Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan barátkozzak az új...

Hogyan barátkozzak az új kolléganőmmel?

Figyelt kérdés
Most van nálunk egy új kolléganőnk úgy egy hete, eléggé csendes visszafogott lány. Szeretnék jobban megismerkedni vele, hogy könnyebb legyen a beilleszkedés Neki. De nem tudom hogy nyíljak felé hogy ne legyek túl erőszakos, vagy tolakodó vele.
2015. jan. 11. 18:11
 1/5 anonim válasza:
48%
Szerintem neki sem könnyű "barátok" nélkül a munka. Ha még csak egy hete van ott, akkor várd meg, míg ő kezdeményez. Had bontakozzon ki, mert lehet még szégyenlős és nem akar akaszkodni a többiekre. Ha később is ilyen marad, akkor nyilván olyan a természete. De ha még ügyetlen a munkában, nem ért valamit menj oda és segíts neki. Aztán nagyon lassú léptekkel próbáld megismerni. Mutatkozz be neki, és kérd, hogy ő is tegye ezt. Nem mondom, hogy mesélje el az egész életét, csak alakuljon ki köztetek egy beszédtéma, aztán minden könnyebb lesz. :)
2015. jan. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyesmi típus vagyok. Még nem dolgozom, de gyakorlatokból kiindulva ezt tudom ajánlani:

Talán annak örülnék legjobban, ha valaki odajönne, megkérdezné hogy tetszik a munka, hogy boldogulok, körbevezetne a cégen, közben mikor van rá idő akkor beszélgetne velem akármiről(szoktam-e összeülni barátokkal, hogy telt a munka, délután/hétvége stb).

Vagy ha valakivel kis összetűzés adódik, akkor pl elmondani neki, hogy az az ember mindenkibe beleköt, pl neked is volt vele összetűzésed és úgy kezelted hogy .. .


Tehát céges dolgokról is, magán jellegűről is, aztán úgy is kialakul hogy milyen témára kapós.


A beilleszkedést meg segítheti ha mindenféle munkahellyel kapcsolatos dologról beszélni. Olyanról is, ami lehet hogy tök lényegtelen, pl az xy beosztásúak nagyon sok órában vannak, kevés fizuért, és gyakran cserélődnek is.

2015. jan. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Te férfi vagy vagy nő? Nem inkább arról van szó, hogy tetszik neked? A nőknek semmiféle gondot nem okoz egy munkahelyen bárkivel csevegni, nem kell hozzá szertartás, pont úgy kell vele beszélgetni hétköznapi témákról, mint egy régi kollegával.
2015. jan. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
mond meg neki, hogy egyik este üljetek be meginni valamit, kicsit dumálni, lazulni. értékelni fogja szerintem
2015. jan. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
beszélgess vele, ajánld fel a segítségedet a munkátokkal kapcsoltban stb. ebből látni fogja hogy szeretnél vele megismerkedni. időbe telhet amig ö is megnyílik feléd és bátrabb lesz. azert persze ne lógj rajta mindig. :D +még új neki a hely
2015. febr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!