Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ha valaki nem tud...

Szerintetek ha valaki nem tud beilleszkedni valahova suliba vagy munkahelyre akkor csak az egyén a hibás?

Figyelt kérdés
Mi váltja ki az ilyen gondokat?
2012. júl. 10. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet a társasáig is, de az egyén is hibás. Az egyén lehet hibás abban, ha nincsenek meg azok az alapvető szociális készségei, amik elengedhetetlenek ahhoz, hogy közösségbe illeszkedjen (kezdeményező készség, beszéd készség, humor...). Ha nagyon vissza akarjuk vezetni a dolgok, ezek sem feltétlen az egyén hibái, hanem szülők, életmód, stb.


Elképzelhető, hogy ezek a tulajdonságok megvannak az egyénben, mégsem jön össze a beilleszkedés, ebben az esetben egyértelműen a társaság a hibás. A társaságnak is feladata nyitni a másik felé ugyan úgy, ahogy az egyénnek, ha ők ezt nem teszik meg, és bezárkóznak, akkor a dolog egyoldalú lesz, és az úgy nem működik. Tehát mindkét oldalnak nyitni kell a másik felé. Sajnos minél régebbi egy társaság, annál nehezebb beilleszkedni közéjük, annál kevésbé nyitnak. Ha ilyen történik, akkor nem te vagy a hibás, viszont ezzel a helyzettel nehéz mit kezdeni.


De idővel, ha nagyon egymásra vagytok szorulva (pl munkahely), ahol együtt dolgoztok, akkor akaratlanul nyílni fog ez a zár, csak ehhez kell pár év.

2012. júl. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet nem vagy olyan emberek között akik illenek hozzád, de önmagban az emberben nem stimmel valami, ha úgymond a "normális" emberek között nem tud viselkedni. De ettől még nem leszünk előrébb, hogy ezt megállapítjuk. Ez nem olyan dolog, ami egyszer csak átkattan az agyban, és holnaptól minden más lesz. Nekem is van ilyen (nem csak gondom, hanem pszichiáter által felállított diagnózisom, mint beilleszkedési, alkalmazkodási zavar) én már beláttam hogy velem van a gond, de attól még nem lesznek azok az emberek számomra kompatibilisek akikkel nem éreztem jól magam. Gyerekkorból jönnek ezek a dolgok, meg lehet hogy intelligensebb vagy az átlagnál, és az átlagos emberekkel nem tudsz mit kezdeni. Nekem az vált be, hogy kerestem magamnak megfelelő embereket. jó lenne ha mindenkivel kijönnék, de én már nem küzdök ezért. Inkább csendben megtartom a véleményem ha nem hozzám illő emberekkel kell lennem, és úgy mutatom, mintha jól kijönnék velük. Nekem ez vált be. Hogy mondjak neked egy példát, pl nem tudok munkahelyen beszélgetni a megasztárról, az Aranypartról, a fogyókúráról, a körömlakkról, mert nem érdekel. de mosolygok, és úgy csinálok mintha érdekelne. Mindenhol a többség mérvadó, egy idő múlva rájön az ember, hogy különcnek lenni inkább teher mint előnyös dolog.
2012. júl. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Az évek alatt rájöttem, hogy én vagyok a hibás.


Nem akarok kezdeményezni, barátaim nincsenek, csak nagyon-nagyon felszínesek. Félek, hogy csalódok, és pofára esek.


Munkahelyen is ez van: bemegyek, elvégzem a dolgom, ennyi...

2012. júl. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bátraké a szerencse. Kezdeményezz, minél többet, amíg szokássá nem válik. Nehéz lesz de megéri. Ne félj a pofára eséstől, az esetek bizonyos százalékában bizony fogsz pofára esni, nyugodt lehetsz, túléled, de amikor nem, na az meg fogja érni.
2013. dec. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!