Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkanélküliek! Hogyan kerülit...

Munkanélküliek! Hogyan kerülitek el, hogy a család semmisnek tekintsen benneteket?

Figyelt kérdés

fél év munkaviszony után, most 3 hete nem dolgozom, és máris érzem, hogy "fleeslegesnek" látnak itthon. Nagyon sz*r érzés. Mennék dolgozni, de az előző cégemtől még mindig nem adták ki a járó fizetésemet, és a papírjaimat sem. Ha hívom őket, mindig tologatják, halasztgatják.

Nem érzem magam jól itthon, így hogy semmi dolgom sincsen...:/ unatkozom, és totálisan céltalannak látom ezt az egészet. Elveszi a kicsinyke önbizalmamat is.

Kellene valami munka, bármi, hogy legalább telljenek a napok, és kifizessenek a volt cégemnél, s elhelyezkedhessek ismét a szakmámban.


Aki van még hasonló cipőben, az mivel üti el a napjait? Borzasztó érzés tényleg, ohgy egyszerűen haszontalannak érzem magam, és már lassan ott tartok, hogy a kaja is kifordul a számból, hiszen én ezért nem dolgoztam meg.


22/F



2013. máj. 27. 09:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%

Önkéntes munka?


Igaz pénzt nem kapsz érte, de jó terápiás módszer arra, hogy ne érezd magad feleslegesnek.


Bár én nem voltam még a cipődben, a barátnőm már elég mélyen járt a depresszióba és családja is magára hagyta ebben. Én akkoriban önkényeskedtem egy anyaotthonnál és elintéztem hogy jöjjön velem.


A kicsikkel való foglalkozás aztán javított a lelki egyensúlyán. Fél év múlva pont egy ott lakó anyuka szólt neki, hogy hallotta keresnek olyan embert mint ő. Jelentkezett és lett rendes állása is.

Szóval ő pozitívan jött ki ebből.

2013. máj. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól még, hogy nem kaptad meg a papírjaid, keress állást. Közben járj a régi munkahelyed nyakára, akár minden nap. Már csak azért is, mert elég nehéz állást találni :S
2013. máj. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia .Én mos 6 év munkaviszony után nem dolgozom (létszámleépités) ,jelenleg a felmondási időm 2.felét töltöm,majd jövő hónap közepén kapom meg a papirjaimat és a végkielégitést ,akkor tudok elmenni munkanélkülire is .Én csak azt tudom mondani ,tedd hasznossá magad a ház körül :-) . Én nyelvet fogok tanulni ,a munkanélküli alatt,hiszen hamarosan költözünk kis hazánkból .Te nem gondoltál arra,hogy valami 2.szakmát esetleg elvégezz ? Sosem árt több lábon állni,igy legközelebb ha szükség több irányba tudsz munka után nézni .Sok sikert !
2013. máj. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
3 hét még nem a világ, nem kell annyira kétségbe esni.Akkor viszont nagyon rossz lehet, ha otthon ezt a fejedhez vágják.Önéletrajzot dobni kell 100 felé, a régi helyre meg addig járnék, amíg ki nem adják a papírjaimat.Hogy ne unatkozz, fogj meg minden munkát addig is otthon, hasznos is leszel, és nem is fogod magad nyűgnek érezni.
2013. máj. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 intrepid ***** válasza:
100%
Az előző munkahelyedet ne engedd, hogy sokáig húzza, halassza a kifizetést, már az utolsó munkanapon ki kellett volna, hogy adja a papírjaidat, és kifizessen. Járjál a nyakukra, nap mint nap, problémázzál, kellemetlenkedjél velük, lehetőleg úgy, hogy az ügyfeleik is lássák, kisérjen el egy haverod is, hogy ne tudjanak olyan könnyen lerázni, még az utcán is cirkuszoljál, hagy lássák minnél többen, rájönnek, hogy jobb ha odaadják a pénzed. A családodnak pedig mondd meg, ne csak ócsároljanak, hanem mondjanak konkrét címet, ahol fölvesznek. Azért te is szerényebb lehetsz amíg nem dolgozol.
2013. máj. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez előző munkahelyi papíron nem szükségesek az új munka elvállalásához azt ugyanis a munkáltató kikéri majd az előző munkahelyedről.A pénz miatt viszont jobban jársz,ha zaklatod őket.


Azon kívül pedig az ilyen család nem is család.Engem mondjuk soha nem érdekelt ki mit gondol rólam.Ha annyira okosak akkor találjanak neked munkát.

2013. máj. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

megint hívtam a céget, és kinyomja a telefont. hát nem hiszem el most már!

bezzeg mikor nekik kellett valami akkor azonnal tegyem meg, de mostmeg...mikor a fizumat kérném semmi.


az a baj, hogy amíg nincsenek meg a papírok, hiába keresek másik állást, ahol aztmondják, hogy ok holnap gyere, mitmodnok..??? őő hát még nemtudok, mert ez emg az van...akkor ugyis megköszönik hogy eljöttem, és ennyi.


marad az hogy hívogatom a céget sűrűbben, csak megunják egyszer!

2013. máj. 27. 10:15
 8/20 A kérdező kommentje:

szüleim szerencsére nem bántanak, csak a többi családtagom.


nem tudok addig dolgozni, mert az egyik "munkaeszközöm" van a cégénél a sofőrkártyám. söfőr vagyok, és ezt ott kellett hagyjam nekik a havi kiolvasásra anno mikor eljöttem.


azóta várom hogy visszakapjam, mert mindig kitalálnak valami kifogást!

de már nemlesz elég az, hogy viszakapom ,kérek papírt is, hogy igenis senki nem ment akártyámmal, vagy ha mentek is, be volt tartva minden rajta rendesen!

2013. máj. 27. 10:19
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Irány a munkaügyi bíróság!


A kérdésedre a válaszom: ha te magad feleslegesnek érzed magad, akkor a családod is így fog kezelni. De ha valahogy változtatsz a magadhoz való hozzáálláson, akkor a környezeted is máshogy fog hozzád állni. Foglald le magad házimunkával, barkácsolással, tanulással, munkakereséssel, edzéssel akármivel.

Férfiként ez biztos nehezebb, mint nekem volt nőként...de neked viszont könnyebb lesz állást találnod.

Sok sikert!

2013. máj. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Most olvasom, hogy sofő vagy. Akkor viszont azonnal a Közlekedési Hatóságnál tegyél panaszt! Vagy ha nem akarsz velük összetűzni, akkor csak jelentsd be, hogy elvesztetted a sofőrkártyát és igényelj újat. Ez tudom, hogy pénzbe kerül, de hamar megtérül.

Tudok külföldi bejegyzésű céget, aki azonnal felvenne, ha van nemzetközid.

2013. máj. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!