Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnék beilleszkedni...

Hogyan tudnék beilleszkedni egy új munkahelyre?

Figyelt kérdés

Szerencsére felvettek egy multihoz, és januártól már dolgozhatok is a cégnél. Az álláskeresési időszakom nagyon sokáig tartott, és emiatt hihetetlenül örültem, hogy végre sikerült elhelyezkednem, főként az anyagi tényezők miatt.


Az a bajom viszont, hogy rettenetesen parázok az új munkahelytől. Nagyon-nagyon félek, hogy nem fognak befogadni, vagy valami rosszat fogok tenni, ami miatt mindenki megutál vagy hülyének tart. Sajnos a sok interjúra járástól (is) eléggé lecsökkent az önbizalmam, és borzasztóan antiszociális lettem. Biztosan ki fog derülni a munkahelyen, hogy nem vagyok valami nagy társasági ember. Annyira félek, hogy valamit elrontok, vagy hogy buta leszek, vagy szimplán ellenszenves másoknak, hogy még a lábam is remeg, és idegalapon mindent összeeszek. Mit csináljak, hogy befogadjanak? Veletek is ez volt, amikor új munkahelyre mentetek? Szeretnék beilleszkedni, nem akarom, hogy kiközösítsenek. Végül is a napom nagy részét ott fogom tölteni.


2014. dec. 29. 01:12
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
De aranyos vagy! Igazából szerintem a válaszom 0%-ban hasznos, mivel még csak diákmelóim voltak (ott mondjuk baromi könnyen be lehet illeszkedni, főleg arra a 3 hónapra... :D), de csak azt akarom írni, hogy biztosan nem lesz semmi gond ebből, csak ne görcsölj rá. Tudom, nem ugyanaz, de tavaly kezdtem az egyetemet, és én is rettentően paráztam attól, hogy egyedül maradok, meg sok mindentől, amiket te is írtál fentebb, de nagyon jól sült el a dolog, nem érzem magam kitaszítottnak. :) Eleinte biztos furcsa lesz, de lehet, hogy a sok munka mellett nem is lesz majd időd azon tanakodni, hogy jajj, a Gizi most haragszik-e rám, amiért nem engedtem előre az ajtóban. Legyél kedves, segítőkész, ha nem tudsz valamit, kérdezz (nekem pl. szimpatikusak azok az emberek, akik segítséget kérnek tőlem, viccen kívül :D), ne okoskodj (habár nem tűnsz olyannak), és legyél lazább! Ugyanolyan emberek, mint te, ők is voltak kezdők, nem lesz baj.
2014. dec. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod:-)
2014. dec. 29. 15:04
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Kissé korán rágörcsölsz már a dologra. Én már a 4. multimat taposom. Nos ha olyanok a munkatársaid, és látják rajtad hogy kikezdhető vagy,akkor ki is fognak kezdeni. Egy ilyen helyen nem igazán családias a légkör, nem törődnek a pici lelkecskéddel. Bocs ha még jobban elrettentettelek, de ez az igazság. Inkább használd ki azt a pár napot ami még visszavan:)
2014. dec. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Én dec. elején kezdtem a munkahelyemen, igaz ez nem multi. itt családias a légkör. Még ezt tudva is én is rettentően izgultam, és görcsöltem, hogy - ugyan úgy ahogy mondod te is magadról- nem vagyok egy társasági ember. Önbizalmam szintén semmi, én meg ezelőtt vagy 7 évig robotoltam egy gyorskajás üzletláncnál, nekem az (is) vágta tönkre, és mindig is kicsit antiszoc voltam. Szóval megvolt a para, hogy majd hülye leszek a mostani munkámhoz, le fognak nézni, mert ők mind okosabbak, pengék mindenben, én meg odamegyek, kis libuskaként, és "megesznek". De nem ettek meg! Még! A hangulat is általában is - de mondom, ez magánvállalat, 25 fővel. Mindenki nagyon kedves, segítőkész. Szerintem nyilván az új embernek kell idomulni a már bevállt szokásokhoz. Ha ez megy, akkor nem lesz nagy gondod. Legyél velük kedves, mosolygós, figyelj rájuk, légy érdeklődő, mert nyilván azért sok mindent el kell mondaniuk. Viszont, ez egy jó tanács, ne vidd azért túlzásba, ugy értem ne legyél túlbuzgó, mert előfordulhat, hogy a túlzott igyekezet némely kollégában visszatetszést vállt ki. De ne is legyél lusta- meg fogod érezni a helyes mértéket. Én igazából nem csináltam semmi különöset, hogy befogadjanak, meg azért itt már inkább mindenki a saját életével, meg a munkájával foglalkozik, nem olyan mint egy iskola, hogy kikezdik a másikat - legalább is én így hiszem. Szóval csak nyugi! És én sok sikert kívánok neked! (Bár ahogy így olvastam, néha azt hiszem, hogy magamnak írok)
2015. jan. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
UI: Majd írj hogy sikerültek az első napok. Ha az új munka mellett jut idő rá, mert már tényleg érdekel. :)
2015. jan. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszod, és a tanácsokat:-)

Mindenképp írok majd, bár lehet majd inkább privátban.

Most már tényleg kezdek parázni, remélem, nem rontom el.

2015. jan. 3. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!