Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, h elvileg...

Miért van az, h elvileg nővérhiány van Magyarországon, de még sem találok munkát egész Kecskeméten?

Figyelt kérdés
Ukrajnai(Kárpátaljai) magyarok vagyunk a párommal,és mivel a párom is itt talált egy nagyon jól fizető(a többihez képest legalábbis ahol eddig dolgozott) munkát egy épîtőipari cégnél,ezért én is ide költöztem vele azzal a reménnyel h ugyebár itt az országban ápolónőlre mindîg szükség van. Otthon végrztem el egy 3éves kurzust,persze ukránul,de a papîrjaimat lefordîtottam magyarra csak még nem honosîtottam(mivel rengeteg pénz,és csak akkor honosîtom ha biztosan a szakmámba lelek munkát),de mégis itt a Megyei Kórházba rám se hederîtenek,idősek otthonába is próbálkoztam már,orvosi rendelőkbe dr sehonnan semmi...Talán azért mert külföldi vagyok,vagy azért mert teljesen tapasztalatlan,mivel frissen kaptam meg a középfokú végzettségem,de hisz mindenre nyitott vagyok,mindenki először kezdő,senki sem születik úgy h mindent tud! Mit tegyek? ha pestre megyek,ott nyilván több kórház van,nemcsak 1,de akkor mi értelme h kijöttem ide,hisz úgy is távol lenék a páromtól,ráadásul 20 éves fejjel egyedül(gondolom nővérszállon,mert egyedül nem fizetek lakást) a nagyvárosban! mit tanácsoltok,kétségbe vagyok esve! Gondoltam h vmi más munkára megyek,de mindenhová diploma és legalább angol nyelvtudás kell,ami nekem nincs.
2015. febr. 7. 09:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Valszeg pont ez lesz a baj, h külföldi vagy.

Ennék ellenére ne add fel!

2015. febr. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%

Ez van, ha 20 éves fejjel felelőtlenül beleugrasz valamibe!


Mellesleg: MI sem kapunk munkát, magyarok, szép is lenne, ha téged, mint külföldit alkalmaznának.

2015. febr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
kedves második ez nem felelőtlenség,hisz valahol el kell kezdeni nem,és én beleuntam abba h ukrajnában folyamatosan büdös magyar voltam...és az h külföldi vagyok,értem én,de még csak lehetőséget sem adnak arra h bizonyîtsak,miért van az akkor,h a tv-be szinte napi szinten hallom h milyen nagy nővérhiány van az országban,a minap is a rádióban hallottam h egy nővér 3 műszakban is dolgozik annyira sokan választják külföldöt,de aki külföldről jön,azt meg elutasîtják,akkor ez most hogy is van??
2015. febr. 7. 09:32
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha nem honosíttattad a szakmád, akkor hogy alkalmazhatnának bárhol is? Főleg, hogy semmilyen gyakorlatot nem tudsz igazolni!

Először rendezd a papírjaidat, utána próbálkozz.

2015. febr. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
az a gond h nem vagyunk pénzügyileg eleresztve,vagyis ha legalább 1 helyen bîztatnának h felvesznek máris beadnám honosîtani,de ha nem tudok elhelyezkezni az egészségugybe,és elmegyek mondjuk takarîtónőnek,akkor mi értelme kiadni kb 200ezer ftot(ezért nem honosîtottam egyenlőre). ha felvennének vagy legalábbis bîztatnának máris honosîtanám,ezt elmondtam mindenütt és mondták h nincs probléma,otthagyatták az önéletrajzomat mondván majd hîvni fognak,azótta is hîvnak már több mint 1 hónapja.
2015. febr. 7. 10:05
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért van, mert a kormány szereti hangoztatni, hogy nővérhiány, orvoshiány, stb. van. Mert akkor lehet démonizálni azokat, akik külföldre mennek dolgozni. A valóság az, hogy ha itt akarnának maradni, akkor sem tudnának, mert állás az nincs. A kórházi ágyak számát megint csökkenteni fogják, a "rendszer hatékonyságának növelése" érdekében, valószínűleg emiatt sem a betölthető állások száma fog növekedni. De amint elismernék, hogy nem lehet állást kapni, máris nem lehetne azzal kampányolni, hogy "a sok gonosz eü. dolgozó kimegy külföldre, pedig a magyar állam taníttatta ki őket, milyen hálátlanok."
2015. febr. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%
Ne törődj a lekezelő kommentekkel, a jó magyar vér kijön itt is, ahogy szokott. Amúgy meg ahogy az előző írta.
2015. febr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Van több idősek otthona ott is próbáld meg. Vannak tehetősek, akik az idős szülő mellé állandó ápolót keresnek, ez is egy lehetőség. Ha más nem megy vállalj másféle munkát, később hátha lesz lehetőség a szakmádban.
2015. febr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

2-es, te nem vagy teljesen 100-as! Gondolkodj már egy kicsit! Már ha van mivel...


Kérdező: szerintem a papírjaidat honosítani kellene! Hogy olvassák el a cirill betűket a munkahelyeken?? Ha én keresnék munkát EU-ban, de főleg EU-n kívül, szerintem tőlem is kérnék, főleg eü-ben! Ill. add be a kérelmet a magyar állampolgárságra, utána lehet, hogy könnyebb/olcsóbb a tanulmányi papírok honosítása is. Addig is lefordíttathatnád az OFFI-ban, van Kecsk-en is irodájuk.

Kecskeméten 2 kórház van, a Megyei és a Honvéd. Próbáld meg mindkét helyre beadni személyesen. Asszisztens sajnos biztos nem tudsz lenni, mert ahhoz további iskola kell még az ápolónőknek.

Ha beírod googlebe: Kecskemét Idősek Otthona, találsz többet. Talán a katolikus és ref. egyháznak is van d. otthona. Ill. a környező településeken is lehet, hogy van, legalább is nappali otthon. Hívj fel pár önkormányzatot (Lajosmizse, Kerekegyháza, Hetény), ill. a kecsk-i Önk. Szociális osztályára is bemehetsz. Csak mindenhova vidd a magyar fordításokat, hogy lássak tényleg megvan a képesítésed.

És írj majd, hogy hogy sikerülnek a dolgok!:)

Üdv,

egy külföldön élő kecskeméti

2015. febr. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat. Még csak annyi,h hivatalosan is magyar állampolgár vagyok,mikor ide jottem első dolgom az volt h adókátyát csináltattam,illetve ideiglenes lakcîmet,îgy mentem jelentkezni magyar fordîtásokkal.A Széchenyi városban vagyok a páromal ahol egy szobát tudtunk csak kivenni(6an lakunk a lalásba,momd a párom munkatársai) sajnos nem vagyunk eleresztve pénzügyileg...még annyi h magam még nem vállalnék idős gondozást mivel ahogy îrtam frissen szereztem meg a középfokút és nincs sok tapasztalatom...
2015. febr. 7. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!