Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik nem a szakmájukban,...

Akik nem a szakmájukban, végzettségüknek megfelelő munkakörben dolgoznak, hogy lehet ezt elfogadni?

Figyelt kérdés

Az ismerősi körömben sokszor látom azt, hogy egyetemet, főiskolát végzettként kasszás, pultos, körmös az illető.

Becsülendő szakmák ezek is, de számomra felesleges volt tanulni hosszú évekig, ráadásul a diákhitelt is vissza kell fizetni...

Mit gondoltok erről?


2015. jan. 3. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát tudod amikor szükséged van a pénzre,és jön a muszáj kategória nem nagyon lehet azt nézni,hogy ezt a munkát nem szeretem,nem ez a végzettségem.


Én például kutyakozmetikusnak szeretnék tanulni,de érettségi után nem volt rá pénzem.Így elálltam dolgozni.Dolgoztam gyárban,szobalányként,takarítóként,irodai munkán is voltam. Egyik se érdekelt,egyiket se szerettem, takarítani utáltam menni sőt gyárba 65 ezer ft-ért 12 órázni se volt leányálom,de mivel szükségem volt a pénzre bevállaltam.Most jött egy lehetőség,anyagilag megtehetem,hogy 1,5 év után végre elmehessek kutyakozmetikai tanfolyamra :)


Nem szabad sose feladni.


Na meg vhol azért sem alkalmazzák a frissen végzetteket,mert nincs gyakorlatuk.

Így muszáj elmenniük más munka körben dolgozni.


Anyum sem azt dolgozza ami a végzettsége.

Sőt egyik rokonom diplomás és egy gyárban dolgozik.


Mai világban itt Magyarországon nem adatik meg,vagy inkább keveseknek akik a szakmájukban eltudnak helyezkedni.

2015. jan. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%

Le diplomàztàl ? Akkor 2 sajtos hambi meg 1Diétàs kola lessz ..

Viccet fèlre téve sajnos hiàba vagy tanult Ha anyici apuci vagy egy olyan ismerös nincs magyarul :Ha nincs protekciód de van diplomàd akkor 95% hogy nehezen fogsz elhelyezkedni bàrhol Kivétel a kozmunka program

2015. jan. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Figyelj, én közgazdásznak tanultam, nemrég végeztem. Magyarországon igazából az első jelentkezésemmel fel is vettek, igaz, annyira alacsony fizetéssel (lehet magyar szemmel nem az, de mi a nyugati határnál élünk, itt mások az árak), és a munka sem teljesen szakmabeli, inkább csak olyan egyszerű titkárnős, amihez 8 általános is elég lenne. A kihasználatlan tudásom, képességeim és az alacsony fizetés miatt már valószínűleg a próbaidő alatt fel fogok mondani - amint felvesznek Ausztriába. Már nem érdekel, mennyit tanultam és hogy "nem ezért tanultam", kimegyek gyorsétterembe dolgozni, mert ott 20 órában havi 50 ezerrel többet fogok kapni, mint itthon 40-ben a "diplomámmal". Már nem érdekel a diploma meg az ott szerzett tudás, mert rájöttem, hogy nőként, úgy hogy családot akarok, úgy hogy nincs erős kiállásom, sosem fognak a menedzsment diplomámmal felvenni a "szakmámba", a legtöbb cégnél pedig a ranglétrát sem tudnám megmászni. Sima kávéfőzős titkárnőként meg alig keresek. Így maradt a külföld. Szerintem sokan így vannak, hogy inkább egy egyszerűbb munka, rugalmas munkaidő, ha már úgyis ugyanannyit kap, mint a szakmájában megerőltető szellemi munka mellett.
2015. jan. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
simán .Ezt adta az élet. hiába jelentkezik diplomás állásra, ha vissza se hívják, valamiből meg meg kell élni.
2015. jan. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem én nem bánnám, igazából nem is vágyom annyira arra, amit tanulok. Előtte jól hangzott, érdekesnek, de amikor bele kerülsz, van hogy arra eszmélsz, hogy nem is érdekel már a dolog, és nem is gondolod, hogy egész életedben szívesen foglalkoznál azzal a dologgal. De ha már elkezdted, és megy, befejezed, mert amúgy vissza kell fizetni.

Én inkább könyvesbolti eladó, vagy korrektor lennék, azt el tudom képzelni hosszú évekre. Talán kitanulom majd azt is.

2015. jan. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!