Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vasárnap zárva!?

Daninso kérdése:

Vasárnap zárva!?

Figyelt kérdés

A kérdésem az, hogy mi a jó ebben?

Én boltban dolgozom, és most e miatt a törvény miatt bekaphatom. Dolgozhat az ember többet minden héten mások pedig kereshetnek új munkát. Jobbik eset hogy kevesebb lesz a bére.

A drága emberek akik ezt támogatják remélem támogatják majd mindazt az embert akit e (idióta) törvény munkakeresővé fokozott le.?

Ja és nem vagyok sem MSZP-s sem a többi párt támogatója



2015. márc. 20. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Részben értem csak a vasárnapi nyitva tartás körüli háborgást. Itthon élek, tartósan külföldön nem jártam.

Amerre igen: Németországban vasárnap szinte semmi nincs nyitva. Még olyan üzleteket is zárva találtam, mint pl. ajándékbolt, virágüzlet, s hasonlók turisták által gyakran látogatott helyeken. Italboltok, kocsmák, presszók pedig hétköznapokon is csak 12 után nyitottak ki.

De otthonában sem láttam vasárnap senkit dolgozni.

Nem kapálnak, nem permeteznek, nem égetnek avart stb.

Ausztriában ugyanezt tapasztaltam, s Korzikán is.

Itthon is csak a multik hozták be a vasárnapi nyitva tartást. Nem a rendszerváltással kezdődött ez, hanem amikor megjelent a tecso, ósan, és a többi.

Ezek miatt (is) nincs munkája a magyar gazdának, nem termel a magyar munkás.

A baj az, hogy ezzel nekünk nem lesz semmi könnyebb, mert az egyéb feltételeket nem igazították hozzá.

2015. márc. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy külföldön ez így megy, de ott azért jobb az élet is úgymond kedvezőbb az életfeltételek.

Csak hogy e miatt elbocsátanak több mint tízezer embert. :(

Most nem az a fő cél hogy csökkentsék és ne növeljék.?

2015. márc. 20. 15:39
 3/9 anonim válasza:
73%

Én is felháborodtam. Orvos vagyok, hétfőtől szombatig 6-18-ig dolgozom és valamikor bent kell maradni éjszakázni. Imádom a munkám, de más emberekre nem gondolnak?? Nekem is van családom, a "kicsiket" a nagyok szokták vinni illetve elhozni oviból, suliból. A férjem meghalt, nagyszülők szintén :(

Ui: Nem tudom mit szólnának a pácienseim ha vasárnap nem mennék be (mert gyakran behívnak)

2015. márc. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

őszinte részvétem :(

Erről beszélek, hogy ezzel mennyi ember életét nehezíti meg a kormány.

Én bízom benne hogy végül eltörlik, mert sok a herce hurca

És ahogy olvastam nem éppen jártak el hivatalosan

2015. márc. 20. 17:44
 5/9 Tollas Roland válasza:
79%
Egyértelmű, hogy nem a nép érdekében lett ez a döntés meghozva, szóval kár is az értelmét keresni. Pár puszipajtás jól jár vele és ennyi. A legtöbb cégtulajdonos se a dolgozói érdekében hozza meg a döntéseit, hanem saját maga miatt, sajnos így működik ez országszinten is...
2015. márc. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ki lehet bírni egy napot bolt nélkül. A boltban dolgozóknak is jár a pihenés és hogy legalább heti egy napot a családdal lehet illetve el tud menni templomba.


Az a kár, hogy ezt jogszabállyal kellett kikényszeríteni.

2015. márc. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is hiànyzik a vasàrnapi bolt....

én is dolgozom vasàrnap....minden 2. Hétvégén :(

2015. márc. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért sokan sajnos, úgy képzelik hogy aki boltban dolgozik az hétfőtől vasárnapig megy. De ez nem így van van amikor vasárnap szabad meg most írok egy másik napot mondjuk hétfő
2015. márc. 23. 09:05
 9/9 anonim ***** válasza:
2015. márc. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!