Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha már 3 hónapja szóltam h...

Ha már 3 hónapja szóltam h orvoshoz kell mennem a héten akkor megteheti a főnököm hogy mégsem enged el?!

Figyelt kérdés
2015. jan. 19. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Megteheti.

A kollegám egy hónapja minden második nap felhozza a témát, hogy el kell mennie holnap, azt mondta neki semmi baj, majd szóljon, megoldjuk. Most meg azzal van kiakadva, hogy jaj mégsem mehet mert sok a meló és különben is ő elfelejtette.

2015. jan. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elméletileg ha a gazdasági érdek úgy kívánja, akkor megteheti, hogy mégsem tud elengedni szabira. Pl. a hirtelen megnőtt termelés miatt stb. A munkáltató az éves szabadság 2/3-val rendelkezik, amit a munkavállalóval előre egyeztetve ad ki, így tulajdonképpen ha 20 nap alapszabadságod van, akkor 5 nappal rendelkezel te. De ha el is mész szabira, a vezetőség azt is megteheti, hogy sürgős esetben berendel, de ilyenkor ha mondjuk te éppen Pesten vagy, a munkahelyed pedig Veszprémben van és költséggel jár,hogy haza kell menned, vagy éppen egy előre lefoglalt utad úszik ez miatt, neki kötelessége megtérítenie az úti díjad és az utad árát is. Tehát a törvény szerint igen, módosíthat, ha úgy alakul, hogy mégsem tudsz ma elmenni.
2015. jan. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ELvben megteheti de én akkor is elmennék orvoshoz.
2015. jan. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi az indok?

Időpontra mész? Mert ha x hónap után végre kaptál időpontot, akkor menj el. Próbáld meg elmagyarázni a főnöknek, hogy máskor nem tudsz és hogy fontos.

Legalábbis gondolom, fontos :)

2015. jan. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!