Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy a Youtubeon sikeres legyek?

Figyelt kérdés

A kedvenc oldalam, és egyre inkább vonz, hogy én is a része legyek. A terület, amely érdekel, egyre jobban érdekli az embereket. Két csatorna az uralkodó, 300-400.000-es feliratkozóval. A többi az pár tízezres, tehát nem lenne lehetetlen felvenni a versenyt. Sok ötletem van, angolul is tudok, sajnos a felszerelés nincs még meg, és ha már belekezdek, akkor szeretnék lehetőségeimhez képest a legjobb munkát végezni.

Szerintetek hülye ötlet? El tudom képzelni, hogy 5 év múlva akár már ebből is fogok megélni.


2014. nov. 20. 01:22
 1/5 anonim válasza:
Szerintem ne álmodozz. Sikeresnek sikeres lehetsz, de csak abból nem fogsz tudni megélni... már, ha ez alatt konkrétan a reklámokra gondoltál. Ha olyas vmit csinálsz ott amit te reklámozol, vagy a te üzleted lenne úgy esetleg van rá esély.
2014. nov. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos napjainkra már nem elég a tehetség! Előbb a szakmai háttérrel ismerkedjél meg és mérd fel mi szükséges hozzá? Ki kellene építeni egy olyan kapcsolatrendszert ahol tájékozódhatsz az általad érdekelt terület felől és olyan személyeket akik segítenének téged.A zenéléshez sem elég ha jó hangod van,vagy szépen játszol a hangszeren!
2014. nov. 20. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na akkor megnézzük, hogy hogyan is néz ki adolog szerintem a legsikeresebb csatorná azok, amik minden korosztályt megmozgatnak: Videómánia, Otherworldonline, HollywoodNewsAgency. Nekik 150-200k feliratkozója van. Követem az eseményeiket, de egyikről se tudni, hogy ebből élne.


Dancsó diplomásként videóvágással foglalkozik, de nem kifejezetten a youtube-ol. Pedig közismert személy majdnem mindenki számára mégse kap TV-s fellépésekre kérelmet csak pár darabb előadást tartott erről.


Gergő majdnem ugyanannyi feliratkozóval rendelkezik mint Dancsó és majdnem hasonló kategória az amit csinálnak. Őt fel-fel kéregették (lásd kimitube), de ő sem él meg ebből.


Otherworldosok többen vannak alapból és a nagyrészét a nézőknek a gamepléjből szedik, ami nem mozgat meg minden korosztályt, csak a filmes rovataik azok, amire ez elmondható.



És jön a többi, akik még 100K körülivel rendelkeznek:

Goodlike, zsDav, theVR, pingvinharcos stb. Ők mind gémpléjekkel vagy saját történeteik elbeszélésével foglalkoznak ezzel egy a gond.. hogy Goodlike-nak egy olyan vlogjára g..cire senki sem kíváncsi, hogy mondjuk mit evett tegnap... legalábbis a 16év felettieket többnyire nem a 16év alattiak meg nem fogják pénzzel támogatni ezeket, mert szimplán nekik sincs egy petákuk sem.



Ezeken felül van még MrBusta aki mint tudjuk szintén nem a youtube-ol él meg hanem a zenéjéből.



A legvégére hagytam a 2 legtöbb feliratkozóval rendelkezőt:

VamosART és NettyScribble. Mind a kettő figura hatalmas képzelőerővel és tehetséggel van megáldva illetve a célközönség sem a 14-5 éves korosztály tehát mindenkinek tetszhetnek a videóik, illetve nem is magyarnyelvűek ezek a csatornák így más országokból is szerezhet nézőt.

Hozzátenném a 400ezer feliratkozó ló..asz, ha a fülföldi szintet nézzük.



Mellesleg annyit, hogy ezek a csatornák 1 éve még nem voltak sehol, tehát 1 év alatt értek el 300-400ezer feliratkozót. (de ők sem ebből élnek)



PewDiePie-nak bejött így neked is bejöhet (32Millió feliratkozó)de ha nem tudsz perfektül angolul és nincs meg a fantáziád, akkor bele se kezdj.

2014. nov. 20. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehetsz sikeres, de ahhoz, hogy ebből megélj inkább angolul kell csinálnod, mert úgy nagyobb a közönséged, viszont több a versenytárs is. Szóval nem lesz könnyű, de ha tényleg kiemelkedően jó, amit csinálsz, akkor menni fog. De azért legyen "civil" munkád is.
2014. nov. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Paranoid Eye válasza:
100%

Nem annyira a feliratkozások számítanak - a megélhetéshez - , hanem inkább a nézettség... Míg a HollywoodNewsAgency-n összesen 212 228 feliratkozó van és 208 videó, az összes megtekintés pedig 24 665 028, addig a Videómánián pl. csak 149 videó van, de az össz. megtekintés 39 616 158! Egyébként Dancsó Péter Videómánia csatornáján 241 837 feliratkozó van, ezzel Ő az első magyar "youtubeer", de Szirmai Gergő is volt első, holott a videói nézettségben mindig is nagyban lemaradtak Dancsóéitól... Míg a videómánián az elmúlt 5 napban 854 565 videómegtekintés volt és 2 380 feliratkozó, addig (sajnos) a HollywoodNewsAgency-n csak 172 325 nézettség és 577 feliratkozó! És a youtube partnereknek a nézettségek után fizetnek, nem a feliratkozásokért.

Legjobb tudásom szerint, a legjobban fizető youtube partnercég nézettségenként 0.3 Ft-t fizet (igen minden egyes megnézés után)... Dancsó úgy tudom náluk van, de ezt még egy régebbi videójánál mondta, szóval azóta válthatott.

Mindenesetre hellyel-közzel ez az összeg stimmel, akár melyik cégnél is van az ember. Tehát Pingvinharcos (legnépszerűbb magyar videojátékos csatorna) kijelentése, hogy Ő még a netet sem tudja befizetni a youtube-ból hazugság! Az Ő megtekintéseinek száma az elmúlt 5 napban 111 529... 111 529 / 3 = 37 176.3 (Ft). Ez szerintem 5 nap alatt elmegy. Ez esetben Dancsó Péter a héten kis híján 285 ezer forintot keresett! Abból már meglehet élni, igaz Ő is elqurvúlt a siker érdekében és eladta a lelkét a 12 éveseknek. XD

2014. nov. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!