Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet kibírni, ha az...

Hogyan lehet kibírni, ha az ember utálja a munkáját?

Figyelt kérdés

Tudom sokan örülnének ha lenne nekik, én is 8 hónap keresés után találtam ezt. Alá is írtam a szerződést amivel október végig muszáj ott dolgoznom (ha felmondok annak jogi következménye lesz,na meg valamiből élni is kell valamiből). Maga a munka sem szerethető és a vezetőség embertelen, a fizetés kevés. Még nem is olyan munkahely ahol unott képpel végigcsinálja az ember a munkát és kész, hanem folyamatosan mosolyogni kell és elviselni a sokszor nem túl kulturáltan viselkedő ügyfeleket. Ráadásul a nyáron 7 napból hetet dolgozok még olyan reményem sem lehet, hogy legalább egy napra kiszálljak belőle.

Hogyan lehet ezt kibírni hosszútávon? Én már kezdek besokallni tőle, pedig a durvább része csak május elejétől lesz.


2015. febr. 11. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
milyen jogi következményről beszélsz?
2015. febr. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha idő előtt kilépek akkor vissza kell fizetnem a képzésem árát. Erre gondoltam, ezt anyagilag nem tudnám megtenni.
2015. febr. 11. 13:04
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez milyen munka amúgy?

Kérdésre válaszolva: összeszorított foggal.

2015. febr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A bevezető félmondatodra reagálva: a munkavállaló is ember, neki is vannak igényei. Attól, mert fontos a munka, és sokaknak sajnos nincs, még nem muszáj gondolkodás nélkül minden szennyet elvállalni.

A kérdésedre a válasz: valahogy erőt veszel magadon, és az legyen a szemed előtt, hogy ősszel végre megszabadulhatsz tőlük.

Legközelebb meg ne vágj bele meggondolatlanul semmibe, pláne nem egy olyan munkahelyen, ahol perkálnod kell, ha felmondasz.

2015. febr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ha ők rúgnak ki is vissza kell fizetned?

valahogy muszaj lesz kibirnod. gondolj mindig arra, hogy ez csak átmeneti állapot

2015. febr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Elég összetett: az idegenvezetéstől kezdve (ami gyakorlatban rejtett ügynöki/értékesítő munka), a reklamációk kezeléséig minden van benne.

Annyira kiborít a dolog, hogy most is csak azon jár az agyam, hogy holnap megint mennem kell. Volt már másik munkahelyem is de egyiken se éreztem ilyen nyomorultul magam.

2015. febr. 11. 13:22
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha ők rúgnak ki nem kell fizetnem. Csak az a baj, hogy nincs más lehetőségem. Ha lenne más munka azonnal mennék, rengeteg helyre jelentkeztem már, de semmi.
2015. febr. 11. 13:24
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne a munkára koncentrálj. Tudatosítsd, hogy naponta x órát ezzel töltesz. De inkább azzal foglalkozz, hogy a munkán kívül mivel töltöd az életedet, barátok, család, pihenés, programok, sport, stb. Bármi ami jól esik.

A munkában a rossz dolgokat vedd úgy, hogy ez "természetes" ne csinál belőle ügyet. A jó dolgokat viszont jegyezd meg. Ha emberekkel foglalkozol, akkor azért biztosan nem mindenki bunkó, hanem vannak kedves ügyfelek is. Főleg idegenvezetés alkalmával. Én úgy vettem észre, hogy nagyon érdeklődőek és szeretik az idegenvezetőt kicsit körberajongani.

2015. febr. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Csak az a baj, hogy nincs más lehetőségem."

És mi a jobb? Tönkremenni a munka mellett, vagy kicsit nélkülözni, pár hónapig munkanélkülinek lenni, hogy aztán lelkileg is erős emberként teljes életet élhess?

2015. febr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!