Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Főiskolásként milyen munkát...

Főiskolásként milyen munkát vállalhatok?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek, és a BGF-re megyek tovább. Van olyan ismerősöm, aki a felsőoktatás mellett diákmunkát vállalt, de olyan is van, aki normális állást szerzett. Erről tájékozódnék, hogy hallgatói jogviszony mellett milyen munka vállalható. A diákmunkát magyarázni nem kell, most középiskolás végzősként is dolgozom, szóval ez tiszta ügy. Viszont, ha hallgató leszek, szeretnék valami jövedelmezőbb munkát és nem tudom megtehetem-e ezt, hisz, lényegében tanuló maradok. Olvastam én törvényeket meg szabályokat, de ebből a hivatalos dumából túl sokat nem értek. Röviden és tömören: Van lehetőségem főiskolai hallgatóként normál állást vállalni, mint az alkalmazottak? Vagy maradjak a diákmunkánál? A segítséget köszönöm előre is! :)

2015. jan. 4. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Van lehetőséged normál munkát is vállalni, de, ha nappalin tanulsz, szerintem nehéz összehozni a kettőt. Gyakorlaton ott lenni kötelező, előadáson jórészt nem. Függ az órarendtől. Ha a hiányzásokat a suliból meg tudod oldani, akkor nem lesz baj. Ezért jobb a diákmunka. Rugalmas, tekintettel van a vizsgaidőszakra, de irodai munkán tapasztalatot is szerezhetsz.
2015. jan. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2015. jan. 4. 13:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Inkább diákmunkát válassz, ha megteheted, a félévente változó órarend megnehezíti a normál munkát. Mi érdekel? Mit szeretsz? Mi az, amit elvállalsz? Milyen nyelvet beszélsz? Pl németül beszélsz, szereted a gyerekeket, szívesen foglalkoznál velük stb :)
2015. jan. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!