Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Álláskeresők! Mióta vagytok...

Álláskeresők! Mióta vagytok munka nélkül? Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Én már tulajdonképpen 5,5 éve :( :( :( :(

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy pont terhes lettem, mikor elengedtek, azóta kisebb kihagyással (a gyereknek volt egy két hónapos kórházi kivizsgálása) folyamatosan munkát keresek, tavaly jött össze egy három hónapig tartó meló, de azóta semmi.

Úgy el vagyok már keseredve! Főleg a mai interjún úgy kioktatott a hapsi, hogy csak lestem...


2015. márc. 26. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb fél éve szűnt meg a munkahelyem. Miért oktattak ki az interjún?
2015. márc. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1. kiderült végül, hogy biztosítási ügynököt keresnek, nem pedig adminisztrátort, mint ami a hirdetésben szerepel. Ha tudom, el se jövök.

2. ezután közölte velem, hogy elgondolkoztam már, hogy miért nem sikerül munkát találnom ilyen hosszú ideje?

erre én elmeséltem, hogy a tapasztalatom az, hogy a munkáltatók nem szívesen vesznek fel anyukát.

Na erre jött a kioktatás, hogy ez nevetséges, biztosan bennem van a hiba, mert elutasítom az értékesítési lehetőségeket...

ROsszul esett, őszintén szólva el is gondolkoztam a dolgon. Tanácstalan vagyok. :(

2015. márc. 26. 12:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
lassan egy éve, amióta végeztem az egyetemen. alkalmi munkák azért voltak, de állandót nem sikerül találni, hiába a rendszeres önéletrajz-küldözgetés és szerencsésebb esetben állásinterjúzás, valószínűleg hónapokon belül követem a barátaim többségének példáját és kimegyek nyugat-európába sz@rt lapátolni, de legalább európai szintű bérért.
2015. márc. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom, 3-as, én is már rég kimentem/kimentünk volna a férjemmel, ha nem lenne gyerek....
2015. márc. 26. 12:43
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is már egy jóideje, de most elvégeztem egy rakat tanfolyamot, úgyhogy már egy szavam nem lehet, hogy miért nem dolgozom.

De még képes vagyok így is kifogásokat keresni...

Igazság az, hogy így is megélek valahogy, nincs kit eltartanom, én meg rettenet igénytelen vagyok, viszont amit tudnék már dolgozni, avval elég sokat tudnék keresni...

De minek? Magamért? Hogy kiposztoljam a facebookra, milyen autót vettem, meg hova mentem egyedül nyaralni?

2015. márc. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is tavaly végeztem az egyetemen és azóta munka nélkül vagyok, pedig vagy napi 10 helyre is beadom az önéletrajzomat. Rosszul viselem. Én is külföldben gondolkozom - azért, hogy egyáltalán legyen valami munkám. Most van még egy tanfolyam, amit elkezdtem, jövő februárban lenne vége. De valószínűleg 3 hónap múlva dobbantok el innen.

Milyen munkákat szoktál megpályázni? Pályázz meg kevésbé "kvalifikált" munkákat is, mint eladó, konyhás (én ilyeneket is megpályáztam). Milyen végzettséged van? A baba előtt mit dolgoztál? Mennyi ideig?

2015. márc. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
gyerekkel is lehet menni, egyik gimis osztálytársam egyedülálló anyukaként ment ki a fél éves kislányával Németországba. az elején talán nehezebb mint egyedül, de az is biztos, hogy ha ketten vagytok, akkor két fizetésből tudtok gazdálkodni és ha valamelyikőtöknek átmenetileg nincs munkája, akkor sincs akkora probléma. plusz a gyereknek is valószínűleg jobb, ha nyugati iskolarendszerben nő fel, illetve a magyar mellé az ottani nyelvet is megtanulja anyanyelvi szinten menet közben. aztán ha javul itthon a helyzet, haza is lehet jönni.
2015. márc. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egészségügyi ügyvitelszervező diplomám van, 3 évet dolgoztam a gyerek előtt egy kórházban.

Szakmámban illetve adminisztrátori állásokat pályázok, viszonylag sok helyre behívnak, mert nagyon alapos utánajárás után küldöm el egy helyre, mert sajnos számít a munkaidő a gyerek miatt. Csak a 7-16 közötti intervallum jöhet szóba, mert a férjem viszi reggel, de délután nekem kell értemenni az oviba. Sajnos nincs semmilyen segítségünk (nagymama, szomszéd, barát, bébiszittere költenék, ha lenne végre munkám, de hát így egy ördögi kör)

Így idén már 4 állásinterjúm, de a múlt heti is egy csókos miatt ugrott, pedig nagyon bejöttem a főnöknek, de aztán utasították, hogy kit vegyen fel... :(

NEhezíti a helyzetet, hogy ez itt a sötét Szabolcs. :(

2015. márc. 26. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!