Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nézik le Magyarországon...

Miért nézik le Magyarországon a szakmunkásokat?

Figyelt kérdés

2015. jan. 18. 14:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Ilyenkor én azt mondom, hogy inkább lennék kőműves egy érettségivel, mint McDonalds-os pultos két diplomával :)
2015. jan. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%

Mert sokan azt gondolják ha már van diplomájuk akkor övéké az világ.

Pedig ma már egy jó szakmunkás elöbb tud elhelyezkedni.

2015. jan. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

Ez nem csak Magyarországon probléma. Általában az "okos" emberek lenézik a kevésbé művelteket.

Anno mikor a bátyám egyetemre járt én pedig főiskolát kezdtem meg, még ő is próbált alázni egy darabig, mert ott ezt látta példaként, naponta beléjük sulykolták. Elég hamar leszokott róla, de azért durva volt látni, hogy még így családon belül is mennyire kijön az, hogy papíron ki mennyire számít műveltnek. Az emberek hülyék. Ez van sajnos.

2015. jan. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%

Csak ,,műveltségből'' nem lehet megélni.

Ismerek olyan diplomást, aki azért kihív egy villanyszerelőt ha kiég az izzó.

2015. jan. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

"Általában az "okos" emberek lenézik a kevésbé művelteket."

Ez alapvetően szerintem nem igaz. Általában az értelmes emberek tudják hogy szükség van ugyanúgy egy kőművesre mint egy statikusra. Inkább fordítva szoktam hallani a "köcsög diplomás" szöveget, és elsősorban a munkás réteg nézi le azt aki tőle magasabb végzettségű.


"mennyire kijön az, hogy papíron ki mennyire számít műveltnek"

Ez viszont igaz. A gond ott van, hogy baromi sok gyenge képességű ember csinál olyan diplomát, ami semmit nem ér, nem is kell küzdeni érte, és az ilyenek szeretik hangoztatni hogy ők mekkora ászok, pedig nem így van.


"Ismerek olyan diplomást, aki azért kihív egy villanyszerelőt ha kiég az izzó."

Az "ismerek olyat" típusú mondatok azért elég relatívak. Én is ismerek olyan embert, aki 0-24-ben számítógépes játékkal játszik, meg olyat aki amellett hogy baromi gyors felfogású, és nagy a lexikális tudása, és mellette kétkezi munkát is megcsinál ha kell.


Meg mindig szeretnek ezzel a "nem tudsz egy izzót kicserélni" témával jönni, de ez egyrészt valamelyest túlzás, másrészt igaz, hogy mondjuk életemben nem cseréltem ki falban egy kapcsolót, és a villanyszerelőnek meg ez lenne a dolga, viszont fordított esetben én hamarabb megtanulok kapcsolót cserélni, mint a villanyszerelő egy jó házat megtervezni, vagy méretezni egy vasbeton födémet.


Meg szerintem, ami esetleg okot adhat, az az, hogy sok szakmunkás is utálja a munkáját, meg "ennyi pénzért ez jár" alapon is dolgozik. Bezzeg mikor helybe ki kell hívni, hogy "kicseréljen egy villanykörtét" akkor közli hogy ilyen szerszáma most nincs, 3000 ft lesz...és már le is húzza az embert úgy hogy semmit nem csinált. Vagy kicseréli a 150ft-os égőt 15000ft-ért.


Meg ami még valamilyen szinten engem idegesít, és zavar, az a folyamatos panaszkodás. Legutóbb is bemegyek boltba, előttem az eladó 10 percig panaszkodott hogy 12 órázik, de szar neki, ezt nem lehet bírni, majd belehal a munkába...aztán 10 perc után nekem kellett kérni, hogy legyen már olyan kedves kiszolgálni. Főleg idegesítő ez, mikor 10 óra tényleg fárasztó munka után csak egy péksüteményt akarok enni, és végig kell hallgatni hogy neki micsoda megerőltető munkája van, de a vevőt meg 10 percig leszarja.


Na meg alapvetően kinek mi a "munka". Valaki azt mondja inkább lenne kőműves mint mekis, csak a kőműves sem kap feltétlenül többet, és mellette télen a hidegben, vagy nyáron a 40 fokban melózik, a mekis meg légkondis helyiségben...de azt viszont 3 műszakban.


A műveltségből is lehet mondani hogy nem lehet megélni, de ha neked plusz tudásod van, és ezzel egy jól fizető állásod, akkor lehet nem fogsz magad nekiállni egy szobát kifesteni, de nem is fog odavágni az, hogy kihívj egy festőt, aki ezt megteszi helyetted.


De összességében, normális ember nem nézi le a másikat, aki meg megteszi, annál mindegy hogy diplomás, szakmunkás. Még a szakmunkások is lenézik egymás munkáját meg a sajtjukat tartják többre ha úgy alakul, akkor miről beszélünk?

2015. jan. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Talán kicsit féreérthető voltam az előbb. Én nem nézem le az orvost a jó tanárt meg azokat a diplomásokat sem akik tényleg tudnak érvényesülni.

Én azokat nem bírom aki a diplomájával takarító és még büszke is rá hogy van diplomája.

2015. jan. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%

"Általában az értelmes emberek tudják hogy szükség van ugyanúgy egy kőművesre mint egy statikusra."


Pontosan emiatt írtam idézőjelbe az okosat. Egy valóban értelmes ember meglátja a legkisebben is az értéket, de sajnos vannak emberek akik csak papíron értelmesek, az életben nem.

2015. jan. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Ja ebben igazatok van.
2015. jan. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Diplomával nem osztanak észt
2015. jan. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Amiket előttem leírtak az mind igaz, de kiegészíteném azzal, hogy szép számmal vannak köztük olyanok, akiknek a viselkedése bőven hagy kívánnivalót maga után. Nekem is volt "szerencsém" együtt dolgozni egy fiatallal, és azt kellett tapasztaljam, hogy gyakran bunkó volt, mint akinek nem volt gyerekszobája, egy szemtelen taknyos, korlátolt és egyszerű gondolkodású, ennek ellenére okosnak állította be magát aki mindenhez jobban értett, mint bárki más rajta kívül. Lenézett maga körül mindenkit, az idősebbeket is, kiröhögte azokat akik egy kicsit ügyetlenebbek voltak nála, beteges volt a tökéletesség utáni irreális elvárása, másokban megtalálta a szálkát, a gerendát magában nem. Képmutató volt és álszent. Ha ezek miatt elküldték melegebb éghajlatra, még ő volt megsértődve. A többségre elmondható hogy faragatlan, ócska, primitív unintelligens gúnyolódásuk van azok felé, akik nem olyanok mint ők. Kivételek azért akadhatnak bőven, de nekem nem túl jók a tapasztalataim.
2015. jan. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!