Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkahely megteheti, hogy...

Egy munkahely megteheti, hogy dec 24-én 18h-ig tartja a munkanapot? Ezt a napot eleve ledolgoztatták dec 13-án + nem felügyeleti jellegű a munkám.

Figyelt kérdés

Egy csomagolóüzemben vagyok, bejött egy rendelés és a főnök közölte: 24-én munkanap 18h-ig, 25-26-én „rendesen” 8-18-ig (!!Karácsony!!! Kit érdekel??).

A főnök közölte: aki nem megy be, nem marad ott, annak többet nem is kell bemennie.

Várom a szuperagyak ötleteit. Költői ötletek persze, mert ki akar állás nélkül maradni az ünnepek kellős közepén.


2014. dec. 21. 18:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Megteheti, hiszen 24 munkanap. Én is 5-ig dolgozom, mert eddig szól a munkaidőm. 25-26 az fizetett ünnep. Vagyis ilyenkor ha valaki dolgozik általában duplapénzt fizetnek
2014. dec. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Nyugi, én évek óta nem voltam szabadságon xD


A munkahely gyakorlatilag bármit megtehet ha talál olyan barmot aki be is vállalja.


És talál!


Üdv: Magyarországon!

2014. dec. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

24 nem munkanap, hanem szabadnap, első!

Indokolt esetben lehet dolgozni ünnepnapon is, de a bérezési szabákyok betartásával.

2014. dec. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom, mennyire van igaza az elsőnek, de fel lehet jelenteni az ilyen munkahelyet név nélkül. Mármint ha nem fizet ki vagy ilyenek.
2014. dec. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ne beszéljünk BAROMSÁGOT!


24-e NEM MUNKANAP!

24-én munkanap áthelyezéssel ledolgoztatták 13-án szombaton ha még TETSZIK RÁ EMLÉKEZNI!


ld


2014. december 13. szombat munkanap (december 24. ledolgozása)

2014. december 24. szerda, Szenteste, pihenőnap (december 13-án kell ledolgozni)


[link]


24-e épp olyan státuszban van mint 25 és 26= pihenőnap!

2014. dec. 21. 18:41
 6/13 A kérdező kommentje:

Na hát ez nálunk nem lesz gond.

Nem dupla pénzt, hanem egy büdös forintot nem fizetnek. Hiszen ünnepnap, nem munkanap akkor meg miért is fizetnének nemde?

Majd kiírják szabinak, de be kell menni karácsonykor + ki se fizetik.

Ha egy szót szólsz, ki vagy rúgva.


 „Vagyis ilyenkor ha valaki dolgozik általában duplapénzt fizetnek „

2014. dec. 21. 18:47
 7/13 anonim ***** válasza:
Milyen csomagolóüzem? Mert törvényileg szabályos olyan helyen munkaszüneti napon dolgoztatni, ahol az áru vagy szolgáltatás minősége miatt nem tudnak munkaszüneti napot kiadni. Magyarul ha gyümölcs vagy zöldségcsomagolóban dolgozok pl. ott pár nap alatt megromlik az áru, nem tehetik meg, hogy addig senki nem dolgozik, tehát nyugodtan dolgoztathatnak karácsonykor, és legális is, csak pluszban ki kell fizetniük azokat a napokat. Ha viszont mondjuk elektromos cuccokat csomagoltok, akkor már nem legális ilyenkor dolgoztatniuk. Az mondjuk más kérdés, hogy úgysem fogtok csinálni semmit, mert meg akarjátok tartani a munkátokat. Név nélkül lehet feljelentést tenni ellenük, de a legrosszabb, ami történni fog velük, hogy fizetnek majd valamennyi bírságot és kész. Attól még ugyanúgy működik a cég tovább, és majd elkezdenek nyomozgatni cégen belül, hogy vajon ki nyomta fel őket. Ha kiderül, akkor az illető pedig tuti, hogy repül azonnal.
2014. dec. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%

első vagyok-


Mi nem dolgoztuk le a 24-ét így nekünk rendes munkanap.

De ettől még nem kell itt hisztizned, mert ezt írtam. Nyilván te olyan okos vagy, és tudod, hogy 24-e milyen napnak számít. Akkor azzal is tisztábban vagy, hogy az van amit a főnök mond.

Ha a főnök azt mondja, hogy 24-én 18-ig dolgozni kell, és 25-26 án is elvárja a melót akkor ez van. Ha nem tetszik a főnök rendszere akkor nyugodtan lehet neki mondani, hogy

- Főnök, letojom, hogy maga mit akar! Én nem dolgozom 24-én mert már ledolgoztuk, és 25-26-án sem dolgozom mert ünnepnap.

Legfeljebb kirúg!

Vagy ha kell a munka később is, akkor befogod pici szádat, és bemész dolgozni... Tudsz jobbat?? Itt a gyakorin, hogy kötekedsz, hülyének nézed a másikat vagy kikéred magadnak a válaszokat, neked nem lesz jobb. Akkor is dolgoznod kell.. nemdebár??

2014. dec. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Na igen, ez van és ez lesz.

Egyébként épp eltaláltad: műszaki cuccot csomagolunk.

De tényleg mindegy: befogja mindenki a pofáját és dolgozik.



"Az mondjuk más kérdés, hogy úgysem fogtok csinálni semmit, mert meg akarjátok tartani a munkátokat. "

2014. dec. 21. 18:59
 10/13 anonim ***** válasza:
azért egy (v több) név nélküli bejelentést megérne!
2014. dec. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!