Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tanárok! Mit csinálnátok ha...

Tanárok! Mit csinálnátok ha lenne egy "főnök rokona" kollégátok aki olyan dolgokat csinálna, amiért páros lábbal rúgnák ki bárhonnan, de itt mindent elnéznek neki mégis, és lejáratja az egész iskolát-tanári kart stb?

Figyelt kérdés

Budapest, alapítványi iskola. 100 éves alkoholista vénasszony, az iskola vezetőjének rokona/ismerőse.

Néhány példa a cselekedeteiből:

- bejön olyan részegen hogy menni se tud rendesen

- végigokádja a folyosót

- elvágódik

- rossz terembe megy be

- elhagyja a naplót az utcán (miközben ki se vihetné az épületből), aztán lehet újra írni az egészet

- elküldi a gyereket a kk**va anyjába éktelen rikácsolás mellett

- ha bejön a szülő számon kérni hirtelen köddé válik és másnak kell tartania a hátát

Stb.

Még folytathatnám de minek? Ízelítőnek ennyi is elég.


Mindez persze csak akkor van így, ha BEJÖN egyáltalán. Mert sokat „betegeskedik” (= olyan részeg hogy menni se tud). Na ekkor napokat, de akár heteket se jön be zsinórban. Semmi gond, majd más megtartja az óráit túlórában persze ingyen, mert órakereten felüli plusz órákat nem fizetnek.


Eredmény? Semmi. Ha én, az átlag dolgozó egy jegyet rossz helyre írok be, vagy kések 5 percet, leordítják a fejem és levonnak a fizetésből (jogtalanul).

Ez a vén alkoholista meg elhagyja a naplót az utcán, és … és semmi. Majd megírja valaki újra. Mert ő biztos nem fogja.

Ez a vén alkoholista totálisan lejáratja az iskolát, az egész diáksereg rajta röhög, a szülők írogatják a leveleket a vezetőségnek (amire soha senki se kap választ), és ha a dolgozók közül vki akár csak egy szót is mer szólni, közlik vele, hogy kereshet más helyet.

Ez a „főnök rokona” érinthetetlen.


Mindent elmond, hogy már csak heti két nap kell bejárnia, van 2-3 alibi órája, de még ezt se csinálja és mégis 100%.-os státuszban van.

Olyan nincs hogy időre bejöjjön. Még az életben nem jött be időben.

Ha van egy értekezlet, vagy nem jön vagy késik laza 1-2 órát, aztán a szagról megismerni hogy megérkezett.


Na erre mondjatok valamit!

Ki mit tenne?


2014. nov. 13. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen kollégám, az alpolgármester felesége az, totál alkoholista és semmit nem ért ahhoz, amelyik pozícióba felvették(a szükséges végzettsége sincs meg).

Néhány hónapja elvitték elvonóra a fővárosba, és megint a nyakunkra ültették, persze megint iszik. Az olvasóknak semmiféle segítséget nem tud nyújtani(ez egy könyvtár), ellenben részegen császkál a polcok között, időnként elesik, bűzlik a vodkától amit a táskájában tart, és persze annyira beparfümözi magát, hogy az irodában nem lehet megmaradni tőle, télen is nyitott ablaknál kell dolgozni. Megoldás: nincs. Már gondoltunk arra hogy lefilmezzük a csetlését-botlását, aztán megy a Youtubera, hátha úgy felkapják. Azért az nem mindegy hogy a politikus férjét lejáratja -e majd..

2014. nov. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

na a végzettségével az illetőnek nincs probléma.

uis nincs neki így probléma se lehet vele.

egyszer részegen elböffentette: diploma? ugyan már. neki? hát honnan lenne? nincs neki semmije. és tanít (már ha ezt a tevékenységet annak lehet nevezni-tizenéve)

2014. nov. 13. 17:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nekem ez a kérdés nem tűnik életszerűnek, mert nehezen képzelem el, hogy azért "ennyire" rossz lenne a helyzet a mai magyar oktatásban. Kezdjük ott, hogy részegen egy tanárnak bemenni az iskolába a legsúlyosabb etikai vétségek egyike között van. Az ilyen tanárt nem kirúgni gyakorlatilag ugyanolyan, mintha az igazgató is bepiálva menne be. Ha elfogadja ezt a viselkedést, az olyan, mint ha akár ő is elkövette volna, részt vesz az etikai vétségben.


A másik pedig az, hogy az ilyen tevékenységért még helyettesíteni is kell ,amiért nem jár külön fizetés?? Tudod mikor csinálnám meg! Rosszul érzem magam miatta és még takarítsak is utána igyen? Hát nem.


Szóval etikai kérdéseket is felvet ez az ügy (normális tanár nem hagyja, hogy egy pedagógus kollegája részegen menjen a gyerekek közé!!!) és egzisztenciális kérdéseket is (ingyen tanítotok helyette), úgyhogy mindenképpen az üggyel tenni kell valamit, ha magatokért nem is, de a gyerekek érdekében. A gyerekek érdeke mindennél fontosabbnak kéne, hogy legyen.


Úgyhogy a helyedben én felemelném a szavam, és ha ezért kirúgnak, emelt fővel távoznék. Ahogy Babits írta, "vétkesek közt cinkos, aki néma". Ha igazi pedagógusnak tartod magad, aki a gyerekekért dolgozik, akkor igenis felemeled a szavad egy ilyen minősíthetetlen pedagógus ellen! Milyen példát vesznek róla a gyerekek? Hogyan készülnek így fel a tananyagból, ha ilyen a tanáruk? Az igazság szabaddá tesz, nyugodtan tegyél valamit! Max, ha kirúgnak, akkor verd nagy dobra az ügyet, keress meg egy újságírót, TV-t és legyen ügy belőle!


De a helyedben inkább azt tenném, hogy a fenntartó és igazgató tudta nélkül összegyűjteném a tanár kart és együttes erővel kényszerítenétek rá az igazgatót arra, hogy rúgja ki a részeges kollegát. Ha nem teszi megadott határidőn belül, beadjátok mind a felmondásotokat. Ez ellen mit tudna tenni?


Amúgy én tanárnak készülök, még egyetemista vagyok, és lehet, hogy naiv, amit ide írtam, de ha ott lennék, szétcsapnék köztetek!

2014. nov. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Madárkám, majd ha ki kéne fizetned a villanyszámlát és etetned kéne a kölykeidet meg lenne még X hiteled is egyből elmúlna a nagy csapkodós kedvet és befognád a pofád és mélyen hallgatnál, csak hogy megtarthatsd az állásod amiből élsz.

"emelt fővel távozni" hát hogyne.

A 47.000-es közmunkára? Vagy hova? Volt benne részem.



"mintha az igazgató is bepiálva menne be."

Köszöntelek minálunk!

Képzeld az igazgató IS BEPIÁLVA jön be!

Na ehhez mit szólsz?

Elvégre ő az igazgató neki mindent szabad nemde? Legalábbis egy magán/alapítványi iskolában ez a képlet.

Szólni mersz egy szót is? Ki vagy rúgva!


Dolgoztál te már az életben valahol?


"amiért nem jár külön fizetés?? Tudod mikor csinálnám meg!"


Mikor csinálnád meg? BÁRMIKOR. Legalábbis ha meg akarod tartani a helyed. Igen, más után takarítsz ingyen. És ha csak egy szót is szólsz ki vagy rúgva.


"Ha nem teszi megadott határidőn belül, beadjátok mind a felmondásotokat. Ez ellen mit tudna tenni? "


Szerinted ez a csomó beszari birka (mert a tanárok a világ leggyávább népei) merne ilyet? Ha merne már rég nem lenne az igazgató a helyén. Összefogás? Ugyan már.

Ez a csomó gerinctelen birka (engem is beleértve)?

Mindenkli (én is) remeg a szaros kis állásáért, közben új munkát keres és amint talál már meg is lépett.

Csak hát tanárnak tanév közben váltani kb esélytelen.

Majd 2015 nyarán legközelebb.



>>>>


Amúgy én tanárnak készülök, még egyetemista vagyok, és lehet, hogy naiv, amit ide írtam, de ha ott lennék, szétcsapnék köztetek!

2014. nov. 17. 19:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Először is, nem vagyok a madárkád.


Másodszor, egy kérdést írtál ki, bocsánat, hogy válaszoltam. Ha ennyire nem jó semmi, amit írok, minek írod ki a kérdést?


Harmadszor: Amilyen hangnemben, gúnyosan leszóltál engem, kezdelek nem is sajnálni. Ha tényleg ennyire belenyugszol a dolgokba, és még én vagyok a hülye, csak azért, mert figyelmeztetlek arra, hogy igazatok lenne, ha fellépnétek - akkor meg is érdemled a sorsod, helyettesítsd a részeg kollegádat ingyen. Nem tudlak sajnálni.


És végül: ilyen lekezelő hangnemben nem tudom elképzelni, milyen pedagógus ír. Azt az érzésemet erősíted, hogy kamu a kérdés.


De inkább a gyerekeket sajnálom, hogy egy részről ilyen "rokonok" stílusú igazgatójuk van, másrészről meg tényleg ilyen beszari tanáraik, akik csak a saját érdekeiket nézik, és tesznek a gyerekek nevelésére, és azért nem lépnek fel egy részeges tanár ellen, aki nem való a pályára, mert a saját állásukat féltik.


Szégyelljétek magatokat, szánalmasok vagytok. :S

2014. nov. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
koszontelek a valosagban!igen beszari onzo alakok vagyunk akiknek a megelhetese az elso.de ha problemad van ezzel,holnap "fellepek" es ha kirugnak hozzad megyek kenyerert.Jo lesz?
2014. nov. 17. 20:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem nincs probémám :) Neked van. Add vissza a diplomád, és mehetsz közmunkára vagy valami neked való munkára. A tanítás nem neked való.

De egyébként úgyis kamu a kérdés, szóval jó éjszakát.

2014. nov. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!