Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen szakágak vannak a...

Milyen szakágak vannak a rendőrségen, amiket többnyire nők is eltudnak végezni? Többi lent!

Figyelt kérdés

Az van, hogy az álommunkám a rendőrség, viszont a szüleim (többnyire anya) nem engedik a közrendvédelmet, ezért gondoltam, hogy felteszem a kérdést.

Gondolkoztam a rendőrpszichológuson, a nyomozón, és a helyszínelőn.

Többnyire a nyomozó érdekelne, mert a személysérüléses baleseteknél a földig sírnám magamat (lelkis vagyok, nagyon).



2014. nov. 16. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:

De ott van a takarítói állás is.

Viccet félretéve, nem csak fizikai, szellemi alkalmassági vizsga is van!

2014. nov. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy mik vannak a felvételin, hiszen édesapám lassan 20 éve a rendőrség tagja, és vele szoktam erről beszélgetni.

Fizikai állapotomon folyamatosan "javítok", lovagolni járok és futni. A pszichológiairól meg apával szoktam beszélgetni.

Takarító nem akarok lenni :)

2014. nov. 16. 20:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor már csak arra kell gyúrni, hogy ne legyél lelkis.

Nézegess ilyeneket, és utána már nagyjából el tudnád viselni.

[link]

2014. nov. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Akkor a kérdés eldőlt: legyél nyomozó. Ha akarsz, rengeteg irányba specializálódhatsz bűnügyesként: vannak gazdaságvédelmi osztályok, szervezett bűnözés elleni osztályok, kábítószer-bűnözés elleni egységek (BRFK-n), rablási osztály (BRFK-n), betörési/vagyonvédelmi osztály (BRFK-n).


Szellemi alkalmassági nincs, csak pszichológiai, ott meg a szokásos 500 kérdéses teszt van, meg elbeszélgetés, nem nagy történet átmenni. Hidd el nekem, sokan átmentek rajta, akiknek soha nem adnék fegyvert a kezébe/akik nem alkalmasnak rendőrnek.


Ja, és természetesen felesleges baleseti fotókat nézegetni, semmi értelme. :)


Mondjuk, ha apád rendőr, csodálom, hogy nem ösztönöz inkább valami civil pálya felé, amivel több a jövőbeni perspektívád, mint egy rendőrtiszti diplomával. A rendőrség mostani állapotáról pedig kérdezd meg apádat, én biztos nem támogatnám, hogy a gyerekem ezen a mai rendőrségen dolgozzon.

2014. nov. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!