Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez jó ötlet? Egy fidessnyik...

Ez jó ötlet? Egy fidessnyik munkatársamnak megvettem a Magyar polip A posztkommunista maffiaállam c. könyvet karácsonyra-mindenkinek venni kellett vmely munkatársnak valamit.

Figyelt kérdés

Többek szerint nem, szerintem meg nagyon is jó ötlet -tán magához kap az illető. (hiú ábránd persze)


[link]


Magyar Bálint 2001-ben Magyar polip - a szervezett felvilág címmel írt cikket az egész pályás lenyúlást alkalmazó, a jogállam intézményrendszerét szétzüllesztő Fideszről, illetve az általa berendezett világról, ahol a demokratikus intézményrendszer keretei között működő hatalom maffiamódszerekkel, állami segédlettel terjeszkedik lefelé. Ebben a rendszerben az állam nem a maffia eszköze, hanem maga a maffia, amely az államhatalom teljes fegyvertárát beveti politikai és gazdasági érdekei érvényesítéséért.


Akkor még sokan vitatták az új fogalmi megközelítés helyességét, amelynek kulcskategóriái a szervezett felvilág, a maffiamódszereket alkalmazó állam és a politikai családtagok voltak. 2010-ben azonban a Fidesz-KDNP kétharmados parlamenti többségével jórészt megszűntek a hatalomgyakorlás intézményes korlátai. A párt után az állam is egyetlen személy fennhatósága alá került, aki azóta az engedelmességre kényszerítést már a társadalom egészén alkalmazza.


A rendszert leíró új fogalmi keret az elmúlt hónapokban revelációként hatott sok politológusra, szociológusra és közgazdászra. Felmerült a gondolat, hogy ezen az új nyelven lehetne modellszerűen értelmezni a jelenlegi magyar gazdasági és társadalmi viszonyokat. A kötet szerzői - mindenki a maga szakterületén - erre tesznek kísérletet.


A téma és az annak feldolgozását szolgáló fogalmi keret nemcsak Magyarország, hanem az autokratikus kísérleteknek szintén kitett kelet-európai országok esetében is fontos és időszerű, hozzájárulhat a volt Szovjetunió utódállamaiban végbemenő folyamatok megértéséhez is.


2014. dec. 14. 14:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja, Istenem, ezek a beszűkült tudatok...

Nem kicsi a baj!

2014. dec. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén azzal a szándékkal vettem hogy elolvassa, agyvérzést kap és felfordul.

Aztán rájöttem, hogy AGYvérzést nem kaphat, ami nincs az nem is vérezhet.

2014. dec. 14. 15:22
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Hát inkább legyen valaki Fideszes, mint liberális, SZDSZ-es hazaáruló mint te, kedves kérdező. Egyébként normális ember, ha ilyen könvet kap, fogja és begyújt vele.


Amúgy nem vagyok meglepődve azon, hogy a libsi agyadig nem jut el, mit is jelent a karácsony... Te az ünnepet felhasználva bele akarsz rúgni a másik emberbe. Na igen, ez az igazi libsi mentalitás.

2014. dec. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Normális ember semmiféle könyvvel nem gyújt be.

Utoljára kik is égettek könyvet Európában?

Hm?

Segítek.

III. Birodalom.

Hát gratulálok.



normális ember, ha ilyen könvet kap, fogja és begyújt vele.

2014. dec. 14. 17:47
 5/13 A kérdező kommentje:

Azt ugye tudod, hogy ha ez nem egy anonim fórum lenne, ezen kijelentésed a PTK-ba és BNTK-ba ütköző cselekedet lenne, és polgári peres eljárás alapját képezhetné?

Hm?

Akár még így is lehetne csak sose jutnánk a végére.


Egyébként mivel nem tudhatod mi az én HAZÁM, így hazaárulózni ugye nincs értelme. Hiszen melyik hazát árulom el? Mo-t? És ha nekem nem az a hazám-akkor ugye félrement a szuperokos hazaárulózás.



hazaáruló mint te

2014. dec. 14. 17:49
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Látom nem véletlenül vagy te SZDSZ-es. :-D

Részemről ennyi volt a társalgás.

2014. dec. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Na lássuk csak. Szóval karácsonyi ajándékozás van nálatok. A karácsony elméletileg a szeretet ünnepe. Az ajándékozás lényege, hogy örömet okozzunk. Mindezt te arra használod fel, hogy belerúgj egy másik emberbe, aki ráadásul a kollégád, elcseszve ezzel az egész buli hangulatát. Csodálatos ember lehetsz.

Tudod nem kell ám mindenkit szeretni, még csak kedvelni se, sőt utálhatod is. De ez nem jogosít fel rá, hogy ítélkezz felette, csak azért mert más a véleménye, mint a tied.

Amúgy miért lett volna olyan rettentő megerőltető venni egy doboz csokit, vagy egy üveg bort, azt egy "Kellemes ünnepeket!" felkiáltással átadni? Magadban közben százszor is elküldheted az anyjába. Így mindenki boldog. Szóval, miért is kell fölöslegesen produkálni magad?

2014. dec. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szdsz..Hm... volt már hatalmon? Igen. Jobb lett valami??? Nem . Megbuktak? Meg.
2014. dec. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen az.

Elmételileg.

De ha nekem olyan embernek kell ajándékot venne akit utálok?

Hm?

Akkor mi van? Játsszam el gerinctelen hazug módon hogy hű de szeretlek?

De hát nem igaz!

Utálom, lenézem, megvetem őt is , meg a munkatársak háromnegyedét.

Hát most minek játsszam el a kamut?

Inkább az orra alá dörgölöm hogy "Ezt gondolom rólad és az álatald képviselt oldalról"

Mennyivel gerincesebb, nemde?



A karácsony elméletileg a szeretet ünnepe

2014. dec. 16. 08:22
 10/13 A kérdező kommentje:

Ja és ennyire naivak ne legyünk. Ez egy céges karácsony. Ennek a hangulatát lehetetlen elcseszni. Már eleve el van cseszve.

10-ből 10 ember azért van ott mertt muszáj, mert ez a protokolláris elvárás, és nem azért mert tetszik neki.



elcseszve ezzel az egész buli hangulatát.

2014. dec. 16. 08:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!