Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Emberek, ti hogy bírtok dolgozni?

Emberek, ti hogy bírtok dolgozni?

Figyelt kérdés
Jó, a cím csak a figyelemfelkeltés része. Igazából a monotonitás tűrés érdekelne. Most vagyok végzős és sikerült olyan szakmát választanom, amit egyrészt nem is annyira szeretek, másrészt olyan, ami otthonról semmiképp nem végezhető. Különböző beosztások vannak, napi 12 óra, vagy 8 óra az átlag, de előfordul, hogy a 8 óra az reggel 6-kor kezdődik. Ezen kívül 2-3 kollégával kell folyamatosan együtt dolgozni és mindennap mások vannak együtt beosztva, tehát olyan 10-15 emberrel kell tudni együttműködni. Ezen kívül még elég sok főnököm van, nagyjából az említett kollégákon kívül mindenki főnök. Nem tudom elképzelni, hogy hogy fogom ezt kibírni, már most rosszul vagyok. A szakmát szeretem, 4 évig tanultam érte, de a munkakörülmények nagyon távol állnak tőlem. Nem bírom a monotonitást, kevés emberrel jövök ki igazán jól (felületesen sokkal, nincs szociális gondom, csak a gyakorlat alatt látom, milyen, ha rosszba vagy egy kollégával) szeretem magam beosztani az időm stb. Semmi se passzol a személyiségemhez. :( Tudom, buta voltam, hogy elvégeztem, de miután felvettek 1 évig külföldön dolgoztam, hogy átgondoljam biztosan akarom-e, aztán 3 évig kitűnően ment minden, a tanulás részét szerettem. A gond az, hogy csak az utolsó gyakorlati évben látom, hogy mi is ez a munka és nagyon nem tetszik. Anyám sose szerette a munkáját, mert nem az lett, ami akart volna, ezért állandóan nyavajog és utálja az életét. Nem akarom így végezni, de félő, hogy így fogom, mert mindjárt itt a diploma és most már muszáj elkezdenem dolgozni.
2015. márc. 17. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, tudod, munkatárs, főnök, munkaidő mindenütt van. Ha legalább a szakmát szereted, már előbbre vagy, mint sokan mások. Mi leszel, ha nagy leszel?
2015. márc. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Egyet értek az előttem szólóval. Ha szereted a munkádat, az rengeteget számít. Munkatársak mindenhol vannak, és nem garantálják sehol se, hogy ki fogsz jönni mindnekivel. Meg kell tanulnod alkalmazkodni másokhoz, toleránsabbnak lenni,vagy egyszerűen csak nézz át rajtuk, ha nem bírod őket.

A főnök meg mindenhol főnök. Képzeld el, ha mondjuk egy gyárban dolgoznál minimálbérért, akkor is valószínűleg több főnököd lenne, és valószínűleg nem a nagy-nagy főnök okozná a legtöbb problémát.

2015. márc. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vállalkozást kell indítani ,akkor te leszel a főnök és te osztod be az idődet,aztán felveszel embereket és azok termelik a lóvét. Alkalmazottként pokol lesz az életet.
2015. márc. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azéet ez nem így van. Egy irodai munkában pl. sok helyen egyáltalán nincsenek körülötted kollégák. Nekem folyamatosan kooperálni kell velük, nem csak elviselni, hanem rendes csapatmunka a jelleg. Éééés igen, a hozzám illő munka, nagyjából az otthon végezhető író és a vállalkozó. A szakmám egyetlen pozitívumaként említem, hogy külföldön keresett, és nagyon, nagyon jól fizet. Így remélhetem, hogy pár évet kell csak lehúznom benne, utána lesz tőkém, hogy vállalkozzak. A gond az, hogy félek hazai tapasztalat nélkül nem fognak kint felvenni és abban biztos vagyok, hogy itthon ebben egy percet sem fogok dolgozni. Egyébként egészségügyi terület, de nem ápoló. (a gyakorlat bőven elég volt ahhoz, hogy megundorodjak a hazai eü. munkavállalói oldaláról)
2015. márc. 17. 19:21
 5/6 anonim ***** válasza:
A csapatmunka monoton neked? Mégis mi nem lenne az akkor? Szegődj már el valahova gyártósorra! Kéthetente cserélgetik a beosztásokat, hogy ne rohadjon ki az emberek agya, az monoton!
2015. márc. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Feltételezem, a gyártósoron dolgozók 95%-a nem tanult ezért 16 évet. Az az esetleges 5% meg országimázs, de az nem tartozik a kérdésemhez. Ne haragudj, hogy nem akarok beletörődni a minimum 40 évi robotba. Sokaknak sikerül, nekem nem fog, de majd feltalálom magam. A tiedhez hasonló válaszok adnak muníciót. :)
2015. márc. 17. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!