Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jelentsem, kérjek fizetés...

Jelentsem, kérjek fizetés emelést vagy sem? ( több. lent )

Figyelt kérdés

A napokban láttam az egyik kollégámat a munkahelyen hogy valamit dugdosott a mellénye alatt , amikor pedig mentünk hazafele besípolt a kontroll kapunál.

A kérdésem az lenne hogy jelentsem a főnökömnek és kérjek cserebe ha megmondom fizetés emelést vagy sem ?

Valószínűleg ha vissza nézik abban az időpontban a kamerákat ki derül hogy mit lopott ! Ti hogyan járnátok el ebben az esetben ? Ha elkapjak van esélyem hogy kapjak emelést vagy csak egy premiumot ?



2015. febr. 15. 12:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
TE garantaáltan nem kapsz semmit, legfeljebb a kollegát rúgják ki.
2015. febr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenért nem adnak fizetés emelést. Nem is értem, hogy jutott eszedbe.

Nem tudom, hogy jelenteném-e. Nehéz helyzet. Utálom, ha valaki lop. De spicli sem lennék szívesen.

De ha besípolt a kontroll kapu, akkor hogy hogy nem történt semmi?

2015. febr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
Döfjük szépen hátba a másikat, hadd szenvedjen, miközben számoljuk a plusz pénzt (ami nem lesz, max. megbüntetik vagy kivágják). Nyam-nyam!
2015. febr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolod komolyan , hogy ilyenért fizetésemelést kapsz remélem.

Másrészt én nem szólnék.

2015. febr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szóval itt mindenki a tolvajt védi ? Dolgozzon becsületesen ,ne lopjon !!!
2015. febr. 15. 14:57
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval itt mindenki a tolvajt védi ?"

Az, hogy valaki tolvaj, nincs rendben, de leleplezni nem a munkatárs dolga, hanem a biztonsági őröké.


De elég nagy a különbség aközött, hogy valaki elkölcsileg felháborodik a lopáson, meg aközött, hogy AZÉRT beárulja, hogy ebböl neki haszna legyen. EZ ugyanis legalább annyira elítélendö, mint a lopás.


A helyedben minden TISZTESSÉGES ember négyszemközt szólna a munkatársnak, hogy ne lopjon, mert te is észrevetted és legközelebb könnyen elkapják, de NEM árulná be az illetöt.


Amit viszont nem értek, ha sípolt a kontroll, akkor hogyhogy nem kapták el?

2015. febr. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szóval te vagy egy olyan önző ember, hogy te kapj a beköpésért pénzt és ő meg veszítse el a munkáját?
2015. febr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az, hogy jelented vagy sem, a te dolgod, bár ha nem valami nagy dolgot vitt el, én annyiban hagynám, hidd el, a fejesek többet lopnak. :D

De abban is biztos lehetsz, hogy a spiclik nem népszerűek se a kollégák között, se a feletteseknél, fizetésemelést inkább azzal próbálj elérni, hogy jobban teljesítesz a szakmádban a többieknél, több bevételt, üzletet szerzel a cégnek, stb.

2015. febr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én meg se hallgatnálak, kérdező, de gondoskodnék róla, hogy a kollégák megtudják, amit meg kell tudniuk.
2015. febr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Meg szerencse hogy itt mindenki a tolvajt védi!
2015. febr. 16. 06:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!