Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aktív álláskeresőként mit...

Misi0023 kérdése:

Aktív álláskeresőként mit tegyek a következő helyzetben?

Figyelt kérdés
A szituáció: két munkahelyen voltam állásinterjún. Az első jobb állás lenne több szempontból is, de ők 2 héten belül jeleznek vissza. A második helyen pedig az interjú után pár nappal már kezdhetnék is. Félek elvállalni mert ha az első helyről időközben visszajeleznek, hogy mehetek, akkor az kellemetlen lenne. Viszont erre nincs garancia, ha nem vállalnám el akkor munka nélkül maradhatok.
2015. febr. 13. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel az első helyet. Mondd el, hogy kaptál másik ajánlatot is, de az ő cégük is érdekel még természetesen. Viszont a döntésedhez mihamarabb kéne tudnod, hogy ők számolnak-e veled, és tudnának-e a 2 hétnél korábban dönteni. Azt is elmondhatod, hogy nem akarsz két szék közt a pad alá pottyanni.

Szerintem ha normális stílusban elmondod ezt, akkor biztosan értékelni fogják és válaszolnak időben.

2015. febr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én tapasztalataim ilyen szitukban, ahol azt mondták, hogy két hét múlva, vagy x idő múlva válaszolnak, azoknál rendszerint végül nemleges választ kaptam. Ahogy, ha azt közölték, hogy majd visszahívnak arról is már tudtam, hogy ebből sem lesz semmi, viszont, ahol szinte egyből pozitív választ adtak vissza, azoknál sikerrel is jártam azaz fel is vettek.

Én a helyedben nem görcsölnék annyira a másikon - ilyenek közt voltak olyanok is, akik még csak vissza sem jeleztek végül -, de azért amit az első válaszoló írt még azt is megpróbálhatod.

2015. febr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 2-essel. Válaszd azt a helyet, ahol azonnal felvennének, legfeljebb, ha nem felel meg 1-2 hónapon belül kilépsz.

De egyébként a próbaidő alatt alapból nagyobb a mozgástered, ne mond le az elsőt se, mert előfordulhat, hogy bejön az is. Akkor próbaidő alatt erre, vagy arra hivatkozva otthagyod a második helyet.

2015. febr. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, segítettek dönteni! Egy kicsit én is efelé hajlottam :)
2015. febr. 13. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!