Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatt bármikor...

Próbaidő alatt bármikor felmondhatok, ha úgy érzem, nem bírom elviselni a főnököt? Akár egyik napról a másikra is?

Figyelt kérdés
Egészségügyben dolgozok,próbaidőn,alig egy hónapja. A főnököm állandóan kiabál velem és megaláz,már görcsben van tőle a gyomrom.Ráadásul pénzben sem azt fogom kapni, amiben megegyeztünk. Ki akarok lépni,de nem tudom hogy megtehetem-e,hogy holnaptól nem megyek. Neki még nem szóltam,és őszintén szólva nagyon nagy gázban lenne ha kilépnék, mert én vagyok az egyedüli asszisztense. Nem merek vele konfrontálódni, mert annyira zsarnok egy nő. Feljebbvalónak érzi magát mindenkinél( magas beosztású profeszorról van szó),olyan nincs, hogy viszaszól vki neki. Ezt ő szépen ki is használja, ott bánt és aláz meg ahol tud, minden napom félelemben telik. Ráadásul az interjún egy szép összeget igért nekem,de a munkaügyön mikor beléptem,nettó 78000 ről kellett aláirnom a papirt.Átverve érzem magam,és kétségbe vagyok esve! Nem tudom hogyan szabadulhatnék ebből a helyzetből! Kérlek segítsetek!
2013. júl. 20. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, bármikor felmondhatsz, írásban add be a felmondásod. Ügyelj arra, hogy az átvétel dátuma szerepeljen rajta.
2013. júl. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is kiléptem. Megbántam. Még kicsit ki kellett volna bírnom, hátha változik a dolog. Én 6 hét után mondtam fel. De később mondták a többiek hogy javult a helyzet. Szóval még bírd ki egy kicsit. Egy hónap után még nem szabad feladni. Vár még egy hetet vagy kettőt de inkább még egy hónapot. Lehet hogy a főnöknek most magán jellegű baja van, ezért ilyen.
2013. júl. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a kérdésed? Miért ne mondhatnál fel? Megírod, dátum, aláírás, főnök elé rakod, mondod írja alá, hogy tudomásul vette, elveszed a példányodat és esetleg elviszed a munkahely példányát a munkaügyre, hogy ne másnak kelljen fáradnia. A felmondásba beleírod, hogy kéred, hogy vegye tudomásul a tisztelt címzett a döntésedet és a munkád bérét szíveskedjenek utalni neked.
2013. júl. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
még indokolnod se kell
2013. júl. 21. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bármikor felmondhatsz, nem börtön ez, hogy nem engednek el. Akár próbaidő, akár nem.
2013. aug. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez a próbaidő lényege.
2013. aug. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi,kicsit megnyugodtam. holnap mondok fel és eléggé be vagyok parázva...:S
2013. aug. 4. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!