Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hány éves kortól vállalhatok...

Hány éves kortól vállalhatok diákmunkát?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok jelenleg(áprilisban töltöm a 14-et). 2 éve és tavaly is kisegitettem rokonaim fürdőszoba centerében de csak unalomból... Viszont nagyon megtetszett maga az hogy én "dolgozok" és szeretnék minél hamarabb elkezdeni rendesen dolgozni. Nekem a fizetés nem számít, szóval nem azért akarok dolgozni hogy legyen sok pénzem és megvehessek mindent amit akarok... mert lássuk be 1.Gyerek vagyok 2.A dolgozó felnőttek is beosztjak a pénzt. Szóval ez inkább idő töltés lenne hogy addig se a telefont nyomkodjam vagy görnyedjek a számítógép előtt :/
2015. márc. 8. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
16
2015. márc. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

csak 16 éves korodban mehetsz diákmunkára...és ne aggódj lesz közmunka amit csinálhatsz és nem jár érte pénz:DD


Én ha már dolgozok kapjak már érte valamit....remélem nyáron mehetek rendesen dolgozni :)


16/L

2015. márc. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hivatalosan úgy tudom hogy 15 évesen dolgozhatsz papíros szülői beleegyezéssel és nagyon kötött feltételek mellett. Diákmelót rendesen 16 éves kortól vállalhatsz, de ezt kijelenteni is túlzás mert 18 év alatt nagyon nehéz melót találni. Ennek ellenére voltak barátaim akik már 14 évesen melóztak, de mind feketén ismerősnél. Szóval ha te se vagy ilyen szerencsés hogy apuci lezsírozza neked akkor még várnod kell.
2015. márc. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Meg lehet oldani 16 alatt is, de az nem hivatalos. Kell keresni egy olyan munkáltatót, akit nem érdekel a korod. 16 fölött pedig hivatalosan is vállalhatsz diákmunkát, de csak nappal. 18 felett pedig már éjszakázhatsz is.
2015. márc. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!