Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért baj az, ha valaki...

Miért baj az, ha valaki dolgozni, fejlődni akar?

Figyelt kérdés

Magántanár vagyok egyéni vállalkozóként, viszont sokszor annyi munkám van, hogy elkelne a segítség.

Én oktatok, én fénymásolok, én szerkesztem a szórólapokat, és szórom szét, én csinálom és frissítem a honlapot, az összes marketing részt én intézem és minden apró-cseprő, időt elvevő munkát én végzek el egyedül.


Néhány hónapja többek között ezen az oldalon is megkérdeztem, hogy mi a menete egy vállalkozás indításának, amikor is rajtam kívül van más munkaerő is.

Kb. 10-ből 9-en nekem estek, hogy minek vállalok el annyi munkát ami nem fér az időmben, meg hogy ez milyen sze...ség, mert másoktól veszem el a munkát.


Azóta ugye eltelt egy kis idő, de nem értem, miért baj az, ha egy kft, bt keretein belül "veszek fel" embert/embereket, akik a nem oktatás részét csinálják, míg nekem akkor több idő marad arra?


Ha minden ember úgy gondolkodna, hogy csak annyi munkát vállaljon amennyit ő egymaga el tud végezni, akkor nem lennének cégek, vállalatok stb.

Szerintem.


2015. márc. 7. 09:16
 1/4 anonim válasza:
Nem értem miért vennéd el másoktól a munkát, inkább munkát adnál nekik a vállalkozásodban. Szerintem vágj bele bátran. Sok sikert!
2015. márc. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én pedagógus vagyok, nem magánba csinálom, hanem egy intézménynél. Sok időm meg nekem is fénymásolásra, nyomtatásra, gyakran én magam szerkesztem a feladatlapokat, aztán ott van a rengeteg adminisztráció. Örülnék ha ezeket nem nekem kellene csinálni, megcsinálná más helyettem, így nekem több időm lenne készülni az óráimra, így teljesen megértelek.

Ha vennél fel embert, akkor pedig teremtenél egy munkahelyet, így nem értem ki és miért írt olyat, hogy elveszed a munkát mástól...

Összességében veled értek egyet! :)

2015. márc. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ez fura.

Amikor sok héttel ezelőtt feltettem ezt a kérdés, mint írtam kb. mindenki nekem esett, hogy csak annyi munkát vállaljak el, amennyit én magam el tudok végezni.

Holott én is így gondolom

Amíg én oktatok, addig lenne valaki aki weblapot szerkeszt, aki szórólapot osztogat, aki a könyvelést csinálja, és nekem is elsőre az fordult meg a fejemben, hogy akár 2-3 embernek ez által munka lehetőséget adnék.

2015. márc. 7. 20:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt már te tudod, hogy keresnél-e annyit, hogy egy másik embert is meg tudj fizetni, és neked is maradjon annyi, hogy megérje. Plusz bejelentenéd-e azt aki neked dolgozik (mondjuk a kérdésedből úgy veszem ki, hogy igen), és annyi időre jelentenéd-e be, amennyit tényleg dolgozik.
2015. márc. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!