Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy barátkozzak a középiskolá...

Hogy barátkozzak a középiskolába, ha más vagyok mint a többi diák?

Figyelt kérdés
14/L vagyok. 1.5 éve költöztünk egy uj országba és a nyelv nekem idegen. A családban én beszélem a legjobban a nyelvet , de közel sem tökéletesen. Szeptemberbe kezdenem kell a középiskolát.. de nagyon félek hogy kileszek közösítve azmiatz hogy külföldi vagyok . Voltunk megnézni az iskolát, a tanárok szerint nemlessz baj és befognak fogadni, de félek mivel egyébkén is visszahúzódó lány vagyok. Félek ha hibásan mondok valamit kinevetnek , mivel nagyon érzékeny vagyok ilyen téren. Hogy szerezzek barátokat? Nagyon félek ! Kérlek segítsetek !

2015. jan. 1. 22:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem most amennyire teheted, feküdj rá még jobban az adott nyelvre, hogy még magabiztosabb legyél benne. Barátokat meg biztos fogsz találni, mert ha esetleg lesz is olyan, aki kinevet Téged, biztosan ne mindenki lesz olyan!!! Mindig vannak olyan barmok, akik kiröhögik a külföldit, de nem kell törődni! És nagyon sok olyan is van, aki pont hogy szereti a külföldieket, érdeklődő irányukba, stb. Tehát fogsz találni olyanokat, akikkel jól ki fogsz tudni jönni, még ha nem is eleinte. Biztos kelleni fog egy kis idő számodra, de egy idő után bele fogsz szokni abba a nyelvbe és már nem lesz gondod vele, csak legyél türelmes. Először tényleg nehéz lesz, de pár hónap és már megy, mint a karikacsapás! ;)
2015. jan. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
* nem kell VELÜK törődni
2015. jan. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Remélem sikerülni fog.
2015. jan. 1. 22:47
 4/14 A kérdező kommentje:
Esetleg még tanácsok? Nagyon szükségem lenne pár biztató szóra.
2015. jan. 1. 23:14
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hat szerintem meg nagy kedvenc leszel mint kulfoldi mert mas leszel egyeniseg, akcentus mindig is aranyos meg a hibas beszed is. Megmert beszelsz olyan nyelvet amit ok valoszinuleg nem es sokszor fognak valoszinuleg kersezgetni hogy hogy mondod ezt meg azt stb. Szerintem ha megerted mit mondanak es megerteted magad nem lehet problema.
2015. jan. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én voltam kint egy évet, hidd el nekem nem kell semmi ilyentől félned. Én mondjuk viszonylag jól beszéltem, de persze nem tökéletesen és érezhető akcentussal. De volt hasonló cserediák ismerősöm aki viszont kifejezetten rosszul tudta a nyelvet. Nem zavart senkit, sőt, sokkal inkább érdeklődőek lesznek tőle. Hallják hogy külföldi vagy, az "érdekes", kíváncsiak, kérdezgetni fognak olyanokat, hogy milyen az élet ott (rengeteg baromságot fognak kérdezni, nem rosszindulatból hanem mert tényleg nem tudják), szereted-e itt, milyen különbségek vannak, mi tetszik, mi nem, vágysz-e haza, stb, stb. Ha rám hallgatsz, felkészülsz ilyenekből, én legalábbis rácsodálkoztam, hogy mi mindent nem tudok a hazámról. Ilyenekre gondolok mint ez: [link]


Egyszóval nem kell félni, szerintem kifejezetten hogy könnyebb lesz beilleszkedned mintha anyanyelvi szinten beszélnéd a nyelvet. Azt mondod, hogy eleve is visszahúzódó vagy, így sokkal könnyebb dolgod lesz, mert ők fognak odajönni érdeklődni. Csak légy kedves, türelmes velük, mondj érdekes dolgokat ha kérdeznek és minden rendben lesz. Ha valamit nem jól mondasz az csak "aranyos". Gondolj bele, hogy téged is megmosolyogtat ha valaki valami vicceset mond véletlenül.

Aztán ne felejtsd el, hogy ők is hibáznak a beszédben, legfeljebb nem veszed észre. Nem tudom hova mész, én az USA-ban voltam, na ott pl. olyan szinten nem tudnak helyesen írni a legtöbben, hogy gyakran engem kérdeztek meg.. :D

Kalandra fel, jó lesz! ;)

2015. jan. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A mostani iskolámban is sokan kérdezgetnek dolgokat Magyarul. De félek hogy a fiúknak nemjön be hogy nemtudom rendesen a nyelvet. Az iskolámban minden osztálytársamnak vagy barátja/barátnője de félek hogy senki se szeretne járni egy külföldivel. Gondolom hogy a szülei se néznék jó szemmel ha külföldi baràtnője lenne. Sokan piszkáltak már hogy soha nem lesz barátom a nyelv miatt :(
2015. jan. 1. 23:23
 8/14 A kérdező kommentje:
Ausztriába lakok:) 1.5 éve. Azelőtt Szerbiában laktam de az anyanyelvem magyar és szerbül nem is tudok. Magyar iskolába jártam .. szóval olyan mintha magyar lennék. Az idegennyelv amit tanulok: Német:)
2015. jan. 1. 23:30
 9/14 anonim ***** válasza:

Dehogynem, ne izgulj :)

Mint írtam (6os vagyok) sokan ezt kifejezetten aranyosnak fogják tartani. A szülőket sem zavarhatja ha ti ketten boldogak vagytok. Bátorításul: Van egy ismerősöm itt Magyarországon, aki amerikai, és úgy jött ide, hogy itt angolt tanít pár évig egy ilyen csereprogramban, magyarul semmit nem tudott. Na azóta abból a pár évből most már 20 lett, mert közben összejött valakivel aki azóta a felesége. Boldogan élnek azóta is, pedig a "srác" (40-50 éves lehet most) a mai napig olyan középfokú szinten tud magyarul.

2015. jan. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tudnátok egy pár tanácsot adni esetleg arról is hogy hogyan szerezzek fiút magamnak? Nemszeretném hogy csúfoljanak ezmiatt. És nekem se ártana ha lenne valaki aki kiáll mellettem .[persze ne úgy értsétek hogy sex meg minden.. csak egy fiúbarát:) ]

Egyébként nagyon köszönöm hogy ilyen megértőek vagytok velem!:) Most hogy elolvastam a válaszaitok sokkal több önbizalmam lett! Mégegyszer köszönöm!:)

2015. jan. 1. 23:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!