Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, h elvileg...

Miért van az, h elvileg nővérhiány van Magyarországon, de még sem találok munkát egész Kecskeméten?

Figyelt kérdés
Ukrajnai(Kárpátaljai) magyarok vagyunk a párommal,és mivel a párom is itt talált egy nagyon jól fizető(a többihez képest legalábbis ahol eddig dolgozott) munkát egy épîtőipari cégnél,ezért én is ide költöztem vele azzal a reménnyel h ugyebár itt az országban ápolónőlre mindîg szükség van. Otthon végrztem el egy 3éves kurzust,persze ukránul,de a papîrjaimat lefordîtottam magyarra csak még nem honosîtottam(mivel rengeteg pénz,és csak akkor honosîtom ha biztosan a szakmámba lelek munkát),de mégis itt a Megyei Kórházba rám se hederîtenek,idősek otthonába is próbálkoztam már,orvosi rendelőkbe dr sehonnan semmi...Talán azért mert külföldi vagyok,vagy azért mert teljesen tapasztalatlan,mivel frissen kaptam meg a középfokú végzettségem,de hisz mindenre nyitott vagyok,mindenki először kezdő,senki sem születik úgy h mindent tud! Mit tegyek? ha pestre megyek,ott nyilván több kórház van,nemcsak 1,de akkor mi értelme h kijöttem ide,hisz úgy is távol lenék a páromtól,ráadásul 20 éves fejjel egyedül(gondolom nővérszállon,mert egyedül nem fizetek lakást) a nagyvárosban! mit tanácsoltok,kétségbe vagyok esve! Gondoltam h vmi más munkára megyek,de mindenhová diploma és legalább angol nyelvtudás kell,ami nekem nincs.
2015. febr. 7. 09:06
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
és még anyi,h mind2 kórházba érdeklődtem,a megyeibe otthagytam az önéletrajzomat,de nem hîvtak sokáig îgy elmemtem a honvédba is,erre kiderült h a honvédba nincs olyan osztály ahol jelentkezhetnék dolgozni,mert csak a megyeibe lehet,ahonnan továbbküldenének a honvédba ha oda kellene nővér,ezért elmentem megint a mgyeibe ahol közölték h jelenleg nincs felvétel,ezek után próbáltam 3 id.otthonát,közülük is a Margaréta otthonba hagyatták ott az önéletrajzot,mondván h most nincs felvétel,de lehet h ősszel lesz mert akkor megy el pár dolgozójuk nyugdîjba.De mondták h nővéri munka nem sok van,tehát fejlődni nem sokat tudnák szakmailag,mert többnyire azt csinálják a nővérek mint a gondozók csak + még a gyógyszerosztás...A tobbi helyen szintén közölték h nincs felvétel...
2015. febr. 7. 14:36
 12/15 anonim ***** válasza:
55%
Ha jól veszem ki a szavaidból, akkor neked tulajdonképpen csak középfokú végzettséged van. Miért nem tanulsz tovább? Mikor diplomás ápolók, nővérek állnak sorba egy-egy munkáért, akkor te a kis középfokú végzettségeddel nem igen rúghatsz labdába.
2015. febr. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nemrég tudtam meg h ez nálatok csak középfokú végzettségbe sorolják,nálunk Ukrajnába ez rendes diplomának számît. Az a baj,h egyedül vagyunk kint,senki támogatónk,tanácsadónk nincs sehonnan,dolgoznom kellene ahoz is h tovább tudjak tanulni,mert semmi megtakarîtásunk,otthon is nehéz volt ez îgy,de itt sokkal több szabály van,itt sem könnyebb,de ha elindulnék,akkor már jó lenne az is.
2015. febr. 7. 19:38
 14/15 anonim válasza:

Én ugyanígy vagyok, mint te, kedves kérdező, csak én Fejér megyében :)

Mint pályakezdő ápoló, sehova sem kellek:) Minden egyes körházba, idősotthonba, stb elküldtem a jelentkezésemet.:)

3 hónapja vagyok munkanélküli. És akkor hallgatom, hogy ápolóként miért ülök itthon...

Nővérhiány, egy nagy ló****t.

2015. febr. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Hát együttérzek veled,kedves utolsó...az ember reményekkel indul el,hisz.mindenütt ezt hallani h nagy a nővérhiány,erre egy nagy sz*rt van nővérhiány,én is mindent megpróbáltam...ajánlottak egy takarîtói állást,nem sokat fizet,de jobb mint a semmi. Elég vicces,h még ma is bemondták a rádióba h milyen hiány van,én meg mégis takarîtásra kényszerülök...ez van,sajnos!! :/
2015. febr. 10. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!