Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tanultatok iskolában...

Hogyan tanultatok iskolában és most milyen az életetek?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mennyit számítanak a tanulási eredmények később felnőttként. Milyen iskolát végeztetek milyen eredményekkel és mit értetek el az életben milyen munkát találtatok? (aki akarja a fizetést is le írhatja)


Rossz és jó eredmények egyaránt jöhetnek


Köszi a (normális) válaszokat ! :)



2014. nov. 28. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sose voltam olyan hű de rossz tanuló, egyedül a matekom volt végig hármas, a többiből négyes-ötös tanuló voltam. Egészségügyi főiskolán vagyok idén végzős, már biztos munkahellyel, ahol államvizsga után kezdhetek. Meggazdagodni nem fogok, de legalább stabil munkahelyem lesz, amit imádok csinálni. Mehettem volna más szakra is, a pontom meglett volna hozzá, de ez érdekelt mindig is.
2014. nov. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Jé, egy jó kérdés :)


- Általánosban jó tanuló voltam, minding 4-es felett volt az átlagom. A történelem érdekelt leginkább, ezért arrafelé mentem tovább.

- Gimiben sokat romlottam, ott már csak 3-as fölötti átlagom volt. Pár tantárgy jobban ment (történelem, angol), pár rosszabbul (kémia, fizika, matek).

- Az érettségim jól sikerült, a matek kivételével minden ötös, angolból emelt szinten.

- Aztán bekamaszodtam, és sz.rtam az egészbe :D Angol szakra mentem tovább, mert oda nem kellett készülnöm külön a felvételire. Nem fejeztem be a sulit.

- Az első hosszabb munkám olyan volt, ahová kellett az angol, de nem fizettek túl. Ezalatt elvégeztem egy rendszergazda tanfolyamot, de a végére már elment tőle a kedvem.

- Most olyan helyen dolgozok, ahová kell az angol és az informatikai tudásom is. Itt sem fizetnek túl, de kényelmes (pl. van időm gyakorizni :D)

2014. nov. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

- ált. suli után sehová nem vettek fel gimibe, csak a heli szakközépbe (7-esen meghalt anya és onnantól kezdve szrtam a tanulásba)

- középsulit 3-as átlaggal végeztem (lusta voltam tanulni)

- érettségim: három 5-ös, egy 4-es és egy 2-es (matek, de örülök, hogy meglett :D)

- egyetemre felvettek védőnőnek, de nem tudtam elvégezni (áttettek fizetősre egy nyomorult tárgy miatt - szakmai német, kb. szrt sem ér -, és nem volt 500 000-em rá)

- aztán sokáig nem találtam munkát, már két éve lassan bébiszitterkedek (ami nem igazán tetszik, de pénzt hoz és csak 3 nap kell csinálni)

- jelenleg a német nyelvvizsgával szenvedek - már 3x-ra nem sikerül a hlye írásbeli -, de szerintem elkezdek gyorstalpalón angolozni, mert sokkal hasznosabbnak tartom


Szóval összességében kb. csődtömegnek érzem magam, aki semmit nem ért el az életben.

2014. nov. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sima mezei általánosba, majd gimibe jártam végig kb 4-es átlaggal, soha nem voltam kitünő. Utána nem tudtam eldönteni mi érdekel, mi akarok lenni. Felvettek bölcsésznek tanári szakra, gondoltam jó lesz majd valamire, elvégeztem végig 2-3-okkal, sosem tanítottam. Évek óta egy multinál dolgozom kereskedelmi vonalon, excelt tologatok, és nettó 250 körül keresek. Azt hiszem elégedettnek kéne lennem, de valójában utálom ezt csinálni, csak a pénz motivál benne. Szóval nálam nem függöt össze a végzetsségem a munkakereséssel, most meg már nem is nagyon számít mert van szakmai tapasztalatom, ezt mindenhol többre tartják, csak a lényeg hogy van valami diplomám, tudok angolul és ennyi.
2014. nov. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Röviden:

Mondhatni jól tanultam.

Mondhatni jól élek.


Bővebben:

3.8-4.5 között volt az átlagom. Volt néhány tantárgy, amiből nagyon jó voltam, és volt, amiből nagyon rossz. Megbukni csak egyetemen sikerült egyszer. Keményen dolgoztam a sikereimért, és ez van munkában is. Ki tudnék többet is hozni belőle, de abba beleőrülnék. Jelenleg inkább a nyugalmat hajkurászom.


Milyen az élet most?

Inkább a munka köt le.

Hiányzik sok minden iskolás koromból, mert nagyon kevés szabadidőm van, és azt sem tudom rendesen kihasználni, de megengedhetem magamnak a nyaralást, a sportolást és a háziállatokat is.

2014. nov. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
3as voltam, érettségi után szakmát tanultam, ott 5ösre vizsgáztam, majd még 1 szakmát, ami szintén 5ös lett, most nettó 90e-ért vagyok betanított munkás. munkahelyemnek semmi köze a tanult szakmáimhoz.
2014. nov. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Az altalanos iskola elso osztalyaiban korulrajongtak a tanarok, az osztaly legjobbja voltam. Aztan amikor el kellett volna kezdenem tanulni, akkor megmutatkozott hogy ugyan az intelligenciam es a felfogokepessegem erosen atlag folotti, a szorgalmam nem :)


A jegyeim kezdtek leromlani, jottek a 4esek, 3asok, aztan vegul is 4es atlag korul stabilizalodott a dolog. Altalanos iskolaban igazabol nem tanultam semmit, ami megmaradt az oran hallottakbol, az megmaradt, aztan ennyi. Az oroszjegyemen latszott is, siman kettes voltam, matekbol, fizikabol meg 4es, 5os, mert szimplan ertettem, nem kellett tanulnom.


Altalanos iskola vegen nem tudtam mi legyen. Jobb kozepiskolaba nem vettek volna fel, szakmunkas meg nem akartam lenni, ezert bekerultem egy gyenge szakkozepbe.


A felenel eszembe jutott hogy tanulni kene, be is kerultem a muszaki egyetemre. Ott sem vittem tulzasba a tanulast, arra hajtottam hogy bekeruljek a koliba, meg kapjak nemi penzt.


Utana elmentem egy multiba mernoknek, aztan kijottem kulfoldre szinten egy multiba mernoknek. Nagyon szeretem amit csinalok, jo is vagyok benne, es nagyon jol megfizetnek, osszeget nem irnek, de (tobb)millios nagysagrendu havonta nettoban.


Vegul is a velem szuletett tulajdonsagaim miatt tudtam ervenyesulni, nem a szorgalmam miatt. Ha szorgalmam is lett volna hozza, talan kituno is lehettem volna.


Mai eszemmel legalabb az egyetemet maskepp csinalnam. Sok olyan dolgot nem tanultam meg rendesen, ami most kell es ugy kellett kulon megtanulni. Igaz a sok hulyeseg mellett nehez kiszurni ami tenyleg hasznos.

2014. nov. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

Általánosba rósztanuló voltam félévkor tőbszőr megbuktam (irodalom német)


A szüleim nem engedtek gimnázium ezért szakmunkás képzőbe mentem. Elégsók órára nem jártam be de az eredményiem jók voltak.


Vele párhuzamosan elkezdtem levelezőn az érettségit itt se nagyon jártam be. Itt sikerült év végén is bukni pótvizsgán átmentem. Pár tanártól megis kaptam hogy nem fogom elvégezni. De egész jól sikerült le érettségizni.


Érettségi után egyetemre jelentkeztem, Gépészmérnöknek. Itt kellet először rendszeresen tanulnom otthon. Munka mellet elég kemény volt. De sikerült befejezni időre.


Jelenleg Mémet országba dolgozok egy Mérnökirodában tervezőként. A fizetésem nem igazán magas mert most kezdtem gyakorlat nélkül (5 hónapja) és a nyelvvel is vannak még problémáim, 1500 euro havonta.


Az általános és közép iskolai teljesítmény szinte semmit nem mond el arról hogy fog teljesíteni valaki az életbe. De ezt már jó pár szihologus is leírta.

2014. nov. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%
Nem is értem, hogy itt mi lehet rossz válasz ...
2014. nov. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Általánosban kitünő voltam, gimiben leromlottak a jegyeim 3-asra...


Az egyetemen beirtam egy szakot, azt egy szemeszterig hallgattam,

majd berirtam egy másikat. Ezt a mostanit jobban szeretem, és már sikerült 4,-ig eljutnom... Tanár fogok lenni.


Emelett még nagyon szeretek rajzolni is, általános iskolában pár verseny közül rajzversenyen is voltam, szép helyezést értem el... A zenehallgatás, ének is a kedvencem, az általánosban a tanárnő be szeretett volna rakni a kórusba, de én túl lusta voltam hozzá. A templomi kórussal viszont többet énekeltem, müsorokat készitettünk karácsonyra, anyák napjára...


A hobbijaimat jobban szeretem, mint a tanárkodást, de sajnos nem fizetik meg annyira, amennyit szerintem ér. Ha az énekléssel szeretnék előrelépni, akkor vagy el kellene magam adni - vagy beiratkozni egy kórusba... Mondjuk ez utóbbi nem is olyan rossz ötlet.


Tehát, jó képességem, adottságom van... Remélem szerencsém lesz a jövőben. és minden hátrahúzó dolgot a múltammal kapcsolatban el szeretnék törölni. :)

2014. dec. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!