Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Benneteket néztek le már...

Benneteket néztek le már azért, mert munkanélküliek vagytok? Ha igen, rosszul éreztétek magokat emiatt?

Figyelt kérdés

Velem már előfordult, konkrétan a nagybátyám volt felesége (összeállt egy idős pasassal). Nem ő mondta, úgy hallottam vissza, hogy szerinte csak élősködöm a szüleimen.

Tény, hogy régóta nincs fix munkám, de alkalmiak vannak + itthon is mezőgazdasági dolgokkal szoktam foglalkozni. Havonta adok be pénzt közös költségekre(rezsi)és amit vásárlásnál magamnak szánok, azt is mind kifizetem nekik. Karácsonyra sem kértem semmit.

Ha látok másokat munkába menni/munkából jönni, mindig az jut eszembe, amit ő mondott rám.

Most egy megbízási díjas, itthon végezhető kisebb munkát is kaptam, amit már csak azért is elvállaltam, hogy akkor kelljek minden nap, mint mindenki más, aki dolgozni jár, mert időponthoz kötött, nem válik rendszertelenné a napi időbeosztás.



2015. jan. 15. 07:44
 1/6 A kérdező kommentje:
*keljek
2015. jan. 15. 07:46
 2/6 anonim válasza:
92%
Sajnos ma MO-n nehéz munkát találni. Nem tehetsz róla, hogy nehezen találsz, próbálkozol, nem jön össze, ideig-óráig alkalmaznak, átlépegetik a kötelező fizetnivalókat utánad, sőt még ők kapnak támaogatást rád. Én tudom milyen nehéz, sokáig én is voltam ilyen helyzetben. Rosszul esett nekem is , hogy lenéznek, de próbáltam úgy felfogni, hogy így is megteszem a tőlem telhetőt, ha már nem tudok dolgozni. Kitartás, majd lesz vmikor munkád. Sok sikert!
2015. jan. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem is néztek le amiatt, hogy munkanélküli voltam. Aztán végre hosszú idő után kaptam munkát egy gyárban, akkor meg azért néztek le, mert gyári munkás vagyok. Aztán végre kaptam egy munkát egy kicsit kulturáltabb irodában, de csak minimálbérért, most meg azért néznek le, mert kevesebb, mint 70 ezer nettót keresek... Nekem kezd úgy tűnni, hogy ebben az országban mindenki le van nézve, aki nem keres több százezret havonta, és nincs saját háza, autója, stb. :(
2015. jan. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Nekem is hiába van 8 órás, bejelentett munkám, én se keresem meg a 70 E-t se, és csupa stressz, egésznapos ideg az egész, gyűlölöm magát a helyet, de jópár kollégámat is. A fizetésem se tudom beosztani, mert másfél - 2 hét alatt elmegy számlákra és 1-2 nagyobb bevásárlásra.

Nagyon nem tud érdekelni h ki mit gondol, nem szorulok senki sajnáltára v lenézésésre, amit tudok megteszek, nem csak a sült galambot várom.

Biztos van, akinek jobban megy, vhol 1 kicsit irigy is vagyok. Pl: Tesóm ügyvéd, mielőtt lediplomázott volna biztos melóhelye volt és lesz nyugdíjas koráig, ő soha se tapasztalta (és nem is fogja) milyen az, amikor vki görcsösen keres munkát és sorra jönnek a pofára esések. Nekem is hiába van 2 remek szakmám ha nem tudok elhelyezkedni benne. Addig megyek, míg nem találok, 1x majd csak sikerül.

benne, de még más helyen se :(

2015. jan. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Rosszindulatú megjegyzések mindig lesznek, akármit is csinálsz, lehetsz te munkanélküli vagy sikeres cégvezető. Sőt az utóbbi sokkal több negatív megjegyzést kap. Ha te tudod, hogy teszel is azért, hogy ne számíts élősködőnek, akkor el kell engedni ezeket a dolgokat a füled mellett! Ha valaki nem jár be valaki egy munkahelyre napi 8-12 órát dolgozni, akkor sokak szemében nem is csinál semmit. Én otthagytam a munkahelyem, hogy egyéni vállalkozó lehessek programozóként és itthon dolgozom. Vannak akik megkérdezik, hogy még mindig nincs rendes munkahelyed? :D ezen csak mosolygok, mert ugyanazt a pénzt sokkal kevesebb munkával megkeresem és én osztom be az időmet. De ha van otthoni munkád, ha nincs, fontos hogy legyen napi rutinod! ahogy írtad is, pl. akkor aludj, mint a legtöbb ember
2015. jan. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Remélem, új év újat hoz, és jót hoz mindannyiunk számára!
2015. jan. 19. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!