondolsz, amit az 5ös leírt?

5ös, köszi, igen így próbálom, bár az a vicc, hogy gyorsabb vagyok, ha kiszámolom fejben, hogy mennyi az 5000ből, mert valahogy így szoktam belekavarodni.:S

2014. márc. 9. 20:12
 7/8 anonim ***** válasza:
pedig általában úgy adnak vissza, hogy a legkisebb címlettől számolnak, és így kerekedik felfelé az összeg, amíg eléri a kapott pénz értékét. így a vevő is látja, közben veled számol, ha tévednél tud szólni. persze ne lássa rajtad a bizonytalanságot, mert aki rossz szándékú, az még át is ejthet.
2014. márc. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm, igen, teljesen átszoktam erre a módszerre. sokkal gyorsabb és biztosabb. :)

így már azt hiszem kezdek belejönni, csak az elején kell megszokni az egész helyzetet és tényleg fontos a határozottság.

2014. márc. 16. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!