Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Önéletrajznál, ha elkezdtem...

Önéletrajznál, ha elkezdtem egy iskolát, de nem fejeztem be, azt is fel kell tüntetni az önéletrajzban?

Figyelt kérdés

2 évig jártam egyetemre, de nem tudtam finanszírozni az ott létet (albérlet + egyebek) ezért ott hagytam, ezt az időt is fel kell tüntetni önéletrajzban, vagy nem szükséges? Mert így van 2 év (2012-2014) amikor csak diák munkáztam, van egy lyuk az időrendben.


Továbbá régebbi diák munkákat, mint szakmai tapasztalatot kell/érdemes feltüntetni?



2015. febr. 15. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Abbahagyott tanulmányok nem mutatnak jól, inkább a diákmunkát vedd bele, ez a kategória csak az adózás szempontjából speciális, munkatapasztalatnak pont olyan jó, mint a rendes munka.
2015. febr. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Önéletrajzba semmit nem KELL beírni, de általában a cél az, hogy jó fényben tüntesd fel magad. Én beírnám, hiszen valami biztosan rád ragadt, így meg olyan mintha csak csöveztél volna. Egyébként pedig 2014-ig tartott, mondhatod, hogy csak szünetelteted és majd folytatod (ami egyébként tényleg megtörténhet)
2015. febr. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan feltüntetheted minden iskoládat, hisz a lényeg az, hogy lássa a munkaadó, mit és hol tanultál, miben, hol, milyen gyakorlatod van. És az sem szégyen, ha odaírod, hogy anyagi problémák miatt nem tudtam a tanulásomat tovább finanszírozni. Gondold el, ha tényleg munkába állsz, úgyis minden kiderül, és jobb, ha már az elején, az önéletrajzodban minden fontos állomást feltüntetsz, hátrányodra nem fog válni, de előnyödre még igen.
2015. febr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan írd bele, meg lehet mondani, hogy nem tudtad anyagilag finanszírozni, de tervezed folytatni (kutyát se érdkeli, hogy közben meg mégse), a lényeg, hogy a rosszabb dolgokat is jó fényben tüntesd fel, ilyenben lehet nyugodtan kamuzni.
2015. febr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Oneletrajzba relevans tapasztaltot erdemes beirni. Ha az diakmunka, akkor azt. En meg ki is emelem felkoverrel ezt is, es a vegzettseget is, ami a poziciohoz kelhet. A hr-esek elsokorben ugy is ezeket nezik, a 2 ev lyukra legfeljebb az interjun kerdeznek ra, ha egyaltalan feltunik nekik.

En pl. mar be sem irtam a foiskolat, amikor targoncas allasra jelentkeztem a legutobb... es mit ad Isten, holnapra be is hivtak interjura! Ha ott rakerdeznek, majd elmondom, hogy pedagoguskent lehetetlen elhelyezkedni, es nem is szeretnek ugyanannyi, vagy meg kevesebb fizuert gyomorfekelyt is szerezni.

2015. febr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!