Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A barátnőm mérnökinfós most...

A barátnőm mérnökinfós most fog végezni. Eddig semmi tapasztalata, azt mondja felesleges a gyakorlat ezért nem is töri magát, hogy gyakorlati munka után nézzen. Össze is kaptunk emiatt. Kinek van igaza? Rosszul gondolom?

Figyelt kérdés
Szerintem fontos, hogy lássák, hogy szorgalmas és rendelkezik tapasztalattal(neki akarok jót).Szerinte nem számít a gyakorlat, mert annyira keresett a mérnökinformatikus, hogy végez az egyetemmel és egyből lesz munkája.Én reagálom túl?Igaza lenne?Tapasztalatom szerint 1-2 éves gyakorlattal is nehéz elhelyezkedni, mert mindenhol a gyakorlat számít és nem a papír.

2015. febr. 3. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a gyakorlat kötelező, nem csak egy lehetőség. Anélkül el sem mehet államvizsgázni. Amúgy pedig szerintem neked van igazad, de reméljük, hogy nem így lesz és tényleg olyan könnyen talál majd munkát, mint azt képzeli.
2015. febr. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetem alatt simán tudtam munkát találni. Nem hiszem hogy másnak is bonyolult lenne.
2015. febr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pont az informatikai szféra az, ahol önmagában egy papír egyre kevésbé számít.

Az a baj, hogy ha valakinek nincs gyakorlata, akkor élesben, amikor majd egy konkrét problémát kell megoldania, kisebb eséllyel tudja azt megoldani, mint az, aki már gyakorlott. Ennél fogva hátránnyal fog indulni a munkaerőpiacon. Egy valamire való munkahelyen az állásinterjú nem csak a papírok nézegetéséből, meg pár irreleváns kérdésből áll. Van, ahol konkrét gyakorlati feladat elé állítják a jelentkezőt. Akkor mit fog csinálni?

Persze, az is igaz, hogy ez az ő élete. Ha ő így akarja csinálni, csinálja. Te megtetted, amit barátként lehetett, innentől kezdve már az ő dolga.

2015. febr. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem art a gyakorlat, de tenyleg el lehet helyezkedni anelkul is, valoban az szamit, mennyire keresett az adott vegzettseg. Vannak cegek akik tudjak hogy a kezdok ugysem tudnak semmit, es arra vannak beallva hogy majd megtanitjak oket.


Szerintem egy stabil nyelvtudas, megfelelo szemelyiseg, kommunikacios kepesseg sokkal fontosabb egy kezdonel mint akarmilyen alibi gyakorlat.

2015. febr. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!